MADRYT: Rybakina - Sherif 6:1, 6:4; Bejlek - A. Krueger 6:3, 6:1; Struff - Humbert 7:5, 6:4.

Tenis. Hubert Hurkacz przegrał w finale halowego turnieju ATP 500 w Bazylei

Hubert Hurkacz (11 ATP) pokonał Francuza Ugo Humberta (28 ATP) 6:4, 3:6, 7:6 (5) w półfinale turnieju ATP 500 Swiss Indoors Basel 2023.

Rozstawiony z czwórką Polak w Bazylei wygrał z Serbem Dusanem Lajoviciem (53 ATP) 7:6 (2), 6:3, Niemcem Janem-Lennardem Struffem (27 ATP) 6:1, 6:4 i Holendrem Tallonem Griekspoorem (25 ATP) 6:7 (6), 6:4, 6:4.

Po raz drugi grał z Francuzem, którego pokonał przed rokiem na trawie w Halle (Niemcy) 7:6 (5), 6:3.

Pokonał Humberta

W czwartym gemie Hurkacz obronił dwa breakpointy (2:2), a w kolejnym przełamał Humberta (3:2). Utrzymał przewagę, sięgnął po pierwszego seta (6:4).

W drugiej partii Hubert nie wykorzystał szansy na breaka (0:1), a kilka minut później po raz pierwszy stracił podanie (1:3). Polak miał okazję na rebreaka, ale świetnie zaserwował Ugo (1:4). Francuz obronił kolejnego breakpointa, wykorzystał czwartego setbola (3:6).

W decydującej partii długo gemy dla podających (4:3). W ważnym momencie wrocławianin przełamał rywala (5:3). Jednak nieskutecznie serwował po zwycięstwo (5:4). Nie wykorzystał dwóch piłek meczowych (5:5). W tie-breaku Hurkacz wygrał 7:5.

W rankingu ATP Race na żywo Hurkacz awansował na dziewiąte miejsce

W finale Hubert przegrał z Kanadyjczykiem Felixem Augerem-Aliassime (19 ATP) 6:7 (3), 6:7 (5). Zmagał się ze świetnie dysponowanym rywalem i problemami fizycznymi.

W meczu nie doszło do żadnego przełamania. Kanadyjczyk miał pięć breakpointów. W tie-breakach kluczowe były znakomite returny Felixa.

– Tenisista z Montrealu zaprezentował się w finale ze znakomitej strony. Był nie do ruszenia przy własnym podaniu. Stracił tylko dziewięć punktów. To on jako jedyny był w stanie wypracować breakpointy – ocenił serwis WP SportoweFakty.

Ćwierćfinały: Rune – Etcheverry 6:1, 3:6, 7:6 (6); Auger-Aliassime – Shevchenko 7:6 (2), 3:6, 7:6 (1); Hurkacz – Griekspoor 6:7 (6), 6:4, 6:4; Humbert – Stricker 6:4, 2:6, 6:2.

Półfinały: Auger-Aliassime – Rune 6:3, 6:2; Hurkacz – Humbert 6:4, 3:6, 7:6 (5).

Finał: Auger-Aliassime – Hurkacz 7:6 (3), 7:6 (5).