Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ WTA 1000: Paolini - Kalinskaya 4:6, 7:5, 7:5; RIO DE JANEIRO ATP 500: F. Cerundolo - Lajovic 3:6, 6:4, 6:4; Baez - Monteiro 6:4, 1:6, 6:2; Norrie - Seyboth Wild 6:1, 3:6, 6:2; Navone - Fonseca 2:6, 6:3, 6:3; DOHA ATP 250: Khachanov - Mensik 7:6 (12), 6:4; LOS CABOS ATP 250: Thompson - A. Zverev 7:5, 4:6, 7:6 (2); Ruud - S. Tsitsipas 6:4, 7:6 (4).

Tenis. Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów U18 w Lesznie – wyniki

Na kortach Leszno Tenis Klubu rozgrywane były Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów U18. Triumfatorami zostali Daria Górska i Nikodem Barcik.  

W finałach pokonali odpowiednio Amelię Paszun i Piotra Czaczkowskiego. W deblu najlepsi byli: Olivia Bergler i Daria Górska oraz Jakub Jędrzejczak i Dorian Juszczak.

SINGIEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Bergler – Gołda 6:3, 6:1; Ciesielczyk – Śrutwa 7:5, 6:1; Kapcia – Kluska 6:4, 6:1; (5) Paszun – Z. Biełus 5:7, 6:2, 6:1; Wawrzkiewicz – (4) Czajka 6:3, 1:6, 6:4; Strzelecka – Kokocha 6:3, 6:0; D. Nowak – Janusz 4:6, 7:5, 6:0; (7) Gniewkowska – Stypuła 6:2, 6:1; (6) Domańska – Koprowska 6:4, 7:6 (5); Będkowska – Kusa 6:2, 6:2; Mackiewicz – Kozieł 6:1, 6:3; (3) Straszewska – Cela 6:2, 6:1; (8) M. Głowacka – Jasiczek 7:6 (2), 6:3; L. Matuszewski – Maj. Nieradzik 2:6, 6:4, 6:2; H. Jankowska – Persson 6:2, 6:2; (2) Górska – Caruk 6:3, 6:2.

Druga runda: Bergler – Ciesielczyk 6:0, 6:0; Paszun – Kapcia 6:2, 6:1; Wawrzkiewicz – Strzelecka 6:4, 6:3; Gniewkowska – D. Nowak 6:3, 7:6 (6); Będkowska – Domańska 2:6, 6:4, 6:4; Straszewska – Mackiewicz 5:7, 6:4, 6:2; M. Głowacka – L. Matuszewski 6:1, 6:1; Górska – H. Jankowska 6:1, 6:1.

Ćwierćfinały: Paszun – Bergler 1:6, 7:6 (2), 6:4; Gniewkowska – Wawrzkiewicz 6:1, 7:6 (6); Straszewska – Będkowska 7:5, 6:1; Górska – M. Głowacka 7:6 (4), 6:1.

Półfinały: Paszun – Gniewkowska 6:3, 6:3; Górska – Straszewska 6:2, 6:1.

Finał: Górska – Paszun 6:2, 6:4.

SINGIEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Czaczkowski – M. Andrzejczak 6:4, 6:4; Kosiński – Kulpa 6:1, 6:1; Garbacz – Krzyżosiak-Michnikowski 6:0, 6:0; (5) Zaorski – Spychalski 6:0, 6:1; (3) Krawczyk – O. Wiśniewski 6:2, 6:3; Królikowski – Weiner 6:0, 6:2; Knitter – Wójcicki 6:3, 6:2; (6) Pankowski – Kaszowski 6:4, 6:2; (7) Juszczak – Błaszczyk 6:3, 6:2; Małecki – J.  Włodarczyk 7:5, 7:5; Michałowski – Hulbój 6:2, 6:3; (4) Barcik – Kołodziejczyk 3:6, 6:4, 6:1; (8) A. Majchrzak – Bajołek 6:1, 6:3; Biedermann – Nikołajuk 6:2, 6:1; Migdalski – Szymczak 4:6, 7:5, 7:6 (3); (2) Jędrzejczak – Ważny 6:1, 6:4.

Druga runda: Czaczkowski – Kosiński 3:6, 6:4, 6:2; Zaorski – Garbacz 6:4, 2:6, 6:3; Krawczyk – Królikowski 5:7, 6:4, 7:5; Pankowski – Knitter 6:4, 6:2; Juszczak – Małecki 6:1, 6:1; Barcik – Michałowski 6:4, 7:5; A. Majchrzak – Biedermann 4:6, 7:5, 6:2; Migdalski – Jędrzejczak 6:3, 2:6, 6:2.

Ćwierćfinały: Czaczkowski – Zaorski 7:6 (5), 6:3; Krawczyk – Pankowski 6:3, 6:3; Barcik – Juszczak 3:6, 7:5, 7:6 (1); Migdalski – A. Majchrzak 7:5, 6:2.

Półfinały: Czaczkowski – Krawczyk 6:4, 6:2; Barcik – Migdalski 2:6, 6:3, 6:3.

Finał: Barcik – Czaczkowski 6:4, 4:6, 6:4.

DEBEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Bergler/Górska – bye; Cela/Lisik – Jasiczek/Palus 6:2, 6:2; (3) Głowacka/Straszewska – Będkowski/Nieradzik 3:6, 6:2, 11:9; Biełus/Janusz – Jankowska/Śrutwa 1:6, 6:2, 10:5; Ciesielczyk/Gołda – L. Matuszewski/Persson 6:3, 6:2; (4) Domańska/Mackiewicz – Kluska/Strzelecka 6:1, 6:3; Kapcia/Koprowska – Kusa/Nowak 6:2, 6:0; (2) Czajka/Paszun – bye. 

Ćwierćfinały: Bergler/Górska – Cela/Lisik 6:0, 6:3; Głowacka/Straszewska – Biełus/Janusz 7:5, 7:6 (2); Domańska/Mackiewicz – Ciesielczyk/Gołda 7:5, 4:6, 10:2; Czajka/Paszun – Kapcia/Koprowska 6:2, 6:3.

Półfinały: Bergler/Górska – Głowacka/Straszewska 7:6 (4), 7:5; Czajka/Paszun – Domańska/Mackiewicz 6:3, 6:3.

Finał: Bergler/Górska – Czajka/Paszun 6:3, 6:3.

DEBEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Czaczkowski/A. Majchrzak – Nikołajuk/Weiner 6:3, 7:5; Kosiński/Królikowski – Szymczak/J. Włodarczyk 6:2, 6:4; (3) Jędrzejczak/Juszczak – Bajołek/Nyk 6:2, 6:0; Kaszowski/Migdalski – Błaszczyk/Krzyżosiak-Michnikowski 6:1, 7:6 (3); Biedermann/Zaorski – Kołodziejczyk/O. Wiśniewski 6:3, 6:2; (4) Barcik/Wójcicki – M. Andrzejczak/Maranda 6:4, 6:4; Czyrek/Tomasiak – Spychalski/Żarski 6:2, 6:1; (2) Krawczyk/Pankowski – Hulbój/Małecki 6:3, 6:1.

Ćwierćfinały: Czaczkowski/A. Majchrzak – Kosiński/Królikowski 7:5, 2:6, 10:8; Jędrzejczak/Juszczak – Kaszowski/Migdalski 6:4, 6:3; Biedermann/Zaorski – Barcik/Wójcicki 6:1, 7:6 (4); Krawczyk/Pankowski – Czyrek/Tomasiak 7:5, 6:3.

Półfinały: Jędrzejczak/Juszczak – Czaczkowski/A. Majchrzak 6:2, 6:2; Krawczyk/Pankowski – Biedermann/Zaorski 7:5, 6:6 i krecz B/Z.

Finał: Jędrzejczak/Juszczak – Krawczyk/Pankowski 7:6 (0), 2:6, 10:4.

ELIMINACJE JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Jasiczek – bye i awans; (2) Kusa – (10) Tomczyk 6:0, 6:1; (3) Kokocha – (14) Nogala 6:3, 6:0; (4) Kozieł – (12) Rosiak 6:4, 6:2; (11) Stypuła – (5) Lisik 6:4, 3:6, 14:12; (13) Janusz – (6) Palus 6:1, 6:1; (9) D. Nowak – (7) Wartecka 7:5, 6:4; (15) Z. Biełus – (8) Wahl-Maniecka 6:1, 6:4.

ELIMINACJE JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Maranda – bye; Knitter – (9) Czyrek 1:6, 6:1, 10:6; (2) Błaszczyk – bye; (12) Skupiński – M. Lipczyński 6:4, 6:2; (4) Bajołek – bye; (15) J. Dąbrowski – Keiper 6:3, 7:5; (4) Weiner – bye; (10) O. Wiśniewski – Biela 6:2, 6:0; (5) Żarski – bye; (14) Spychalski – Makieła 6:1, 6:2; (6) Nyk – bye; (16) Garbacz – Piekarz 7:6 (7), 7:6 (4); (7) Małecki – bye; Janzen – (13) Tomasiak 6:4, 4:6, 10:8; (8) Kulpa – Domański 6:1, 1:0 i krecz Maksa; (11) Michałowski – Ślusarczyk 6:1, 6:0.

Druga runda: Knitter – Maranda 6:0, 6:1; Błaszczyk – Skupiński 6:0, 6:3; Bajołek – J. Dąbrowski 6:3, 6:0; O. Wiśniewski – Weiner 7:5, 6:2; Spychalski – Żarski 4:6,, 6:2, 10:6; Garbacz – Nyk 6:1, 6:1; Małecki – Janzen 6:2, 6:4; Michałowski – Kulpa 6:2, 4:6, 11:9. 

Buty Under Armour dla pasjonatów fizycznych aktywności

Kategoria: PZT