MADRYT: Hurkacz - Altmaier 6:4, 7:6 (2); Rublev - Davidovich Fokina 7:6 (10), 6:4; Struff - Humbert 7:5, 6:4; Griekspoor - Rune 6:4, 4:6, 6:3; Fritz - Baez 6:2, 6:3; Alcaraz - Seyboth Wild 6:3, 6:3; D. Collins - Cristian 3:6, 6:4, 6:1; Putintseva - Dolehide 6:2, 6:2; Kasatkina - Pavlyuchenkova 7:6 (5), 7:5; Rybakina - Sherif 6:1, 6:4; Bejlek - A. Krueger 6:3, 6:1; M. Andreeva - Vondrousova 7:5, 6:1; Paolini - C. Garcia 6:3, 6:2.

Tenis. Hubert Hurkacz jest skuteczny w Miami w singlu i deblu

Obrońca tytułu Hubert Hurkacz (10 ATP) wziął udział w ceremonii losowania turnieju ATP Miami Open 2022 presented by Itau.

W zawodach na Florydzie wrocławianin został rozstawiony z ósemką. Nie grają bowiem Serb Novak Djokovic i Hiszpan Rafael Nadal. Polak miał wolny los w pierwszej rundzie. Odniósł już trzy zwycięstwa.

Miami Open

W drugiej rundzie Hurkacz pokonał Francuza Arthura Rinderknecha (58 ATP) 7:6 (5), 6:2. Problemy miał tylko w pierwszym secie. W tie-breaku przegrywał 3:5, ale zdobył kolejne cztery punkty.

W następnych meczach Hubert wygrał z Rosjaninem Asłanem Karatsevem (32 ATP) 7:5, 4:6, 6:3 i Lloydem Harrisem (RPA, 44 ATP) 7:6 (3), 6:2.

Kamil Majchrzak (75 ATP) wygrał z Argentyńczykiem Sebastianem Baezem (66 ATP) 6:4, 6:3. Przegrał jednak z Hiszpanem Roberto Bautistą Agutem (17 ATP) 3:6, 3:6. W drugim secie prowadził z przełamaniem 3:2.

Obaj Polacy są w ćwiartce turniejowej drabinki, w której na górze jest Rosjanin Danił Medvedev (2 ATP).

Gra podwójna

W deblu dziką kartę otrzymali Hubert Hurkacz i John Isner (USA). Wygrali z Niemcami Kevinem Krawietzem i Andreasem Miesem 6:3, 7:6 (3) oraz Amerykaninem Austinem Krajickiem i Francuzem Edouardem Rogerem-Vasselinem 4:6, 6:3, 10:6. W ćwierćfinale spotkają się z Amerykaninem Rajeevem Ramem i Brytyjczykiem Joe Salisburym (nr 2).

Łukasz Kubot i Chorwat Marin Cilic długo byli rezerwowymi. Zastąpili wycofany duet: Reilly Opelka (USA)/Jannik Sinner (Włochy). Przegrali z Bośniakiem Tomislavem Brkiciem i Serbem Nikolą Caciciem 2:6, 1:6.