Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ ITF W100: Fręch - Zakharova 6:4, 6:1; V. Kuzmova - Mladenovic 6:2, 6:3; Monnet - Shnaider 2:6, 6:4, 7:5; Jacquemot - Sramkova 6:1, 6:4; ANGERS WTA 125: Friedsam - Dartron 6:1, 6:2; Kalinina - Tauson 7:6 (3), 6:4; Parks - Vondrousova 6:1, 7:6 (3); Ponchet - Burel 7:5, 6:1; RIJAD POKAZOWY: Medvedev - Wawrinka 6:4, 6:4; Fritz - Norrie 7:6 (4), 4:6, 10:6.

Tenis. Grand Prix Wojciecha Fibaka w Poznaniu – wyniki

Na kortach AZS w Poznaniu rozgrywany był turniej ITF juniorów Grand Prix Wojciecha Fibaka 2021. 

W zawodach (korty ziemne, kategoria grade 3) bardzo dobrze wypadli Borys Zgoła i Patryk Stokowski. Byli w finale singla i wygrali w deblu. Natomiast w ćwierćfinałach odpadli: Xenia Lipiec i Jonasz Dziopak.

SINGIEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Jattavapornvanit – Koralnik 6:1, 6:2; Grechkina – Bozova 6:4, 2:6, 6:0; K. Blanch – Piestrzyńska 6:4, 2:6, 6:2; (8) Paukstyte – Daroszewska 6:3, 6:4; (4) Shadchneva – Gołaś 7:5, 6:2; Zhylchuk – Czajka 6:3, 7:6 (5); Morreale – Simunyu 6:2, 7:5; (6) Kubacha – Bakaityte 6:2, 6:3; (7) Matasova – Paszun 6:2, 6:0; Frankowska – Breen 6:1, 6:1; Zhiyenbayeva – M. Stankiewicz 4:6, 6:4, 6:0; Lipiec – (3) Smejkalova 1:6, 6:4, 6:4; (5) Peyre – Maćkowiak 6:0, 6:0; Macavei – Straszewska 6:0, 5:7, 6:2; Grujic – Santos 6:1, 6:0; (2) Bubelyte – Pieczyńska 6:1, 6:1.

Druga runda: Jattavapornvanit – Grechkina 6:0, 2:6, 6:3; K. Blanch – Paukstyte 6:2, 6:3; Shadchneva – Zhylchuk 6:1, 6:0; Morreale – Kubacha 6:7 (1), 6:4, 6:1; Matasova – Frankowska 5:7, 7:5, 6:1; Lipiec – Zhiyenbayeva 7:5, 6:3; Macavei – Peyre 6:1, 4:6, 7:6 (2); Grujic – Bubelyte 6:1, 6:3.  

Ćwierćfinały: Jattavapornvanit – K. Blanch 3:6, 6:1, 6:2; Shadchneva – Morreale 6:4, 6:3; Matasova – Lipiec 6:2, 6:3; Macavei – Grujic 6:4, 6:2.

Półfinały: Jattavapornvanit – Shadchneva 5:7, 7:5, 6:3; Macavei – Matasova 6:3, 6:1.

Finał: Jattavapornvanit – Macavei 6:3, 4:6, 7:5.

SINGIEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Kamrowski – Ridout 6:3, 6:0; Kresina – Quirijns 6:1, 6:1; Szymkowiak – Jovanovic 2:6, 6:2, 6:1; (6) Merre – Roś 5:7, 6:1, 6:2; Kułakowski – (4) Sabaliauskas 7:6 (2), 6:4; Dziopak – Dagan 3:6, 7:5, 6:2; Stokowski – Gales 6:0, 6:2; (7) Kos – Tammaro 7:6 (5), 6:4; (5) Vaitiekunas – Siekanowicz 4:6, 6:4, 6:3; Barbier Gazeu – P. Stankiewicz 6:0, 6:3; Romano – Pereira 6:4, 6:3; (3) B. Zgoła – Myslivec 6:4, 7:6 (5); Dietrich – (8) G. Matuszewski 6:3, 6:4; Rutter – Lange 6:4, 6:3; Szic – Samardzic 6:4, 6:3; (2) Simakin – B. Sopoliński 7:5, 4:6, 7:6 (5).

Druga runda: Kresina – Kamrowski 6:3, 3:6, 6:4; Merre – Szymkowiak 6:2, 6:2; Dziopak – Kułakowski 6:2, 6:3; Stokowski – Kos 6:4, 6:1; Barbier Gazeu – Vaitiekunas 7:5, 6:1; B. Zgoła – Romano 6:4, 7:5; Dietrich – Rutter 6:2, 7:5; Simakin – Szic 6:4, 6:4.

Ćwierćfinały: Merre – Kresina 6:4, 6:4; Stokowski – Dziopak 6:2, 6:3; B. Zgoła – Barbier Gazeu 6:3, 6:1; Dietrich – Simakin 6:1, 6:1.

Półfinały: Stokowski – Merre 6:2, 6:4; B. Zgoła – Dietrich 4:6, 7:6 (2), 6:4.

Finał: B. Zgoła – Stokowski 6:3, 4:6, 6:2.

DEBEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Bubelyte/Smejkalova – Daroszewska/Frankowska 6:2, 6:3; Simunyu/Zhiyenbayeva – Grechkina/Lazareva 6:4, 6:1; (4) Kubacha/Lipiec – Grujic/Morreale 6:4, 6:2; Peyre/Santos – Czajka/Straszewska 6:2, 7:6 (5); Blanch/Gołaś – Węgrzyn/Witkowska 6:3, 6:2; (3) Jattavapornvanit/Piestrzyńska – Maćkowiak/Paszun 6:1, 6:2; Bakaityte/Paukstyte – Mackiewicz/Stankiewicz 6:4, 6:0; (2) Matasova/Shadchneva – Breen/Kalamaris 6:2, 6:0.

Ćwierćfinały: Simunyu/Zhiyenbayeva – Bubelyte/Smejkalova 6:4, 6:1; Kubacha/Lipiec – Peyre/Santos 6:3, 6:4; Jattavapornvanit/Piestrzyńska – Blanch/Gołaś 6:1 2:6, 10:8; Matasova/Shadchneva – Bakaityte/Paukstyte 6:4, 7:5.

Półfinały: Simunyu/Zhiyenbayeva – Kubacha/Lipiec 7:5, 4:6, 10:7; Matasova/Shadchneva – Jattavapornvanit/Piestrzyńska 6:2, 6:4.

Finał: Simunyu/Zhiyenbayeva – Matasova/Shadchneva 1:6, 7:5, 10:5.

DEBEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Sabaliauskas/Vaitiekunas – Kułakowski/Sopoliński 6:4, 1:6, 10:2; Jovanovic/Samardzic – Lange/Stankiewicz 6:4, 6:1; (3) Merre/Pereira – Ridout/Rutter 6:4, 6:2; Czaczkowski/Stonkus – G. Matuszewski/Tatera 7:5, 6:3; Stokowski/B. Zgoła – Kresina/Myslivec 6:3, 6:3; (4) Barbier Gazeu/Kos – Gales/Romano 6:3, 6:3; Dagan/Geva – Dietrich/Quirijns 6:4, 6:3; Dziopak/Szymkowiak – (2) Simakin/Tammaro 6:4, 6:1. 

Ćwierćfinały: Sabaliauskas/Vaitiekunas – Jovanovic/Samardzic 6:2, 7:6 (5); Merre/Pereira – Czaczkowski/Stonkus 7:6 (2), 6:3; Stokowski/B. Zgoła – Barbier Gazeu/Kos 6:3, 1:6, 10:1; Dziopak/Szymkowiak – Dagan/Geva 6:4, 6:1.

Półfinały: Merre/Pereira – Sabaliauskas/Vaitiekunas 6:4, 6:3; Stokowski/B. Zgoła – Dziopak/Szymkowiak 6:3, 3:6, 10:8.

Finał: Stokowski/B. Zgoła – Merre/Pereira 6:3, 6:0.

ELIMINACJE JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Pieczyńska – bye; Telżyńska – Lazareva 6:0, 4:6, 10:8; Popławska – H. Jankowska 6:0, 6:2; Podhajecka – (6) Kalamaris 7:6 (5), 6:1; (2) D. Shoshyna – Wartecka 7:6 (2), 6:1; Koprowska – Czapulak 5:7, 6:3, 10:5; Łężniak – A. Głowacka 6:3, 6:1; (7) Daroszewska – Heiderova 3:6, 6:3, 10:7; (3) Turczuk – Piechowicz 6:2, 4:6, 16:14; Czajka – Janiszek 6:2, 7:5; Ciesielczyk – Gołda 6:4, 6:4; Z. Witkowska – (8) L. Matuszewski 6:3, 3:6, 10:5; (4) Zhylchuk – Mackiewicz 6:1, 6:2; Gniewkowska – Persson 6:2, 6:0; Skowrońska – Chodkowska 6:4, 6:1; M. Głowacka – (5) Węgrzyn 6:3, 7:5.

Druga runda: Pieczyńska – Telżyńska 3:6, 6:3, 10:7; Popławska – Podhajecka 6:2, 6:3; Koprowska – D. Shoshyna 6:2, 0:6, 10:8; Daroszewska – Łężniak 6:1, 4:6, 10:8; Czajka – Turczuk 6:4, 6:3; Z. Witkowska – Ciesielczyk 6:0, 7:6 (2); Zhylchuk – Gniewkowska 6:2, 6:3; Skowrońska – M Głowacka 2:6, 7:5, 15:13.

Trzecia runda: Pieczyńska – Popławska 6:0, 6:2; Daroszewska – Koprowska 6:2, 6:3; Czajka – Z. Witkowska 6:1, 6:2; Zhylchuk – Skowrońska 6:2, 6:1.    

ELIMINACJE JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Tomański – Bojko 7:5, 6:2; Mizerski – Krawczyk 6:4, 6:3; J. Włodarczyk – Walkowski 7:5, 3:6, 10:6; (8) Siekanowicz – Matuszczyk 6:4, 7:5; (2) Stonkus – Osomański 6:3, 7:5; Juszczak – Gogulski 4:6, 6:0, 14:12; Królikowski – V. Blom 5:7, 6:3, 10:4; (5) B. Sopoliński – Stasiak 7:6 (4), 6:0; Strzelecki – (3) Geva 7:6 (2), 7:6 (4); Roś – Czaczkowski 7:5, 6:2; Dzieło – Bajurko 6:1, 6:2; (6) Tatera – Szymczak 6:3, 7:6 (8); (4) Szic – Janci 6:2, 6:3; Gontar – Łosiewicz 6:2, 3:6, 10:3; Lis – J. Allecou 6:0, 6:0; Kosowski – (7) Antoni 3:6, 7:5, 10:4. 

Druga runda: Tomański – Mizerski 6:3, 6:3; Siekanowicz – M. Włodarczyk 6:3, 6:1; Juszczak – Stonkus 6:2, 6:4; B. Sopoliński – Królikowski 6:3, 6:4; Roś – Strzelecki walkower; Dzieło – Tatera 7:5, 6:2; Szic – Gontar 6:0, 6:1; Lis – Kosowski 7:6 (8), 6:1.

Trzecia runda: Siekanowicz – Tomański 6:1, 2:1 i krecz Karola; B. Sopoliński – Juszczak 6:0, 5:7, 10:8; Roś – Dzieło 6:3, 6:3; Szic – Lis 6:3, 6:2.

Kategoria: ITF Juniors