Polski Tenis

WYNIKI

HUA HIN WTA 250: Tsurenko - Kalinskaya 6:0, 6:7 (3), 6:4; Zidansek - L. Fruhvirtova 6:3, 4:6, 6:4; Xinyu Wang - Bjorklund 6:3, 6:3; Lin Zhu - Jang 6:4, 7:6 (6); LYON WTA 250: Paolini - Masarova 6:3, 6:2; Van Uytvanck - Korpatsch 6:2, 6:4; Parks - Martic 2:6, 7:6 (3), 6:2; CALI WTA 125: Ormaechea - Bolsova 7:6 (4), 6:3; Contreras Gomez - X. You 6:2, 6:0.

Tenis. Halowe Mistrzostwa Polski do lat 12 w Bielsku-Białej – wyniki

Na kortach BKT Advantage Bielsko-Biała odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski do lat 12. Po złoto sięgnęli Oliwia Kądzielska i Mikołaj Solarz. 

Srebro wywalczyli Lilly Jędrzejak i Mikołaj Arent. W grach podwójnych triumfowali: Oliwia Kądzielska i Antonina Zielińska oraz Igor Bartnik i Jakub Nowak. Wicemistrzami zostali Anna Baran, Blanka Wasiela, Mikołaj Solarz, Emil Drobko.

SINGIEL DZIEWCZĄT

Pierwsza runda: (1) Kądzielska – M. Nowicka 6:0, 6:0; Przystańska – Góra 6:0, 6:2; Dębicka – Strauss 6:2, 6:3; (8) Wasiela – Tataruch 6:1, 6:0; (3) Baran – Kołtun 6:4, 6:1; Paliczka – Kleszcz 6:0, 6:4; Cichoń – Jędrycha 6:3, 3:6, 10:6; (5) Szychowska – Strugacz 6:0, 6:0; (7) L. Jędrzejak – Ostrówka 6:0, 6:1; Czemerys – Modrzejewska 7:6 (2), 6:0; Merebashvili – Berke 6:1, 7:6 (2); (4) A. Zielińska – Cytrycka 6:0, 6:2; (6) Peplińska – Antczak 6:4, 6:3; Marcinkowska – Hejta 7:5, 6:3; Listwan – Murawska 6:4, 1:6, 10:4; (2) Sebastyańska – Hajda 6:3, 6:0.

Druga runda: Kądzielska – Przystańska 6:2, 6:1; Dębicka – Wasiela 6:3, 6:1; Baran – Paliczka 6:0, 6:3; Szychowska – Cichoń 6:0, 6:0; L. Jędrzejak – Czemerys 6:1, 6:1; A. Zielińska – Merebashvili 7:6 (2), 4:6, 10:3; Peplińska – Marcinkowska 6:0, 6:0; Sebastyańska – Listwan 6:1, 6:0.

Ćwierćfinały: Kądzielska – Dębicka 6:3, 6:1; Szychowska – Baran 6:2, 6:3; L. Jędrzejak – A. Zielińska 6:4, 6:2; Peplińska – Sebastyańska 7:5, 7:6 (3). 

Półfinały: Kądzielska – Szychowska 4:6, 6:3, 10:4; L. Jędrzejak – Peplińska 6:1, 6:2.

Finał: Kądzielska – L. Jędrzejak 6:2, 6:2.

SINGIEL CHŁOPCÓW 

Pierwsza runda: (1) Solarz – A. Tejerina 6:1, 6:1; Baranek – Vic. Fletcher 6:1, 6:1; L. Miarka – Gagatek 0:6, 6:1, 10:5; (6) J. Nowak – Bartczak 6:1, 6:3; (3) Bartnik – Zięba 6:2, 6:4; Szyca – Ochman 6:1, 6:0; Bulski – Jadczak 7:6 (5), 1:6, 10:7; (5) Kwiecień – Rojewski 6:1, 6:1; (8) Bury – Doliński 6:1, 6:2; Fereniec – Witek 6:4, 7:5; Wielgus – Corda 6:4, 6:2; (4) Arent – Zyguła 6:0, 6:1; (7) Minkner – K. Kosiński 7:6 (9), 6:4; Kowzan – O. Węgrzyn 6:1, 6:1; Rozborski – Wichowski 6:7 (4), 6:2, 10:3; (2) Drobko – Niezwiesny 6:0, 6:2.

Druga runda: Solarz – Baranek 6:4, 6:4; J. Nowak – L. Miarka 6:0, 6:0; Bartnik – Szyca 6:4, 6:4; Kwiecień – Bulski 6:3, 6:2; Bury – Fereniec 6:3, 6:4; Arent – Wielgus 6:1, 6:2; Minkner – Kowzan 6:3, 6:3; Drobko – Rozborski 6:1, 6:2.

Ćwierćfinały: Solarz – J. Nowak 6:2, 4:6, 10:1; Bartnik – Kwiecień 6:3, 6:3; Arent – Bury 6:1, 6:2; Drobko – Minkner 6:3, 6:4. 

Półfinały: Solarz – Bartnik 7:5, 6:3; Arent – Drobko 6:4, 6:3.

Finał: Solarz – Arent 6:2, 6:3.

DEBEL DZIEWCZĄT

Pierwsza runda: (1) Kądzielska/Zielińska – bye; Hajda/Mazelon – Cichoń/Mizgalska 7:5, 6:4; (4) Jędrzejak/Szychowska – Antczak/Czemerys 6:0, 6:0; Hejła/Murawska – A. Skwara/L. Skwara 6:2, 6:0; Przystańska/Tataruch – Berka/Ostrówka 7:6 (3), 6:3; (3) Baran/Wasiela – Listwan/Merebashvili 3:6, 6:2, 10:4; Cytrycka/Dębicka – Jędrycha/Paliczka 6:4, 6:3; (2) Peplińska/Sebastyańska – Marcinkowska/Nowicka 6:0, 6:3.

Ćwierćfinały: Kądzielska/Zielińska – Hajda/Mazelon 6:1, 6:0; Jędrzejak/Szychowska – Hejła/Murawska 6:3, 6:0; Baran/Wasiela – Przystańska/Tataruch 6:0, 6:3; Cytrycka/Dębicka – Peplińska/Sebastyańska 6:0, 6:3.

Półfinały: Kądzielska/Zielińska – Jędrzejak/Szychowska 6:3, 6:4; Baran/Wasiela – Cytrycka/Dębicka 7:6 (3), 6:3.

Finał: Kądzielska/Zielińska – Baran/Wasiela 6:3, 3:6, 10:7. 

DEBEL CHŁOPCÓW

Pierwsza runda: (1) Drobko/Solarz – bye; Corda/Kosiński – Fletcher/Niezwiesny 4:6, 7:5, 10:6; (4) Arent/Kowzan – Baranek/Jadczak 7:5, 6:3; Szyca/A. Tejerina – Cieciera/Marciniak 6:7 (2), 7:5, 10:6; Bulski/Kwiecień – Rozborski/Witek 6:1, 7:5; (3) Bury/Minkner – Fereniec/Zięba 6:0, 5:7, 10:8; Wichowski/Wielgus – Czubak/L. Miarka 6:0, 7:5; (2) Bartnik/Nowak – Rojewski/Węgrzyn 5:7, 6:3, 10:6.

Ćwierćfinały: Drobko/Solarz – Corda/Kosiński 7:6 (4), 6:3; Arent/Kowzan – Szyca/A. Tejerina 6:1, 6:4; Bury/Minkner – Bulski/Kwiecień 6:0, 6:1; Bartnik/Nowak – Wichowski/Wielgus 6:2, 6:4.

Półfinały: Drobko/Solarz – Arent/Kowzan 6:3, 6:3; Bartnik/Nowak – Bury/Minkner. 6:3, 7:5.

Finał: Bartnik/Nowak – Drobko/Solarz 6:3, 6:2.

ELIMINACJE DZIEWCZĄT

Pierwsza runda: (1) Paliczka – bye; (9) Muszał – bye; (2) Modrzejewska – bye; (12) Mizak – L. Skwara 6:1, 6:0; (3) Strauss – bye; (13) Mizgalska – A. Skwara 6:3, 3:6, 10:5; (4) Czemerys – bye; (10) Artemiuk – bye; (5) A. Biełus – bye; (14) Góra – H. Bednarz 6:1, 6:1; (6) Mazelon – bye; (11) Strugacz – bye; (7) Cichoń – bye; (15) N. Nowak – Gradoń 6:4, 6:0; (8) Kleszcz – bye; Nowakowicz – (16) Adamska 7:6 (5), 6:3.

Druga runda: Paliczka – Muszał 6:1, 7:5; Modrzejewska – Mizak 7:5, 7:6 (5); Strauss – Mizgalska 6:1, 6:3; Czemerys – Artemiuk 7:5, 6:3; Góra – A. Biełus 6:4, 6:4; Strugacz – Mazelon 6:2, 6:3; Cichoń – N. Nowak 6:4, 6:1; Kleszcz – Nowakowicz 6:3, 6:2.

ELIMINACJE CHŁOPCÓW

Pierwsza runda: (1) Kowzan – bye; (13) Skowyra – L. Lewandowski 6:3, 6:1; (2) Rojewski – bye; (16) Cieciera – Gurdak 6:4, 6:2; (3) M. Wróbel – Skawiński 6:1, 6:0; Zyguła – (10) Sańczuk 6:2, 6:1; (4) Łaskawiec – Górnicki 6:0, 6:1; (9) Bartczak – N. Miarka 6:0, 6:0; (5) Grechuta – Godowski 6:3, 6:1; Doliński – (14) Lemański 6:2, 3:2 i krecz Olka; (6) Górski – Nowaczyk 6:4, 6:2; L. Miarka – (15) Jachnik 3:0 i krecz Leona; (7) Wichowski – J. Marciniak 6:0, 6:4; (11) B. Takmadżan – Jarża 6:3, 6:2; (8) Czubak – Hałaczkiewicz 6:2, 6:4; (12) O. Węgrzyn – Kohler 6:1, 6:2.

Druga runda: Kowzan – Skowyra 6:0, 6:0; Rojewski – Cieciera 7:6 (3), 6:4; Zyguła – M. Wróbel 6:2, 6:2; Bartczak – Łaskawiec 6:3, 6:2; Doliński – Grechuta 6:2, 6:3; L. Miarka – Górski 4:6, 7:6 (6), 10:8; Wichowski – B. Takmadżan 6:1, 6:3; O. Węgrzyn – Czubak 6:1, 6:3. 

Kategoria: PZT