Polski Tenis

WYNIKI

ANDORA WTA 125: Parks - Peterson 6:1, 6:4; Bucsa/Falkowska - Gabueva/Zakharova 7:6 (4), 6:1.

Tenis. Hubert Hurkacz liczy na udany przyszły sezon

Hubert Hurkacz w najnowszym rankingu ATP spadł na jedenaste miejsce w rankingu ATP, ale wciąż może zakończyć sezon w czołowej dziesiątce.

Duńczyk Holger Rune ma zaledwie sześć „oczek” przewagi nad Polakiem. Broni jednak w listopadzie 35 punktów za półfinał challengera ATP w Pau. Jeśli Rune nie zagra w Turynie, to wrocławianin wróci do Top 10.

Duńczyk jest pierwszym rezerwowym Nitto ATP Finals, które w niedzielę rozpoczną się w Turynie. Drugim rezerwowym jest Polak. 

Praca zaprocentuje w przyszłym sezonie

– To był rok pełen cennych doświadczeń. Nie mogę się doczekać, aż praca, którą wykonałem, zaprocentuje w przyszłym sezonie. Bardzo dziękuję za wsparcie, które cały czas od Was otrzymuję – zwrócił się do kibiców Hurkacz w mediach społecznościowych. 

W tym sezonie Hubert zwyciężył w turnieju ATP 500 w Halle. Zagrał także w finale zawodów ATP 1000 w Montrealu. Był ponadto w półfinałach w Miami ATP 1000, Dubaju ATP 500 i Metz ATP 250. Bilans gier to 41 zwycięstw i 21 przegranych. 

Wolny czas w Dubaju

– Teraz przede mną kilka dni wolnego, a potem wybiorę się do Turynu jako rezerwowy w Nitto ATP Finals – gratulacje dla wszystkich zakwalifikowanych – dodał Hurkacz. 

Hubert krótkie wakacje przed wylotem do Włoch spędza w Dubaju w towarzystwie m.in. najlepszego polskiego golfisty Adriana Meronka i sparingpartnera Oskara Michałka. 

Kategoria: ATP