Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ WTA 1000: Paolini - Kalinskaya 4:6, 7:5, 7:5; PUERTO VALLARTA WTA 125: Preston - Carle 6:2, 6:2; Kessler - Baptiste 6:4, 6:4; RIO DE JANEIRO ATP 500: Baez - F. Cerundolo 7:5, 6:0; Navone - Norrie 6:4, 6:2; DOHA ATP 250: Khachanov - Mensik 7:6 (12), 6:4; LOS CABOS ATP 250: Thompson - Ruud 6:3, 7:6 (4).

Tenis. Halowe Mistrzostwa Polski Kadetów U16 w Toruniu – wyniki

Na kortach w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Kadetów U16. Najwyżej rozstawieni zostali Anna Skorupska i Jan Sadzik. 

W finałach singla Anna Kmiecik wygrała z Nadią Affelt, a Jan Sadzik pokonał Jana Urbańskiego. Brązowe medale zdobyli: Maja Wróbel, Julia Kołodziejska, Jan Skrzyński i Jan Chłodnicki. Poznaliśmy również triumfatorów gier podwójnych.  

Zostali nimi: Nadia Affelt i Anna Kmiecik oraz Hugo Rytelewski i Jan Werbliński. 

SINGIEL KADETEK 

Pierwsza runda: (1) Skorupska – Sybicka 7:5, 6:4; Wojcieszak – Lisik 6:2, 7:6 (6); Chylińska – Taboła 6:4, 6:1; (5) M. Wróbel – J. Szczerek 6:3, 6:1; (4) Kmiecik – Konarska 6:1, 6:2; Kuszel – Kostrzewińska 6:1, 6:2; Piotrowska – Giżewska 6:2, 6:1; Mał. Bajorek – (8) Berson 6:4, 6:2; Affelt – (7) Penkevych 6:1, 6:0; Leś – Rajca 6:4, 6:3; Kliber – Ptak 6:2, 6:3; (3) Z. Janusz – Dobiecka 6:2, 6:3; (5) Drąg – Stefaniak 6:1, 6:3; Borowik – Musiołowska 6:3, 6:4; Biełus – Dehmel 6:2, 6:3; (2) Kołodziejska – Kubicka 7:5, 7:6 (0).

Druga runda: Skorupska – Wojcieszak 6:0, 6:1; M. Wróbel – Chylińska 6:1, 6:0; Kmiecik – Kuszel 6:4, 7:5; Piotrowska – Mał. Bajorek 6:4, 3:6, 7:6 (4); Affelt – Leś 6:2, 6:2; Z. Janusz – Kliber 6:2, 6:2; Borowik – Drąg 6:4, 6:4; Kołodziejska – Biełus 3:6, 6:2, 7:5.

Ćwierćfinały: M. Wróbel – Skorupska 7:5, 6:2; Kmiecik – Piotrowska 6:1, 6:0; Affelt – Z. Janusz 6:2, 6:2; Kołodziejska – Borowik 6:4, 6:3.

Półfinały: Kmiecik – M. Wróbel 2:6, 6:4, 6:2; Affelt – Kołodziejska 6:0, 7:6 (5).

Finał: Kmiecik – Affelt 6:1, 6:4.

SINGIEL KADETÓW 

Pierwsza runda: (1) Sadzik – A. Szary 6:1, 6:0; Litwic – Karpiński 6:4, 6:3; Kluj – Kiełb 6:4, 6:3; (8) Owramko – Werbliński 6:2, 6:4; (4) P. Kowal – Piasek 6:4, 6:7 (3), 6:3; Pielat – Stopa 6:3, 3:6, 6:2; Sarnowski – Kilian 6:2, 6:0; (5) Chłodnicki – H. Rytelewski 6:3, 6:0; Podczaszy – (7) A. Sikora 3:6, 6:3, 6:4; Przygocki – Zdziebliński 6:3, 6:0; Nowaczewski – Kolasa 6:1, 6:0; (3) Skrzyński – Zagól 6:4, 6:2; (6) A. Kasperski – Ignasiak 6:1, 6:1; Białowolski – M. Nowak 6:2, 6:2; Biernacki – Kosek 6:3, 6:3; (2) Urbański – Furmanek 6:2, 6:2.

Druga runda: Sadzik – Litwic 3:6, 6:1, 6:2; Owramko – Kluj 6:1, 6:1; P. Kowal – Pielat 6:4, 6:4; Chłodnicki – Sarnowski 6:1, 6:1; Podczaszy – Przygocki 6:4, 6:4; Skrzyński – Nowaczewski 6:0, 6:3; A. Kasperski – Białowolski 6:3, 6:2; Urbański – Biernacki 6:1, 6:4.

Ćwierćfinały: Sadzik – Owramko 6:4, 6:0; Chłodnicki – P. Kowal 6:0, 6:0; Skrzyński – Podczaszy 6:2, 6:3; Urbański – A. Kasperski 7:5, 6:2.

Półfinały: Sadzik – Chłodnicki 6:2, 6:7 (4), 6:2; Urbański – Skrzyński 6:4, 6:2.

Finał: Sadzik – Urbański 6:1, 4:6, 6:1.

DEBEL KADETEK 

Pierwsza runda: Kuszel/Sybicka – (1) Janusz/Skorupska 6:7 (4), 6:1, 10:5; Konarska/Piotrowska – Biełus/Kubicka 4:6, 6:1, 10:7; (3) Affelt/Kmiecik – Kostrzewińska/Mrozkowiak 6:1, 6:3; Borowik/Dehmel – Musiołowska/Nowak 6:2, 6:1; Chylińska/Dobiecka – Leś/Lisik 6:3, 6:3; (4) Kołodziejska/Rajca – Grzelak/Taboła 6:1, 6:0; Bajorek/Drąg – Berson/Kliber 6:3, 6:4; (2) Penkevych/Wróbel – Skowrońska/Wojas 6:0, 6:0.

Ćwierćfinały: Kuszel/Sybicka – Konarska/Piotrowska 7:5, 6:1; Affelt/Kmiecik – Borowik/Dehmel 6:4, 6:7 (2), 10:7; Kołodziejska/Rajca – Chylińska/Dobiecka 6:3, 7:5; Bajorek/Drąg – Penkevych/Wróbel 6:4, 6:2.

Półfinały: Affelt/Kmiecik – Kuszel/Sybicka 6:3, 6:2; Kołodziejska/Rajca – Bajorek/Drąg 6:4, 6:3.

Finał: Affelt/Kmiecik – Kołodziejska/Rajca 6:2, 7:6 (5).

DEBEL KADETÓW 

Pierwsza runda: (1) Skrzyński/Urbański – Kas/Kłopocki 6:1, 6:1; Białowolski/Karpiński – Kolasa/Nowaczewski 6:0, 6:4; Rytelewski/Werbliński – (3) Chłodnicki/P. Kowal 4:6,. 6:3, 10:8; Biernacki/Stopa – Kluj/Litwic 6:3, 6:2; Przygocki/Sarnowski – Nowak/Pielat 7:5, 4:6, 10:5; (4) Kiełb/Owramko – Furmanek/Żurek 6:3, 6:2; Kilian/Kosek – Gajewski/Ignasiak 6:4, 6:3; (2) Kasperski/Sadzik – Piasek/Podczaszy 7:5, 6:3.

Ćwierćfinały: Białowolski/Karpiński – Skrzyński/Urbański 6:3, 7:6 (5); Rytelewski/Werbliński – Biernacki/Stopa 6:4, 6:2; Kiełb/Owramko – Przygocki/Sarnowski 6:2, 6:2; Kasperski/Sadzik – Kilian/Kosek 6:1, 6:0. 

Półfinały: Rytelewski/Werbliński – Białowolski/Karpiński 6:4, 6:4; Kasperski/Sadzik – Kiełb/Owramko 6:0, 6:2.

Finał: Rytelewski/Werbliński – Kasperski/Sadzik 6:3, 6:7 (3), 10:7.

ELIMINACJE KADETEK 

Pierwsza runda: (1) Lisik – W. Skowrońska 6:2, 6:1; (11) Zembrzuska – Petyniak 6:2, 6:1; J. Szczerek – (2) Jasińska 6:0, 6:1; (13) Matysiak – B. Kowalska 1:6, 6:3, 10:5; (3) Mrozkowiak – Lipska 6:4, 6:4; (16) Giżewska – L. Caruk 6:3, 6:1; (4) Kalisz-Fedoruk – Lorek 6:4, 6:3; Ptak – (15) Stępkowska 6:3, 1:6, 10:8; (5) Stefaniak – Wojas 6:1, 6:1; Peplińska – (10) Snochowska walkower; (6) Leś – Jaroszewska 6:1, 6:1; (12) Zabłocka – A. Rękoś 6:3, 6:2; Stawowiak – (7) M. Nowak 6:4, 6:3; (14) Dobiecka – J. Kowal 6:0, 6:1; Grosicka – (8) M. Dudek 6:4, 6:0; (9) Kliber – Grzelak 6:4, 6:0.

Druga runda: Lisik – Zembrzuska 6:4, 6:7 (5), 10:8; J. Szczerek – Matysiak 7:6 (3), 6:4; Giżewska – Mrozkowiak 6:2, 6:3; Ptak – Kalisz-Fedoruk 6:3, 6:4; Stefaniak – Peplińska 6:0, 6:4; Leś – Zabłocka 6:1, 6:0; Dobiecka – Stawowiak 6:1, 6:1; Kliber – Grosicka 4:6, 6:3, 10:3.

ELIMINACJE KADETÓW 

Pierwsza runda: (1) Sarnowski – Zejer 6:1, 6:2; (11) Matusiak – Guziński 3:6, 6:4, 10:7; (2) Litwic – Zarański 6:1, 6:1; Puchalski – (9) Kijas 7:5, 6:3; (3) Furmanek – Bilski 6:1, 6:0; Kopyciński – (16) Nastały 6:3, 6:1; (4) Pielat – Łyskawa 6:3, 6:0; Żurek – Burbo 6:2, 3:6, 10:2; Kilian – (5) Kłopocki 6:2, 6:0; (12) Mołodecki – Świtka 5:7, 7:5, 10:8; (6) A. Szary – Pasiorowski 6:1, 6:3; (13) G. Łuczak – Andrzejewski 6:1, 6:3; Kosek – (7) Kas 6:4, 2:6, 10:4; (10) A. Gajewski – Okrój 7:6 (5), 6:3; (8) Zagól – Domański 6:0, 6:0; (14) Urban – Konkol 6:3, 6:1.

Druga runda: Sarnowski – Matusiak 6:2, 6:0; Litwic – Puchalski 6:3, 6:0; Furmanek – Kopyciński 6:1, 6:1; Pielat – Żurek 6:4, 7:6 (0); Kilian – Mołodecki 6:4, 6:2; A. Szary – G. Łuczak 6:1, 6:0; Kosek – A. Gajewski 3:6, 6:3, 12:10; Zagól – Urban 6:2, 6:0.

Kategoria: PZT