Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ ITF W100: Fręch - Zakharova 6:4, 6:1; V. Kuzmova - Mladenovic 6:2, 6:3; Monnet - Shnaider 2:6, 6:4, 7:5; Jacquemot - Sramkova 6:1, 6:4; ANGERS WTA 125: Friedsam - Dartron 6:1, 6:2; Kalinina - Tauson 7:6 (3), 6:4; Parks - Vondrousova 6:1, 7:6 (3); Ponchet - Burel 7:5, 6:1; RIJAD POKAZOWY: Medvedev - Wawrinka 6:4, 6:4; Fritz - Norrie 7:6 (4), 4:6, 10:6.

Tenis. Halowe Mistrzostwa Polski U12 w Bielsku-Białej – wyniki

Na kortach BKT Advantage Bielsko-Biała odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski U12. W singlu najlepsi byli faworyci: Patrycja Faber (nr 1) i Sebastian Tejerina (nr 2). 

W grach podwójnych wygrali: Weronika Gnyś i Alicja Szweda oraz Sebastian Tejerina i Błażej Krzyśko. Srebra dla: Marii Małeckiego, Igi Mazur, Oliviera Krupy i Miłosza Szczypki.

SINGIEL DZIEWCZĄT

Pierwsza runda: (1) Faber – Badurowicz 6:2, 6:2; Zapława – A. Nowak 6:0, 6:3; Sebastyańska – Zawiślańska 7:5, 6:2; (7) Szweda – Bryła 6:1, 6:0; (4) Snochowska – Rzeźnik 6:2, 6:2; A. Zielińska – Cytrycka 6:1, 6:0; Idaszewska – Maksimowicz 6:4, 1:6, 10:6; (5) Koper – Szychowska 6:2, 6:3; (6) Sobiesiak – Wasiela 6:3, 6:4; Kądzielska – Bochwic 3:6, 6:1, 10:7; Drela – Banasiak 6:3, 6:2; (3) Małecka – Baran 6:3, 6:0; Matuszczyk – (8) Mazur 7:5, 6:3; K. Zielińska – Szpiech 6:1, 6:1; Antosik – Paliczka 6:4, 6:3; (2) Giżewska – Gnyś 6:0, 6:2.

Druga runda: Faber – Zapława 6:1, 6:1; Szweda – Sebastyańska 7:6 (7), 6:1; Snochowska – A. Zielińska 6:1, 6:1; Koper – Idaszewska 6:2, 3:6, 10:7; Kądzielska – Sobiesiak 6:1, 1:6, 10:3; Małecka – Drela 6:0, 6:0; Matuszczyk – K. Zielińska 5:7, 6:0, 10:6; Giżewska – Antosik 6:1, 6:2.

Ćwierćfinały: Faber – Szweda 7:6 (4), 6:3; Snochowska – Koper 6:3, 6:3; Małecka – Kądzielska 7:6 (2), 6:4; Giżewska – Matuszczyk 6:3, 7:6 (3).

Półfinały: Faber – Snochowska 6:4, 6:2; Małecka – Giżewska 6:3, 2:1 i krecz Zuzanny.

Finał: Faber – Małecka 3:6, 6:0, 10:4.

SINGIEL CHŁOPCÓW

Pierwsza runda: (1) Krzyśko – Wyszyński 6:0, 6:1; T. Voigt – Fletcher 6:2, 6:1; Baranek – I. Tejerina 6:1, 6:2; (5) Makieła – Madej 6:2, 6:4; (3) Paradowski – Minkner 6:4, 6:1; Kołowiecki – Łuczak 6:3, 6:3; Bartnik – Fereniec 4:6, 6:3, 10:8; (7) Goerick – J. Nowak 6:3, 6:2; (6) Szczypka – Lipczyński 6:3, 6:3; Solarz – Drobko 7:5, 6:2; Bury – R. Wieczorek 0:6, 7:6 (3), 10:8; (4) Krupa – Arent 6:0, 6:1; (8) M. Voigt – Piechota 6:0, 6:1; Maliszewski – Ochman 6:3, 6:2; Rotko – Marczak 6:4, 4:6, 10:4; (2) S. Tejerina – Kwiecień 6:1, 6:0. 

Druga runda: Krzyśko – T. Voigt 6:2, 6:0; Makieła – A. Tejerina 6:3, 6:2; Paradowski – Kołowiecki 6:0, 6:1; Goerick – Bartnik 6:4, 7:5; Szczypka – Solarz 6:2, 0:6, 10:8; Krupa – Bury 6:3, 6:1; M. Voigt – Maliszewski 6:2, 6:2; S. Tejerina – Rotko 6:2, 6:2.

Ćwierćfinały: Krzyśko – Makieła 6:3, 6:1; Paradowski – Goerick 6:3, 6:1; Krupa – Szczypka 6:4, 6:4; S. Tejerina – M. Voigt 6:3, 6:1.

Półfinały: Krzyśko – Paradowski 6:1, 6:1; S. Tejerina – Krupa 6:0, 6:1.

Finał: S. Tejerina – Krzyśko 6:4, 6:3.

DEBEL DZIEWCZĄT

Pierwsza runda: (1) Giżewska/Snochowska – Grobelna/Maksimowicz 6:1, 6:3; Kądzielska/Szychowska – Bryła/Nowak 6:4, 6:0; (4) Gnyś/Szweda – Baran/Zapława 6:3, 6:0; Stępień/Wasiela – Bochwic/Idaszewska 6:4, 6:7 (7), 10:6; Banasiak/Faber – Cytrycka/Paliczka 6:4, 6:7 (6), 10:6; (3) Małecka/Mazur – Antosik/Zawiślańska 6:1, 6:3; Szpiech/A. Zielińska – Drela/Rzeźnik 7:5, 6:1; Sebastyańska/K. Zielińska – (2) Koper/Sobiesiak 6:4, 6:4.

Ćwierćfinały: Giżewska/Snochowska – Kądzielska/Szychowska 6:0, 6:3; Gnyś/Szweda – Stępień/Wasiela 7:5, 6:1; Małecka/Mazur – Banasiak/Faber 6:4, 6:2; Szpiech/A. Zielińska – Sebastyańska/K. Zielińska 6:3, 2:6, 11:9.

Półfinały: Gnyś/Szweda – Giżewska/Snochowska 6:2 i krecz; Małecka/Mazur – Szpiech/A. Zielińska 4:6, 6:1, 10:5.

Finał: Gnyś/Szweda – Małecka/Mazur 6:3, 6:1.

DEBEL CHŁOPCÓW

Pierwsza runda: (1) Krzyśko/S. Tejerina – Mrowiec/Ochman 6:2, 6:0; Bartnik/Nowak – Lipczyński/Piechota 7:5, 6:4; (4) Goerick/Wieczorek – Madej/Pankowski 6:3, 6:1; Drobko/Fletcher – Baranek/Fereniec 6:3, 6:2; Maliszewski/Rotko – Kwiecień/Stasiak 6:3, 6:2; (3) Krupa/Szczypka – Łaskawiec/Szczerbowski 6:2, 6:1; M. Voigt/T. Voigt – Bury/Minkner 6:3, 6:3; (2) Makieła/Paradowski – B. Pelc/T. Pelc 6:1, 6:1.

Ćwierćfinały: Krzyśko/S. Tejerina – Bartnik/Nowak 6:2, 6:2; Goerick/Wieczorek – Drobko/Fletcher 6:2, 6:3; Krupa/Szczypka – Maliszewski/Rotko 7:5, 6:3; Makieła/Paradowski – M. Voigt/T. Voigt 6:0, 6:2.

Półfinały: Krzyśko/S. Tejerina – Goerick/Wieczorek 6:2, 6:3; Krupa/Szczypka – Makieła/Paradowski 7:6 (12), 4:6, 11:9.

Finał: Krzyśko/S. Tejerina – Krupa/Szczypka 6:2, 6:2.

ELIMINACJE DZIEWCZĄT

Pierwsza runda: (1) Badurowicz – bye; (14) M. Kania – N. Węgrzyn 6:2, 6:0; (2) Maksimowicz – bye; (9) Stępień – bye; (3) Grobelna – bye; Kądzielska – (15) Madejska 6:2, 6:1; (4) Pietrzyk – bye; (16) Paliczka – Duda 6:1, 6:2; (5) A. Nowak – bye; (13) Antosiewicz – Wojciechowska 6:4, 1:6, 10:3; (6) Bryła – bye; (12) Muła – bye; (7) P. Litwic – bye; (11) Szychowska – bye; (8) Filipowicz – bye; (10) Cytrycka – bye.

Druga runda: Badurowicz – M. Kania 6:2, 6:1; Maksimowicz – Stępień 6:3, 6:4; Kądzielska – Grobelna 6:3, 3:6, 10:5; Paliczka – Pietrzyk 6:3, 7:5; A. Nowak – Antosiewicz 6:1, 6:0; Bryła – Muła 6:0, 6:1; Szychowska – P. Litwic 7:6 (4), 6:3; Cytrycka – Filipowicz walkower.

ELIMINACJE CHŁOPCÓW

Pierwsza runda: (1) Baranek – Szczerbowski 6:4, 6:2; Stasiak – (12) T. Pelc 6:3, 6:3; Kwiecień – (2) Gajda 6:4, 6:0; Krakowiecki – (9) B. Pelc 6:2, 6:3; (3) I. Pankowski – Pasieka 6:3, 6:0; Arent – (11) Preisner 6:1, 6:4; (4) Lipczyński – Jadczak 7:5, 6:0; (15) Rozborski – Mrowiec 6:2, 3:6, 10:7; (5) J. Nowak – Skroania 6:1, 6:0; (13) Corda – Kalmanowicz 6:1, 6:4; (6) Sz. Łuczak – Łaskawiec 6:0, 6:3; Witek – (10) Noremberg 6:0, 6:1; (7) Klewicki – Sakowski 6:2, 6:2; (16) A. Tejerina – Mioduszewski 6:4, 6:1; (8) Bulski – Kowalik 6:1, 6:1; (14) Wyszyński – Mat. Matuszewski 6:2, 6:2. 

Druga runda: Baranek – Stasiak 6:4, 6:0; Kwiecień – Krakowiecki 6:1, 6:0; Arent – I. Pankowski 6:2, 6:1; Lipczyński – Rozborski 7:6 (4), 6:1; J. Nowak – Corda 6:1, 6:1; Sz. Łuczak – Witek 6:2, 6:4; A. Tejerina – Klewicki 3:6, 6:2, 10:5; Wyszyński – Bulski 6:1, 6:2.

Kategoria: PZT