Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ WTA 1000: Świątek - Svitolina 6:1, 6:4; Q. Zheng - Potapova 6:3, 6:2; Gauff - Pliskova 2:6, 6:4, 6:3; Kalinskaya - Ostapenko 6:4, 7:5; Paolini - Sakkari 6:4, 6:2; Rybakina - Fręch 7:6 (5), 3:6, 6:4; Vondrousova - Samsonova 6:2, 6:2; Cirstea - Vekic 3:6, 6:3, 7:5; DOHA ATP 250: Mensik - A. Murray 7:6 (6), 6:7 (3), 7:6 (4); Rublev - Gasquet 6:3, 6:4; Humbert - Kotov 6:4, 6:1; Bublik - Fucsovics 2:6, 6:3, 6:4; Khachanov - Marozsan 6:4, 7:5; Ruusuvuori - O'Connell 6:3, 6:3; Popyrin - Grenier 7:6 (3), 6:7 (8), 6:1; LOS CABOS ATP 250: Thompson - Escobedo 6:4, 6:3; Nava - Schwartzman 6:4, 6:3; Vukic - Pacheco Mendez 7:6 (5), 7:6 (10); Hijikata - Kecmanovic 6:3, 7:6 (2); Giron - Daniel 6:4, 7:5; Borges - Koepfer 7:6 (2), 6:2; Nishioka - Cobolli 6:1, 6:0.

Tenis. Halowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w Lesznie – wyniki

Reprezentanci kraju Weronika Falkowska i Karol Drzewiecki brali udział w Halowych Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn w Lesznie. 

Zawody wróciły do kalendarza PZT po trzech latach przerwy. W puli jest 50 tysięcy złotych. W finałach singla Weronika Falkowska wygrała z Oliwią Szymczuch, a Karol Filar pokonał Alana Bojarskiego. 

W grach podwójnych triumfowali: Weronika Falkowska i Gina Feistel oraz Alan Bojarski i Oskar Grzegorzewski.

SINGIEL KOBIET

Pierwsza runda: (1) Falkowska – Gniewkowska 6:0, 6:1; Baniak – Piechowicz 6:2, 6:2; Halbersztadt – Maćkowiak 7:5, 6:3; (7) Sasiak – Jasiczek 6:3, 2:0 i krecz Salomei; Pająk – (4) Mazurek 6:4, 5:7, 6:2; Pawlikowska – Koprowska 6:2, 6:3; Górska – Zakrzewska 6:0, 6:1; (8) Kmiecik – Stypuła 6:4, 6:3; Pawelska – (6) Głowacka 6:4, 6:0; Pietras – Kubicka 6:2, 6:0; Straszewska – Olianovskaia 5:0 i krecz Walerii; (3) Szymczuch – Oczachowska 6:2, 6:1; Husar – (5) Kuczer 6:3, 7:5; N. Hurkacz – H. Jankowska 6:1, 6:1; D. Nowak – Kluska 4:6, 6:3, 6:4; (2) Feistel – Niemc 6:1, 6:1. 

Druga runda: Falkowska – Baniak 6:2, 7:6 (6); Sasiak – Halbersztadt 6:4, 6:4; Pawlikowska – Pająk 6:1, 6:1; Górska – Kmiecik 6:4, 7:5; Pawelska – Pietras 6:4, 1:0 i krecz Natalii; Szymczuch – Straszewska 6:2, 6:0; Husar – N. Hurkacz 6:3, 1:6, 7:6 (5); Feistel – D. Nowak 6:0, 6:1.

Ćwierćfinały: Falkowska – Sasiak 6:3, 6:1; Pawlikowska – Górska 6:2, 6:0; Szymczuch – Pawelska 6:2, 6:4; Feistel – Husar 6:1, 6:1.

Półfinały: Falkowska – Pawlikowska 6:2, 6:0; Szymczuch – Feistel 6:2, 5:7, 7:5.

Finał: Falkowska – Szymczuch 6:4, 6:3.

SINGIEL MĘŻCZYZN

Pierwsza runda: (1) P. Juszczak (dawniej Ciaś) – Sroka 6:1, 6:2; Bienkiewicz – Grzegorzewski 7:6 (1), 6:1; Borkowski – Kusiewicz 6:2, 4:6, 6:4; (5) Filar – Kazanowski 6:2, 6:1; (4) Gryńkowski – Bojko 7:6 (3), 6:4; P. Voigt – Maranda 6:2, 7:5; Drzewiecki – M. Andrzejczak 6:4, 6:1; A. Majchrzak – (7) M. Matuszewski 7:5, 6:3; (8) Kielan – Michocki 6:4, 7:5; Wojnar – Kułakowski 6:2, 6:7 (6), 6:1; M. Matuszczyk – Dopierała 6:1, 6:0; Lechno-Wasiutyński – (3) Szymkowiak 6:2, 6:4; Bojarski – (6) Siekanowicz 6:2, 6:3; Barcik – D. Wiśniewski 6:1, 6:2; Cisło – Królikowski 6:4, 6:1; B. Sopoliński – (2) Szajrych 6:4, 1:6, 6:4. 

Druga runda: P. Juszczak – Bienkiewicz 6:1, 6:2; Filar – Borkowski 6:2, 6:0; Gryńkowski – P. Voigt 6:3, 6:2; Drzewiecki – A. Majchrzak 6:1, 6:4; Kielan – Wojnar 6:3, 6:0; Lechno-Wasiutyński – M. Matuszczyk 6:2, 6:3; Bojarski – Barcik 6:3, 6:3; B. Sopoliński – Cisło 7:5, 7:6 (2).

Ćwierćfinały: Filar – P. Juszczak 4:6, 6:2, 6:4; Drzewiecki – Gryńkowski 6:2, 6:4; Lechno-Wasiutyński – Kielan 2:6, 6:0, 3:0 i krecz Szymona; Bojarski – B. Sopoliński 6:4, 6:0.

Półfinały: Filar – Drzewiecki 7:6 (2), 6:3; Bojarski – Lechno-Wasiutyński 6:2, 6:1.

Finał: Filar – Bojarski 6:1, 6:2.

DEBEL KOBIET

Pierwsza runda: (1) Falkowska/Feistel – bye; Oczachowska/Pająk – Głowacka/Stypuła 6:0, 6:1; (4) Górska/Kmiecik – bye; Husar/Szymczuch – bye; Kluska/Maćkowiak – bye; (3) Mazurek/Sasiak – bye; Gniewkowska/Straszewska – H. Jankowska/Piechowicz 6:3, 6:1; (2) Kuczer/Pawlikowska – bye. 

Ćwierćfinały: Falkowska/Feistel – Oczachowska/Pająk 6:1, 6:1; Husar/Szymczuch – Górska/Kmiecik 6:3, 6:1; Mazurek/Sasiak – Kluska/Maćkowiak 6:1, 6:2; Gniewkowska/Straszewska – Kuczer/Pawlikowska 6:4, 5:7, 10:2.

Półfinały: Falkowska/Feistel – Husar/Szymczuch 6:4, 6:4; Gniewkowska/Straszewska – Mazurek/Sasiak 7:6 (3), 6:4.

Finał: Falkowska/Feistel – Gniewkowska/Straszewska 6:1, 6:1.

DEBEL MĘŻCZYZN

Pierwsza runda: (1) Kielan/Szajrych – bye; Lechno-Wasiutyński/Szymkowiak – Soboczyński/D. Wiśniewski 5:1 i krecz S/W; (3) Bojko/Michocki – bye; Kułakowski/Kusiewicz – Barcik/Weiner walkower; M. Matuszewski/Żarski – Medyński/Stefaniak 7:5, 6:4; (4) Bojarski/Grzegorzewski – Filar/Wojnar 6:3, 7:5; M. Andrzejczak/Maranda – Królikowski/A. Majchrzak 6:4, 7:5; (2) Drzewiecki/P. Juszczak – bye. 

Ćwierćfinały: Kielan/Szajrych – Lechno-Wasiutyński/Szymkowiak 3:6, 6:2, 14:12; Bojko/Michocki – Kułakowski/Kusiewicz 7:6 (5), 7:6 (4); Bojarski/Grzegorzewski – M. Matuszewski/Żarski 6:2, 6:2; Drzewiecki/P. Juszczak – M. Andrzejczak/Maranda 6:2, 6:1.

Półfinały: Bojko/Michocki – Kielan/Szajrych walkower; Bojarski/Grzegorzewski – Drzewiecki/P. Juszczak 6:1, 7:5.

Finał: Bojarski/Grzegorzewski – Bojko/Michocki 6:7 (3), 6:2, 10:6.

ELIMINACJE KOBIET

H. Jankowska – bye; Stypuła – bye; Piechowicz – bye; Baniak – bye; Pająk – bye; Olianovskaia – Lewczuk 6:2, 6:1; D. Nowak – Rosiak 6:4, 4:6, 10:8; N. Hurkacz – G. Politowicz 6:0, 6:1.

ELIMINACJE MĘŻCZYZN

Pierwsza runda: (1) Bojko – bye; (16) Hulbój – Zięba 6:2, 6:1; (2) Królikowski – Celeda 6:2, 6:3; (11) Błaszczyk – Biela 3:6, 6:1, 10:5; (3) Mikuła – Gontar 6:1, 6:4; (15) A. Majchrzak – Suprun 6:0, 6:0; Hołoga – (4) Orlikowski walkower; D. Wiśniewski – (9) K. Kowal 6:2, 6:2; Kułakowski – (5) Kołodziejczyk 6:3, 6:1; (10) Soboczyński – Keiper 6:2, 6:0; (6) Kazanowski – Skupiński 6:1, 6:1; (12) Weiner – Dąbrowski 6:7 (3), 6:3, 10:8; (7) Jarosz – M. Marciniak 6:1, 6:3; (14) B. Sopoliński – Medyński 6:1, 6:0; (8) Grzegorzewski – D. Juszczak 5:7, 6:2, 10:7; Maranda – (13) Żarski 6:3, 7:5.

Druga runda: Bojko – Hulbój 6:3, 6:2; Królikowski – Błaszczyk 6:3, 6:3; A. Majchrzak – Mikuła 7:6 (2), 6:3; D. Wiśniewski – Hołoga 6:1, 6:1; Kułakowski – Soboczyński 6:2, 7:6 (3); Kazanowski – Weiner 6:4, 6:0; B. Sopoliński – Jarosz 6:3, 6:1; Grzegorzewski – Maranda 6:0, 6:0.

Kategoria: PZT