Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ WTA 1000: Paolini - Kalinskaya 4:6, 7:5, 7:5; PUERTO VALLARTA WTA 125: Preston - Carle 6:2, 6:2; Kessler - Baptiste 6:4, 6:4; RIO DE JANEIRO ATP 500: Baez - F. Cerundolo 7:5, 6:0; Navone - Norrie 6:4, 6:2; DOHA ATP 250: Khachanov - Mensik 7:6 (12), 6:4; LOS CABOS ATP 250: Thompson - Ruud 6:3, 7:6 (4).

Tenis. Halowe Mistrzostwa Polski U14 w Kozerkach – wyniki

Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki przy Fundacji De Arte Athletica gościł uczestników Halowych Mistrzostw Polski do lat 14. Najlepsi byli Oliwia Kądzielska i Sebastian Tejerina. 

Na kortach w Kozerkach srebro wywalczyli Aleksandra Zapława i Błażej Krzyśko. W deblu triumfowali: Maja Schweika i Alicja Szweda oraz Błażej Krzyśko i Sebastian Tejerina. Część finałowych spotkań nie odbyło się z powodu wirusa grypy. 

SINGIEL MŁODZICZEK

Pierwsza runda: (1) Zapława – Szychowska 6:2, 6:2; Zawiślańska – Baran 7:5, 6:3; K. Zielińska – Muszał 6:3, 6:4; (8) Schweika – Grobelna 6:4, 6:2; (3) Idaszewska – Sebastyańska 6:1, 6:1; J. Koper – Kliber 6:2, 6:1; Filipowicz – Dębicka 6:3, 6:3; (7) J. Matuszczyk – Drela 6:1, 6:1; (5) Faber – Kuszak 6:1, 6:3; Giżewska – Gnyś 6:2, 6:2; Maksimowicz – Rzeźnik 6:3, 6:2; (4) Szweda – Berke 6:4, 3:6, 6:1; Kądzielska – (6) Małecka 6:2, 6:3; Mazur – Waliszewska 6:3, 6:3; Banasiak – Jędrzejak 6:3, 6:1; (2) Snochowska – A. Nowak 7:5, 6:3.

Druga runda: Zapława – Zawiślańska 6:2, 6:0; Schweika – K. Zielińska 6:0, 6:1; Idaszewska – J. Koper 6:1, 6:1; Filipowicz – J. Matuszczyk 6:1, 6:1; Faber – Giżewska 6:0, 6:2; Szweda – Maksimowicz 6:1, 6:0; Kędzielska – Mazur 6:0, 6;1; Banasiak – Snochowska 3:6, 6:4, 6:2. 

Ćwierćfinały: Zapława – M. Schweika 7:5, 7:5; Filipowicz – Idaszewska 6:0, 6:3; Faber – Szweda 6:4, 6:2; Kądzielska – Banasiak 6:4, 6:0.

Półfinały: Zapława – Filipowicz 6:2, 6:3; Kądzielska – Faber 6:2, 6:3.

Finał: Kądzielska – Zapława walkower (choroba).

SINGIEL MŁODZIKÓW

Pierwsza runda: (1) Krzyśko – Kowzan 6:1, 6:2; Arent – Zeman 7:5, 6:3; Krakowiecki – Baranek 6:1, 6:1; (8) Rotko – Godowski 6:3, 6:0; (3) Makieła – Wyszyński 7:5, 6:1; T. Voigt – L. Bednarek 6:0, 6:1; Minkner – I. Pankowski 7:6 (4), 3:6, 7:5; (7) M. Voigt – Sz. Łuczak 6:4, 4:6, 6:4; (5) Maliszewski – Piechota 6:2, 6:0; Goerick – Pelc 2:6, 6:3, 6:4; Solarz – B. Wróbel 7:5, 6:1; (4) Paradowski – Kołowiecki 6:1, 6:2; (6) Szczypka – Jadczak 6:2, 7:6 (8); Bulski – Myszkowski 6:3, 6:1; Niezwiesny – Doliński 6:4, 6:2; (2) S. Tejerina – Drobko 6:3, 6:1.

Druga runda: Krzyśko – Arent 6:4, 6:1; Krakowiecki – Rotko 7:5, 6:7 (5), 7:6 (6); Makieła – T. Voigt 6:2, 6:3; M. Voigt – Minkner 3:6, 6:1, 6:1; Maliszewski – Goerick 6:3, 6:3; Paradowski – Solarz 6:1, 6:7 (5), 6:3; Szczypka – Bulski 7:6 (4), 6:3; S. Tejerina – Niezwiesny 6:1, 6:0.

Ćwierćfinały: Krzyśko – Krakowiecki 6:1, 6:1; Makieła – M. Voigt 6:2, 6:3; Maliszewski – Paradowski 7:5, 6:3; S. Tejerina – Szczypka 6:2, 6:1.

Półfinały: Krzyśko – Makieła 7:6 (8), 7:6 (5); S. Tejerina – Maliszewski 6:1, 6:2.

Finał: S. Tejerina – Krzyśko 6:2, 6:0.

DEBEL MŁODZICZEK

Pierwsza runda: (1) Małecka/Zapława – Muszał/Waliszewska 6:0, 6:1; Zawiślańska/Zielińska – Baran/Peplińska 4:6, 6:4, 10:8; (3) Schweika/Szweda – Grobelna/Maksimowicz 6:0, 7:5; Jędrzejak/Szychowska – Idaszewska/J. Koper 6:3, 6:4; Dębicka/Filipowicz – Gnyś/Mazur 3:6, 6:1, 10:7; (4) Faber/Matuszczyk – Antosik/Banasiak 6:4, 6:0; Drela/Rzeźnik – Berke/Sebastyańska 6:3, 4:6, 10:4; A. Cytrycka/Kądzielska – (2) Giżewska/Snochowska 6:3, 2:6, 10:6.

Ćwierćfinały: Małecka/Zapława – Zawiślańska/Zielińska 6:3, 6:0; Schweika/Szweda – Jędrzejak/Szychowska 2:6, 7:5, 10:7; Dębicka/Filipowicz – Faber/Matuszczyk 7:6 (3), 6:3; A. Cytrycka/Kądzielska – Drela/Rzeźnik 6:1, 3:6, 15:13.

Półfinały: Schweika/Szweda – Małecka/Zapława 7:5, 6:2; A. Cytrycka/Kądzielska – Dębicka/Filipowicz 6:2, 6:2.

Finał; Schweika/Szweda – A. Cytrycka/Kądzielska walkower (choroba).

DEBEL MŁODZIKÓW

Pierwsza runda: (1) Krzyśko/S. Tejerina – Rotko/Zeman 7:5, 6:2; Jadczak/Minkner – J. Krakowiecki/Obadi 6:4, 6:4; (4) M. Voigt/T. Voigt – Bulski/Wróbel 6:7 (5), 6:1, 10:2; O. Krakowiecki/Łuczak – Goerick/Karpiński 6:1, 3:6, 11:9; Arent/Solarz – Baranek/Kowzan 6:4, 6:4; (3) Maliszewski/Szczypka 6:2, 7:6 (2); Drobko/Wyszyński – Bednarek/Niezwiesny 7:6 (3), 6:0; (2) Makieła/Paradowski – Doliński/Pelc 6:2, 6:2.

Ćwierćfinały: Krzyśko/S. Tejerina – Jadczak/Minkner 7:5, 6:0; O. Krakowiecki/Łuczak – M. Voigt/T. Voigt 4:6, 6:4, 10:6; Arent/Solarz – Maliszewski/Szczypka 6:2, 7:6 (7); Makieła/Paradowski – Drobko/Wyszyński 1:6, 6:2, 10:4.

Półfinały: Krzyśko/S. Tejerina – O. Krakowiecki/Łuczak 6:0, 6:1; Arent/Solarz – Makieła/Paradowski 4:6, 6:3, 10:7.

Finał: Krzyśko/S. Tejerina – Arent/Solarz 6:2, 6:2.

ELIMINACJE MŁODZICZEK

Pierwsza runda: (1) Banasiak – Góra 6:0, 6:2; (13) Szpiech – Szok 6:4, 3:6, 13:11; Muszał – (2) Anrosik 6:3, 5:7, 10:8; A. Kochańska – (12) Pietrzyk 7:6 (4), 6:4; (3) Grobelna – Kośmieja 6:0, 6:4; (11) M. Kochańska – Czapka 6:2, 3:6, 10:7; (4) Kądzielska – Ochocińska 6:0, 6:0; Jędrycha – (15) Łata 6:1, 6:2; (5) M. Szymczak – Mleczko 6:3, 6:1; (9) Jędrzejak – Tataruch 6:0, 6:0; (6) Peplińska – Muła  6:0, 6:0; Sebastyańska – (10) Murawska 4:6, 6:4, 10:7; (7) Nastały – Ostrówka 6:0, 7:6 (1); (14) Kliber – L. Domańska 6:0, 6:0; (8) Berke – Wasiela 4:6, 6:2, 10:6; A. Cytrycka – (16) H. Leśniak 6:2, 6:0.

Druga runda: Banasiak – Szpiech 6:2, 7:5; Muszał – A. Kochańska 6:3, 6:2; Grobelna – M. Kochańska 6:1, 6:3; Kądzielska – Jędrycha 6:0, 6:0; Jędrzejak – M. Szymczak 6:2, 6:3; Sebastyańska – Peplińska 5:7, 7:5, 11:9; Kliber – Nastały 6:2, 6:4; Berke – A. Cytrycka 6:2, 5:7, 13:11.

ELIMINACJE MŁODZIKÓW

Pierwsza runda: (1) Baranek – Pałacha 6:1, 6:2; (13) Bartczak – Szczerbowski 6:0, 6:1; (2) Bartnik – Miśkiewicz 6:1, 6:2; (10) Pelc – O. Węgrzyn 6:3, 6:4; (3) Niezwiesny – Wichowski 6:2, 6:3; (15) Obadi – Koszut 6:2, 6:1; (4) Karpiński – M. Gagatek 6:3, 6:0; (9) Doliński – Mat. Matuszewski 6:0, 6:1; (5) Jadczak – Kołcz 6:3, 6:0; (11) Noremberg – Smulewicz 3:6, 6:4, 10:7; (6) Skowyra – Milewski 6:2, 6:3; (12) I. Pankowski – Caruk 6:2, 6:3; Przychodzen – (7) Mikołajczak 6:4, 3:6, 10:8; (14) Kołowiecki – Łaskawiec 6:0, 6:0; (8) Myszkowski – Preisner 6:4, 6:1; L. Lewandowski – (16) Perliński 6:3, 6:0.

Druga runda: Baranek – Bartczak 6:0, 7:5; Pelc – Bartnik 6:3, 2:6, 10:5; Niezwiesny – Obadi 6:1, 6:1; Doliński – Karpiński 6:3, 6:3; Jadczak – Noremberg 6:2, 6:2; I. Pankowski – Skowyra 6:3, 6:3; Kołowiecki – Przychodzen 6:2, 6:2; Myszkowski – L. Lewandowski 6:3, 6:2.

Kategoria: PZT