Polski Tenis

WYNIKI

ABU ZABI WTA 500: Samsonova - C. Liu 3:6, 6:2, 6:0; Teichmann - D. Yastremska 6:3, 7:6 (5); Pliskova - Bonaventure 6:1, 6:3; Putintseva - Andreescu 7:6 (2), 6:2; Krejcikova - Ruse 6:1, 6:4; S. Rogers - L. Fernandez 6:4, 6:7 (5), 6:1; Q. Zheng - Marino 6:3, 6:3; Haddad Maia - Bouzkova 4:6, 6:3, 6:0; Bencic/Mertens - Rosolska/Routliffe 6:1, 6:1; LINZ WTA 250: Masarova - Alexandrova 4:6, 6:1, 7:6 (6); Martic - Bassols Ribera 6:1, 7:5; Lys - Rakhimova 6:4, 7:6 (5); Van Uytvanck - Noskova 7:6 (3), 6:2; Vondrousova - Tomova 6:3, 6:3; Potapova - Bronzetti 2:6, 6:3, 6:4; Galfi - Pera 6:2, 7:6 (5); Giorgi - Cristian 6:1, 6:2; MONTPELLIER ATP 250: Cressy - Bellier 6:3, 6:2; Krajinovic - Karatsev 3:6, 7:6 (7), 6:2; Fucsovics - Blancaneaux 7:5, 5:7, 6:0; Huesler - Van Assche 6:3, 3:6, 6:3.
Polska Liga Tenisa

Tenis. Halowe Mistrzostwa Polski do lat 16 w Toruniu – wyniki

Na kortach przy ul. Przy Skarpie 4 w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski do lat 16. 

W finałach singla Inka Wawrzkiewicz wygrała z Julią Kołodziejską, a Kacper Knitter pokonał Jakuba Januchowskiego. W grach podwójnych triumfowali: Nadia Affelt i Inka Wawrzkiewicz oraz Antoni Kasperski i Jan Sadzik. Srebro dla Julii Kołodziejski i Leny Rajcy oraz Jana Chłodnickiego i Jana Kluczyńskiego.

SINGIEL KADETEK

Pierwsza runda: (1) Dróżdż – Z. Biełus 6:1, 6:4; Affelt – Krześniak 6:3, 6:0; Wawrzkiewicz – Penkevych 6:2, 6:4; (8) Husar – A. Drozd 7:5, 3:6, 6:1; (4) Hornecka – Janusz 6:1, 6:1; Skorupska – Pacocha 6:2, 6:2; Mał. Bajorek – Grochowska 6:1, 6:2; (7) Wojtaszczyk – Budnik 6:1, 0:6, 7:6 (5); (5) Dyląg – Przewięźlikowska 6:2, 6:0; Stasiak – Kubicka 7:5, 6:2; Śrutwa – Kołak 6:3, 6:2; (3) Rajca – Szczerek 3:6, 6:4, 6:3; (6) Kołodziejska – Nieradzik 6:2, 6:2; Klimas – Małuszyńska 7:5, 6:2; M. Wróbel – Piotrowska 6:1, 6:3; (2) Kmiecik – Wahl-Maniecka 6:3, 6:2.

Druga runda: Affelt – Dróżdż 6:3, 3:6, 6:1; Wawrzkiewicz – Husar 6:4, 3:6, 6:4; Skorupska – Hornecka 6:4, 6:3; Wojtaszczyk – Mał. Bajorek 6:2, 7:6 (6); Dyląg – Stasiak 4:6, 6:3, 6:3; Śrutwa – Rajca 6:4, 7:5; Kołodziejska – Klimas 6:2, 7:5; Kmiecik – M. Wróbel 6:1, 5:7, 6:1.

Ćwierćfinały: Wawrzkiewicz – Affelt 6:3, 6:1; Wojtaszczyk – Skorupska 7:6 (3), 6:4; Śrutwa – Dyląg 6:3, 6:3; Kołodziejska – Kmiecik 1:6, 6:4, 6:2.

Półfinały: Wawrzkiewicz – Wojtaszczyk 6:3, 6:3; Kołodziejska – Śrutwa 3:6, 6:4, 6:1.

Finał: Wawrzkiewicz – Kołodziejska 6:2, 7:5.

SINGIEL KADETÓW

Pierwsza runda: (1) Sadzik – Zagól 6:1, 6:2; Mitoń – Chłodnicki 6:2, 6:2; P. Kowal – Mossakowski 6:1, 6:2; (7) Knitter – H. Plenkiewicz 6:4, 6:4; Sterniczuk – (4) Mar. Dójczyński 6:1, 3:6, 6:1; Tomczykowski – Jeż 7:6 (6), 4:2 i krecz Wiktora; Kluj – Czyrek 6:4, 1:6, 7:5; (5) Nowacki – Biczyk 6:3, 6:0; Słowik – (8) Kosyrz 7:6 (4), 2:6, 6:0; Gadzaliński – Kęsy 6:2, 7:5; Downar – Zdziebliński 6:1, 6:1; (3) Januchowski – Adamski 6:0, 6:2; (6) A. Wieczorek – Wygona 6:3, 6:1; K. Pabisiak – Dzikołowski 6:4, 6:2; D. Lewandowski – Błuś 2:6, 6:3, 6:1; Owramko – (2) Kluczyński 6:4, 6:2.

Druga runda: Mitoń – Sadzik 5:7, 6:4, 6:3; Knitter – P. Kowal 6:4, 6:4; Sterniczuk – Tomczykowski 6:2, 7:6 (3); Nowacki – Kluj 6:2, 6:2; Gadzaliński – Słowik 6:3, 6:1; Januchowski – Downar 6:4, 6:1; K. Pabisiak – A. Wieczorek 7:5, 4:6, 6:4; D. Lewandowski – Owramko 6:0, 6:4. 

Ćwierćfinały: Knitter – Mitoń 3:6, 6:4, 7:6 (6); Nowacki – Sterniczuk 6:0, 6:3; Januchowski – Gadzaliński 6:2, 4:6, 6:1; D. Lewandowski – K. Pabisiak 3:6, 6:3, 6:1.

Półfinały: Knitter – Nowacki 6:4, 2:6, 6:2; Januchowski – D. Lewandowski 6:1, 6:3.

Finał: Knitter – Januchowski 6:3, 6:3.

DEBEL KADETEK

Pierwsza runda: (1) Kołodziejska/Rajca – Piotrowska/Sikora 6:1, 6:0; Biełus/Janusz – Bajorek/Kołąk 6:2, 6:2; (4) Śrutwa/Wojtaszczyk – Budnik/Przewięźlikowska 6:1, 6:3; Grochowska/Kliber – Konarska/Kowalik 6:4, 6:4; Affelt/Wawrzkiewicz – Drozd/Krześniak 6:4, 6:3; Klimas/Kubicka – (3) Hornecka/Penkevych 6:2, 6:4; Kmiecik/Wróbel – Nieradzik/Wahl-Maniecka 6:3, 7:6 (4); Kalisz-Fedoruk/Stasiak – (2) Dróżdż/Husar 2:6, 6:4, 10:8.

Ćwierćfinały: Kołodziejska/Rajca – Biełus/Janusz 6:2, 7:5; Śrutwa/Wojtaszczyk – Grochowska/Kliber 6:3, 6:1; Affelt/Wawrzkiewicz – Klimas/Kubicka walkower; Kmiecik/Wróbel – Kalisz-Fedoruk/Stasiak 6:3, 3:6, 10:5.

Półfinały: Kołodziejska/Rajca – Śrutwa/Wojtaszczyk 6:3, 6:4; Affelt/Wawrzkiewicz – Kmiecik/Wróbel 6:4, 6:4.

Finał: Affelt/Wawrzkiewicz – Kołodziejska/Rajca 6:3, 6:4.

DEBEL KADETÓW

Pierwsza runda: (1) Januchowski/Knitter – I. Tejerina/S. Tejerina 6:1, 6:1; Kluj/Słowik – Czyrek/Kiełb 6:0, 6:1; Kaczorowski/Pabisiak – (3) Dójczyński/P. Kowal 3:6, 6:4, 10:7; Kasperski/Sadzik – Furman/Mossakowski 6:0, 6:0; Nowacki/Plenkiewicz – Błuś/Piasek 6:4, 6:4; (4) Kosyrz/Wygona – Biczyk/Owramko 6:3, 6:3; Gadzaliński/Wieczorek – Lewandowski/Sterniczuk 7:6 (6), 6:0; (2) Chłodnicki/Kluczyński – Suprun/Tomczykowski 6:2, 6:2.

Ćwierćfinały: Januchowski/Knitter – Kluj/Słowik 4:6, 6:4, 10:3; Kasperski/Sadzik – Kaczorowski/Pabisiak 6:3, 7:5; Nowacki/Plenkiewicz – Kosyrz/Wygona 6:4, 6:2; Chłodnicki/Kluczyński – Gadzaliński/Wieczorek 7:5, 6:7 (5), 10:7.

Półfinały: Kasperski/Sadzik – Januchowski/Knitter 7:5, 6:3; Chłodnicki/Kluczyński – Nowacki/Plenkiewicz 4:6, 7:6 (6), 10:8.

Finał: Kasperski/Sadzik – Chłodnicki/Kluczyński 6:3, 6:2.

ELIMINACJE KADETEK

Pierwsza runda: (1) M. Wróbel – bye; (9) Kowalik – Berson 3:6, 6:2, 14:12; (2) M. Sikora – Wojcieszak 6:4, 1:6, 10:6; (13) Małuszyńska – Wdzięczna 6:2, 6:3; (3) Cela – Belica 6:1, 6:0; (14) Krześniak – J. Pabisiak 6:1, 6:3; Chmielewska – (4) Jastrząbek 6:2, 6:2; (16) Budnik – G. Politowicz 4:6, 6:3, 10:7; (5) Nieradzik – Miszczak 6:1, 6:2; (10) Kliber – Borowik 6:7 (5), 6:2, 10:7; (6) Kołak – Lorek 4:6, 6:2, 10:6; (11) Kalisz-Fedoruk – Taboła 4:6, 7:6 (4), 10:4; (7) Grochowska – Siwek 6:1, 7:5; Tomczyk – (12) Mrzygłód 6:4, 7:5; (8) Pacocha – Pyrzyńska walkower; (15) Konarska – Xhuli 6:1, 6:0. 

Druga runda: M. Wróbel – Kowalik 6:3, 6:1; Małuszyńska – M. Sikora 7:6 (6), 6:2; Krześniak – Cela 7:5, 6:2; Budnik – Chmielewska 6:4, 6:3; Nieradzik – Kliber 6:4, 6:0; Kołak – Kalisz-Fedoruk 4:6, 6:2, 10:3; Grochowska – Tomczyk 6:4, 6:0; Pacocha – Konarska 6:7 (3), 7:6 (7), 10:5.

ELIMINACJE KADETÓW

Pierwsza runda: (1) K. Pabisiak – bye; (16) Skiba – A. Dąbrowski 6:2, 2:6, 10:3; (2) Kluj – Nowaczewski 6:3, 6:0; Kołowiecki – (12) K. Szubert 6:2, 2:6, 10:3; (3) Kaczorowski – Bilski 6:0, 6:0; Zagól – (11) Werbliński 7:5, 6:0; (4) Dzikołowski – Kolasa 4:6, 6:4, 10:3; I. Tejerina – (14) J. Szubert 6:3, 6:2; D. Lewandowski – (5) Suprun 6:2, 6:1; (13) Kiełb – Podczaszy 7:6 (3), 4:6, 10:1; (6) Piasek – Kopyciński 6:0, 6:1; (10) Sterniczuk – P. Wiśniewski 6:2, 6:1; (7) Tomczykowski – Bartkowiak 6:2, 6:1; (15) Plewa – Furman 6:3, 1:6, 11:9; Rusiecki – (8) A. Sikora 6:3, 1:6, 10:5; Słowik – (9) Białowolski 6:3, 6:4.

Druga runda: K. Pabisiak – Skiba 6:0, 6:2; Kluj – Kołowiecki 6:4, 6:2; Zagól – Kaczorowski 6:4, 6:3; Dzikołowski – I. Tejerina 3:6, 6:4, 10:1; D. Lewandowski – Kiełb 6:2, 6:2; Sterniczuk – Piasek 6:3, 6:4; Tomczykowski – Plewa 6:2, 6:2; Słowik – Rusiecki 6:3, 6:4.

Kategoria: PZT