Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ WTA 1000: Świątek - Q. Zheng 6:3, 6:2; Cirstea - Vondrousova 2:6, 7:6 (1), 6:2; Paolini - Rybakina walkower (zatrucie pokarmowe); DOHA ATP 250: Mensik - Rublev 6:4, 7:6 (6); Popyrin - Bublik 6:4, 6:4; Khachanov - Ruusuvuori 3:0 i krecz Fina; LOS CABOS ATP 250: S. Tsitsipas - Vukic 6:3, 6:0; Michelsen - De Minaur 6:4, 6:1; A. Zverev - Nishioka 6:3, 6:0; Kovacevic - Hijikata 6:3, 4:6, 6:4; Ruud - Giron 6:1, 6:0; Kokkinakis - Evans 6:4, 6:2; Borges - Purcell 6:3, 6:3; Thompson - Nava 7:6 (5), 6:3.

Tenis. Final Four LOTTO SuperLIGI 2023 w Kozerkach – wyniki

BKT Advantage Bielsko-Biała został triumfatorem turnieju Final Four LOTTO SuperLIGI 2023, który odbył się w Kozerkach. 

W półfinałach faworyt z Bielska-Białej wygrał z gospodarzem CKT Grodzisk Mazowiecki 4:1, a KT Kubala Ustroń przegrała po zaciętym meczu z Osavi Tennis Team Kalisz 3:4. Na kortach pojawili się m.in. Marta Kostyuk (39 WTA), Petra Martic (40 WTA) czy Tomas Machac (78 ATP).

W finale bielszczanie pokonali zespół z Kalisza 4:0. Brąz zdobyła drużyna z Grodziska Mazowieckiego.

Składy

BKT Advantage Bielsko-Biała: Petra Martic, Katarzyna Kawa, Linda Klimovicova, Maja Chwalińska, Daria Kuczer, Magdalena Baniak, Tomas Machac, Jozef Kovalik, Jiri Vesely, Maciej Rajski, Michał Dembek, Mikołaj Migdalski, Jakub Jędrzejczak. 

KT Kubala Ustroń: Daniela Vismane, Valeria Olianovskaia, Marta Leśniak, Sara Husar, Lukas Rosol, Paweł Ciaś, Wojciech Marek, Grzegorz Panfil. 

Osavi Tennis Team Kalisz: Julie Struplova, Ivana Sebestova, Karolina Kubanova, Waleria Darashuk, Piotr Matuszewski, Piotr Gryńkowski, Michał Matuszewski.

CKT Grodzisk Mazowiecki: Marta Kostyuk, Dalma Galfi, Martyna Kubka, Katarzyna Piter, Maks Kaśnikowski, Kacper Żuk, Jan Zieliński, Łukasz Kubot.

Półfinały

BKT Advantage Bielsko-Biała – CKT Grodzisk Mazowiecki 4:1: Martic – Kostyuk 6:7 (6), 4:6; Kawa – Galfi 6:4, 6:1; Machac – Kaśnikowski 7:5, 3:6, 10:5; Vesely – Żuk 7:6 (3), 6:1; Kawa/Martic – Kostyuk/Piter 6:3, 7:5.

KT Kubala Ustroń – Osavi Tennis Team Kalisz 3:4: Vismane – Struplova 2:6, 1:6; Leśniak – Sebestova 6:2, 6:0; Ciaś – P. Matuszewski 4:6, 6:2, 7:10; Rosol – Gryńkowski 6:1, 7:6 (4); Leśniak/Olianovskaia – Kubanova/Struplova 3:6, 4:6; Marek/Rosol – Gryńkowski/M. Matuszewski 6:0, 6:1; Leśniak/Rosol – Struplova/P. Matuszewski 3:6, 6:7 (2).

Mecz o 3. miejsce

CKT Grodzisk Mazowiecki – KT Kubala Ustroń 4:2: Kubka – Vismane 2:6, 6:2, 10:7; Galfi – Olianovskaia 3:6, 7:5, 13:11; Kaśnikowski – Ciaś 6:3, 6:2; Żuk – Rosol 3:6, 7:6 (4), 6:10; Kostyuk/Kubka – Olianovskaia/Vismane 7:5, 6:2; Kubot/J. Zieliński – Ciaś/Marek 4:6, 3:6.

Finał

BKT Advantage Bielsko-Biała – Osavi Tennis Team Kalisz 4:0: Martic – Struplova 6:2, 6:4; Kawa – Sebestova 6:1, 6:0; Machac – P. Matuszewski 6:2, 6:2; Chwalińska/Martic – Darashuk/Kubanova 6:2, 6:3.

Fot. Piotr Kucza
Kategoria: SuperLiga