RZYM: Świątek - Gauff 6:4, 6:3; T. Paul - Hurkacz 7:5, 3:6, 6:3; Tabilo - Zh. Zhang 6:3, 6:4; A. Zverev - Fritz 6:4, 6:3.

Tenis. Hubert Hurkacz po zaciętym meczu przegrał z Carlosem Alcarazem w turnieju ATP 1000 w Toronto

Hubert Hurkacz (17 ATP) nie sprostał Carlosowi Alcarazowi (1 WTA) 6:3, 6:7 (2), 6:7 (3) w 1/8 finału turnieju ATP 1000 National Bank Open Presented by Rogers 2023 w Toronto.

Polak i Hiszpan stworzyli znakomite widowisko. Wrocławianin przełamał lidera rankingu ATP czterokrotnie, a sam stracił podanie trzy razy. W tie-breakach był jednak wyraźnie gorszy od Hiszpana.

Przebieg meczu

Hurkacz odebrał podanie Alcarazowi w drugim gemie (2:0). Obronił dwa breakpointy (4:1), a kilka minut później sięgnął po pierwszego seta (6:3).

Znakomicie rozpoczął drugą partię. Wywalczył breaka (1:0), ale Hiszpan błyskawicznie wywalczył przełamanie powrotne (1:1). Kolejne gemy dla serwujących (6:6). W tie-breaku Polak przegrał 2:7.

Trzeci set długo był popisem Carlosa. Uzyskał podwójnego breaka (2:1, 5:2). Hubert obronił dwie piłki meczowe i odrobił straty (5:3, 5:5). W losach tie-breaka dwa razy minibreaki (1:3, 1:4). Uległ Hiszpanowi 3:7.

Hurkacz nie obronił punktów za finał sprzed roku w Montrealu i spadnie w klasyfikacji ATP na 20 lub gorsze miejsce. Straci 510 „oczek”.

Trzecia runda: Alcaraz – Hurkacz 3:6, 7:6 (2), 7:6 (3); T. Paul – Giron 6:3, 6:2; Monfils – Vukic 6:4, 6:4; Sinner – A. Murray walkower; McDonald – Raonic 6:3, 6:3; Davidovich Fokina – Ruud 7:6 (4), 4:6, 7:6 (4); De Minaur – Fritz 7:6 (7), 4:6, 6:1; Medvedev – Musetti 6:4, 6:4.

Ćwierćfinały: T. Paul – Alcaraz 6:3, 4:6, 6:3; Sinner – Monfils 6:4, 4:6, 6:3; Davidovich Fokina – McDonald 6:4, 6:2; De Minaur – Medvedev 7:6 (7), 7:5.

Półfinały: T. Paul – Sinner; Davidovich Fokina – De Minaur.

Drabinki

W ćwierćfinale debla w Toronto Hurkacz z Chorwatem Mate Paviciem przegrali z Niemcami Kevinem Krawietzem i Timo Puetzem (nr 6) 5:7, 3:6.