Polski Tenis

WYNIKI

ASTANA ATP 500: Hurkacz - F. Cerundolo 6:2, 7:6 (2); Bautista Agut - Auger-Aliassime 6:4, 7:6 (6); Mannarino - Wawrinka 1:6, 6:2, 6:3; Van de Zandschulp - Zhukayev 6:1, 6:1; Zh. Zhang - Karatsev 4:6, 6:4, 6:1; TOKIO ATP 500: Nakashima - S. Mochizuki 6:3, 6:2; P. Martinez - Popyrin 7:5, 6:4; Zapata Miralles - Daniel 7:5, 7:5; Tiafoe - Uchiyama 6:3, 6:4; OSTRAWA WTA 500: Tomljanovic - S. Zhang 6:3, 6:3; Alexandrova - Azarenka 6:4, 4:6, 6:2; MONASTYR WTA 250: Stefanini - Linette 2:6, 6:4, 6:4; C. Liu - Konjuh 6:3, 6:2; Papamichail - Lin Zhu 1:6, 7:6 (2), 6:0; Siniakova - Paquet 6:4, 4:0 i krecz Francuzki.
Polska Liga Tenisa

Tenis. Finały Pucharu Davisa w czterech miastach – wyniki

W dniach 13-18 września w Bolonii, Walencji, Hamburgu i Glasgow odbyły się mecze fazy grupowej finałów drużynowych rozgrywek mężczyzn Davis Cup 2022. 

Po dwa najlepsze zespoły z każdej z czterech grup awansowały do zmagań w Maladze (22-27 listopada), gdzie rozegrana decydująca faza, czyli ćwierćfinały, półfinały i finały. 

W Hiszpanii powalczą: Włosi, Chorwaci, Hiszpanie, Kanadyjczycy, Niemcy, Australijczycy, Holendrzy i Amerykanie. 

Zestaw par: Australia – Holandia; Chorwacja – Hiszpania; Włochy – USA; Niemcy – Kanada. 

GRUPA A – BOLONIA 

Szwecja – Argentyna 2:1: E. Ymer – Baez 6:4, 3:6, 7:6 (4); M. Ymer – Schwartzman 6:2, 6:2; Goransson/E. Ymer – M. Gonzalez/H. Zeballos 6:3, 3:6, 2:6.

Włochy – Chorwacja 3:0: Musetti – Gojo 6:4, 6:2; M. Berrettini – Coric 6:7 (4), 6:2, 6:1; Bolelli/Fognini – Mektic/Pavic 3:6, 7:5, 7:6 (3).

Chorwacja – Szwecja 2:1: Gojo – E. Ymer 2:6, 6:7 (2); Coric – M. Ymer 6:4, 3:6, 6:3; Mektic/Pavic – E. Ymer/M. Ymer 7:5, 6:3.

Włochy – Argentyna 2:1: M. Berrettini – Baez 6:2, 6:3; Sinner – F. Cerundolo 7:5, 1:6, 6:3; Bolelli/Fognini – M. Gonzalez/H. Zeballos 5:7, 6:2, 3:6.

Chorwacja – Argentyna 3:0: Gojo – Baez 6:1, 3:6, 6:3; Coric – F. Cerundolo 6:4, 7:6 (6); Mektic/Pavic – M. Gonzalez/H. Zeballos 6:2, 7:5.

Włochy – Szwecja 2:1: M. Berrettini – E. Ymer 6:4, 6:4; Sinner – M. Ymer 4:6, 6:3, 3:6; Bolelli/Fognini – Goransson/Madaras 7:6 (2), 6:2.

GRUPA B – WALENCJA

Kanada – Korea Południowa 2:1: V. Pospisil – Hong 4:6, 6:1, 7:6 (5); Auger-Aliassime – Kwon 6:7 (5), 3:6; Auger-Aliassime/V. Pospisil – Nam/Song 7:5, 5:7, 6:3. 

Hiszpania – Serbia 3:0: Ramos-Vinolas – Djere 2:6, 7:6 (5), 7:5; Bautista Agut – Kecmanovic 7:6 (5), 7:6 (5); M. Granollers/P. Martinez – Cacic/Lajovic 6:7 (5), 6:2, 6:2.

Serbia – Korea Południowa 2:1: Lajovic – Hong 6:4, 6:0; Kecmanovic – Kwon 6:3, 6:4; Cacic/Krajinovic – Nam/Song 4:6, 2:6.

Kanada – Hiszpania 2:1: V. Pospisil – Bautista Agut 6:3, 3:6, 3:6; Auger-Aliassime – Alcaraz 6:7 (3), 6:4, 6:2; Auger-Aliassime/V. Pospisil – M. Granollers/P. Martinez 4:6, 6:4, 7:5.

Serbia – Kanada 2:1: Djere – Diallo 6:2, 6:2; Kecmanovic – Auger-Aliassime 3:6, 4:6; Kecmanovic/Krajinovic – Galarneau/V. Pospisil 2:1 i krecz Kanadyjczyków. 

Hiszpania – Korea Południowa 3:0: Bautista Agut – Hong 6:1, 6:3; Alcaraz – Kwon 6:4, 7:6 (1); M. Granollers/P. Martinez – Nam/Song 7:5, 3:6, 6:1.

Grupa C – HAMBURG

Australia – Belgia 3:0: Kubler – Bergs 6:4, 1:6, 6:3; De Minaur – Goffin 6:2, 6:2; Ebden/Purcell – Gille/Vliegen 6:1, 6:3.

Niemcy – Francja 2:1: Struff – Bonzi 6:4, 2:6, 7:5; Otte – Mannarino 4:6, 3:6; Krawietz/Puetz – Mahut/Rinderknech 6:2, 3:6, 7:6 (1).  

Australia – Francja 2:1: Kubler – Gasquet 2:6, 4:6; De Minaur – Bonzi 6:3, 1:6, 6:4; Ebden/Purcell – Mahut/Rinderknech 6:4, 6:4. 

Niemcy – Belgia 2:1: Struff – Bergs 6:4, 7:6 (9); Otte – Goffin 6:3, 6:7 (7), 3:6; Krawietz/Puetz – Gille/Vliegen 4:6, 6:2, 7:6 (5). 

Francja – Belgia 2:1: Gasquet – Geerts 6:3, 6:3; Bonzi – Goffin 3:6, 7:5, 3:6; Mahut/Rinderknech – Gille/Vliegen 6:3, 7:6 (6).

Niemcy – Australia 2:1: Struff – Purcell 6:1, 7:5; Otte – Kokkinakis 6:7 (6), 1:6; Krawietz/Puetz – Ebden/Purcell 6:4, 6:4.

GRUPA D – GLASGOW

Holandia – Kazachstan 2:1: Griekspoor – Kukushkin 6:1, 3:6, 6:3; Van de Zandschulp – Bublik 3:6, 6:1, 6:4; Koolkof/Middelkoop – Bublik/Nedovyesov 4:6, 6:1, 3:6.

USA – Wielka Brytania 2:1: T. Paul – Evans 6:4, 4:6, 6:4; Fritz – Norrie 6:2, 6:7 (2), 5:7; Ram/Sock – A. Murray/Salisbury 5:7, 6:4, 7:5.

USA – Kazachstan 2:1: T. Paul – Kukushkin 6:1, 6:4; Fritz – Bublik 7:6 (6), 1:6, 6:3; Ram/Sock – Bublik/Nedovyesov 2:6, 6:7 (6).

Holandia – Wielka Brytania 2:1: Griekspoor – Evans 4:6, 4:6; Van de Zandschulp – Norrie 6:4, 6:2; Koolhof/Middelkoop – A. Murray/Salisbury 7:6 (0), 6:7 (6), 6:3.

Holandia – USA 2:1: Griekspoor – Fritz 7:5, 7:6 (3); Van de Zandschulp – Fritz 6:4, 7:6 (3); Koolhof/Middelkoop – Ram/Sock 6:4, 6:7 (3), 4:6.

Wielka Brytania – Kazachstan 2:1: A. Murray – Popko 6:4, 6:3; Norrie – Bublik 4:6, 3:6; Salisbury/N. Skupski – Bublik/Nedovyesov 7:6 (2), 6:7 (9), 7:6 (4).

Tenis. Puchar Davisa na świecie – Grupy Światowe I i II – wyniki

Kategoria: Davis Cup