Polski Tenis

WYNIKI

TORONTO WTA 1000: Pliskova - Krejcikova 6:3, 6:4; Rybakina - Bouzkova 7:5, 6:7 (3), 6:1; S. Williams - Parrizas Diaz 6:3, 6:4; Ostapenko - Kalinina 6:4, 6:2; Halep - Vekic 6:0, 6:2; Haddad Maia - Trevisan 6:2, 2:6, 6:2; CONCORD WTA 125: Fręch - Tikhonova 6:4, 6:2; Muchova - Bjorklund 6:2, 6:1; Bonaventure - Gracheva 6:2, 7:5; Townsend - L. Sun 6:3, 6:0; Blinkova - Flink 6:3, 6:7 (5), 6:2.
Polska Liga Tenisa

Tenis. European Summer Cups U14 – Polacy walczyli w Pszczynie i Erewaniu

Polskie zespoły młodzików (do lat 14) rywalizowały w turniejach eliminacyjnych drużynowych rozgrywek European Summer Cups 2022. 

Maja Pawelski, Oliwia Kuszel i Anna Kmiecik w Pszczynie zajęły siódmą pozycję. Natomiast Aleksander Błuś, Jan Urbański i Antoni Kasperski w Erewaniu wywalczyli piątą lokatę. 

PSZCZYNA

Polska – Włochy 0:3: Maja Pawelska – Fabiola Marino 2:6, 1:6; Oliwia Kuszel – Angelica Sara 2:6, 3:6; Kuszel/Pawelska – Elena Francese/Sara 0:6, 4:6.

Inne ćwierćfinały: Słowacja – Węgry 3:0; Finlandia – Chorwacja 2:1; Francja – Estonia 3:0.

Półfinały: Słowacja – Finlandia 3:0; Francja – Włochy 2:1.

O 3. lokatę: Włochy – Finlandia 3:0. Finał: Słowacja – Francja 2:1. 

Miejsca 5-8: Polska – Estonia 1:2: Kuszel – Katrin Reinvald 1:6, 5:7; Anna Kmiecik – Marie Johanna Lapimaa 2:6, 0:6; Kuszel/Pawelska – Lapimaa/Miriam Rankel 7:6 (4), 6:0; Chorwacja – Węgry 2:1.

O 5. pozycję: Estonia – Chorwacja 2:1; o 7. miejsce: Polska – Węgry 2:1: Pawelska – Luca Kalman 6:0, 6:2; Kuszel – Greta Nemcsek 1:6, 2:6; Kmiecik/Pawelska – Anna Mihalka/Nemcsek 1:6, 6:1, 11:9.

EREWAŃ

Polska – Holandia 1:2: Aleksander Błuś – Luka Nikolic 6:2, 6:4; Jan Urbański – Thijs Boogaard 1:6, 0:6; Błuś/Antoni Kasperski – Boogaard/Joris Clermonts 6:7 (5), 6:4, 3:10.

Inne ćwierćfinały: Niemcy – Armenia 3:0; Węgry – Słowacja 3:0; Bułgaria – Turcja 2:1.

Półfinały: Niemcy – Węgry 3:0; Bułgaria – Holandia 2:1. 

O 3. miejsce: Holandia – Węgry 2:1. Finał: Niemcy – Bułgaria 3:0.

Miejsca 5-8: Polska – Turcja 2:1: Błuś – Ramazan Kaan Oktay 2:6, 6:3, 3:6; Urbański – Aren Baybars 3:6, 7:6 (5), 7:6 (6); Błuś/Kasperski – Baybars/Oktay 6:3, 3:6, 10:7; Armenia – Słowacja 2:1. 

O 5 lokatę: Polska – Armenia 2:1: Kasperski – Hovhannes Soghoyan 6:0, 6:3; Błuś – Michaił Avanesyan 7:6 (4), 3:6, 3:6; Kasperski/Urbański – Avanesyan/Davit Poghosyan 6:2, 6:1; o 7. pozycję: Turcja – Słowacja 3:0.

Strona rozgrywek

Kategoria: TE