Polski Tenis

WYNIKI

CINCINNATI: Pliskova - V. Williams 7:5, 6:1; Cirstea - Bencic 6:2, 6:7 (3), 6:4; Rogers - Kenin 6:2, 6:1; S. Zhang - Osaka 6:4, 7:5; Mertens - Kalinina 6:1, 6:1; Kalinskaya - Trevisan 7:6 (2), 7:5; T. Paul - Brooksby 6:3, 6:2; Sinner - Kokkinakis 6:7 (9), 6:4, 7:6 (6); Fritz - Baez 6:1, 6:1; Fognini - Ramos-Vinolas 6:2, 6:3; Coric - Musetti 7:6 (2), 6:3; Krawietz/Mies - Hurkacz/Isner 6:4, 7:6 (0).
Polska Liga Tenisa

Tenis. Finał Billie Jean King Cup z udziałem Polek odbędzie się w Glasgow

Turniej finałowy drużynowych rozgrywek kobiet Billie Jean King Cup (8-13 listopada) odbędzie się w Glasgow.

W szkockim mieście wystąpią polskie tenisistki jako jedna z dwunastu reprezentacji. Decyzję o lokalizacji turnieju podjęła Rada Dyrektorów ITF na posiedzeniu w Paryżu. 

Debiut Polek w finałowym turnieju

Polska drużyna po raz pierwszy zagra w finałowym turnieju BJKC w nowej formule rozgrywek, po ostatniej reformie rywalizacji o Fed Cup, wprowadzonej w 2020 roku.

Awans do światowej elity reprezentacja prowadzona przez kapitana Dawida Celta i trenera Macieja Domkę wywalczyła w kwietniu. Pokonała w Radomskim Centrum Sportu Rumunki 4:0. Dwa punkty zdobyła Iga Świątek. Jeden mecz wygrała Magda Linette, a końcowy wynik ustaliły w deblu Magdalena Fręch i Alicja Rosolska. W kadrze znalazła się także Maja Chwalińska.

Miesiąc później Iga Świątek zdobyła Heart Award Billie Jean King Cup, przyznawaną w głosowaniu internetowym przez kibiców z całego świata. W ten sposób doceniono jej zaangażowanie w grę w reprezentacji i wywalczenie historycznego awansu.

Dzika karta dla Brytyjek

W finałowym turnieju BJKC w Emirates Arena w Glasgow (korty twarde w hali) pierwsze dni upłyną na rywalizacji w formacie Round Robin. W niej 12 zespołów zostanie podzielonych na 4 grupy, a zwyciężczynie każdej z nich awansują do półfinałów.

O trofeum rywalizować będą także drużyny: Australii, Belgii, Czech, Holandii, Kanady, Kazachstanu, Słowacji, Szwajcarii, USA i Włoch. Dołączy do nich z dziką kartą (jako organizator) Wielka Brytania.

Kategoria: BJKC