Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ WTA 1000: Kalinskaya - Świątek 6:4, 6:4; Paolini - Cirstea 6:2, 7:6 (6); LOS CABOS ATP 250: A. Zverev - Kokkinakis 6:3, 6:4; Thompson - Michelsen 0:6, 7:6 (1), 7:5; S. Tsitsipas - Kovacevic 7:6 (1), 6:3; Ruud - Borges 6:3, 6:2.

Tenis. Halowy Puchar Polski 2022 w Pszczynie – wyniki

Śląskie Centrum Tenisa w Pszczynie gościło uczestników Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Kobiet i Mężczyzn Super Seria w ramach Halowego Pucharu Polski 2022.

W singlu triumfowali faworyci: Julia Oczachowska i Szymon Kielan. W deblu najlepsi byli: Aleksandra Wierzbowska i Joanna Zawadzka oraz Wojciech Kasperski i Kielan.

SINGIEL KOBIET

Pierwsza runda: (1) Oczachowska – bye; Telżyńska – Pietras 6:4, 6;3; Mackiewicz – Kotylak 6:4, 6:4; (7) Mazurek – Kasprzak 4:6, 6:1, 11:9; (4) Jaśkiewicz – bye; Kołowrotkiewicz – Majczyna 6:2, 6:2; Wahl-Maniecka – Kosowska 6:3, 6:1; (6) Niewiadomska – Z. Dziewięcka 6:1, 6:1; Paszun – (8) Jodłowska 6:2, 6:4; Baniak – Trocha 6:1, 6:1; Niemc – Mitrzak 6:2, 2:6, 10:1; (3) Wierzbowska – bye; (5) Koralnik – bye; Olszewska – Dziarkowska 6:3, 6:3; Turczuk – Nieradzik 6:1, 6:2; (2) Zawadzka – bye.

Druga runda: Oczachowska – Telżyńska 6:2, 6:2; Mackiewicz – Mazurek 6:1, 6:4; Jaśkiewicz – Kołowrotkiewicz 6:1, 6:0; Niewiadomska – Wahl-Maniecka 6:1, 6:2; Paszun – Baniak 6:7 (3), 7:5, 10:7; Wierzbowska – Niemc 6:1, 6:1; Koralnik – Olszewska 6:1, 6:3; Zawadzka – Turczuk 6:1, 6:1.

Ćwierćfinały: Oczachowska – Mackiewicz 6:4, 7:6 (1); Niewiadomska – Jaśkiewicz 6:1, 3:6, 10:6; Wierzbowska – Paszun 5:7, 7:5, 10:3; Zawadzka – Koralnik 6:2, 6:0.

Półfinały: Oczachowska – Niewiadomska 6:2, 6:3; Zawadzka – Wierzbowska 6:2, 6:0.

Finał: Oczachowska – Zawadzka 4:6, 6:3, 10:6.

SINGIEL MĘŻCZYZN

Pierwsza runda: (1) Kielan – bye; J. Włodarczyk – W. Kasperski 6:3, 6:3; Matuszczyk – Sroka 2:6, 7:6 (3), 10:5; (8) Majewski – bye; (3) Chudy – bye; V. Blom – Gontar 6:2, 6:2; Barcik – Roś 6:3, 1:6, 10:6; (5) Lis – bye; (6) Dziopak – bye; Konowczuk – P. Voigt 6:2, 7:6 (3); Bajurko – Kyrychenko 6:1, 4:6, 10:5; (4) A. Bojarski – bye; (7) Kusiewicz – bye; Bojko – Cisło 7:6 (3), 6:3; Szic – Popławski walkower; (2) Bienkiewicz – bye.

Druga runda: Kielan – J. Włodarczyk 6:1, 6:1; Majewski – Matuszczyk 6:4, 6:2; Chudy – V. Blom 7:6 (6), 6:4; Barcik – Lis 3:6, 7:6 (4), 10:8; Dziopak – Konowczuk 2:6, 6:3, 10:4; A. Bojarski – Bajurko 6:1, 6:0; Kusiewicz – Bojko 6:2, 6:3; Szic – Bienkiewicz 6:1, 1:6, 10:7. 

Ćwierćfinały: Kielan – Majewski 6:1, 6:2; Chudy – Barcik 6:2, 6:3; Dziopak – A. Bojarski walkower; Kusiewicz – Szic 6:4, 6:2.

Półfinały: Kielan – Chudy 7:6 (5), 6:1; Kusiewicz – Dziopak 6:3, 6:1.

Finał: Kielan – Kusiewicz 6:3, 6:2.

DEBEL KOBIET

Pierwsza runda: (1) Wierzbowska/Zawadzka – Dziewięcka/Kotylak 6:1, 6:4; Niewiadomska/Olszewska – Mackiewicz/Paszun 7:6 (4), 6:2; Jodłowska/Mazurek – Nieradzik/Wahl-Maniecka 6:1, 6:1; (2) Jaśkiewicz/Koralnik – Mitrzak/Oczachowska 6:3, 6:4.

Półfinały: Wierzbowska/Zawadzka – Niewiadomska/Olszewska 6:3, 6:3; Jodłowska/Mazurek – Jaśkiewicz/Koralnik 6:4, 2:6, 12:10.

Finał: Wierzbowska/Zawadzka – Jodłowska/Mazurek 7:5, 6:4.

DEBEL MĘŻCZYZN

Pierwsza runda: (1) Bojarski/Chudy – Konowczuk/Majewski 7:5, 6:3; Kusiewicz/Lis – Barcik/Roś 7:5, 7:5; Bajurko/J. Włodarczyk 6:0, 6:3; Kasperski/Kielan – (2) Bienkiewicz/Dziopak 6:7 (3), 6:2, 10:6. 

Półfinały: Kusiewicz/Lis – Bojarski/Chudy walkower; Kasperski/Kielan – Bajurko/J. Włodarczyk 6:2, 6:2.

Finał: Kasperski/Kielan – Kusiewicz/Lis 6:3, 6:0.

Kategoria: PZT