MADRYT: Świątek - Haddad Maia 4:6, 6:0, 6:2; Keys - Jabeur 0:6, 7:5, 6:1; Rybakina - Putintseva 4:6, 7:6 (4), 7:5; Rublev - Alcaraz 4:6, 6:3, 6:2; Auger-Aliassime - Sinner walkower.

Tenis. Hubert Hurkacz rozstawiony z czwórką w turnieju ATP 500 w Waszyngtonie

Hubert Hurkacz (17 ATP) był w gronie faworytów turnieju ATP 500 w Waszyngtonie. Został rozstawiony z czwórką.

W Mubadala Citi DC Open 2023 (korty twarde, 2,17 mln $ w puli nagród) miał wolny los w pierwszej rundzie. W drugiej przegrał niespodziewanie z Amerykaninem Michaelem Mmohem (112 ATP) 3:6, 7:6 (4), 6:7 (4), który wcześniej pokonał rodaka Bradleya Klahna (797 ATP) 6:3, 6:3.

Trzy meczbole

Hubert źle rozpoczął spotkanie z Michaelem. W pierwszym secie dwukrotnie stracił podanie (0:1, 3:6). W drugiej partii także nie zdołał przełamać rywala. W dwunastym gemie asem obronił meczbola (6:6). W tie-breaku zwyciężył 7:4 (1:2, 5:2).

W decydującym secie Hurkacz nie utrzymał serwisu (1:2), ale dość szybko uzyskał rebreaka (3:3). Przy stanie 5:4 nie wykorzystał trzech piłek meczowych (5:5). W tie-breaku przegrał 4:7 (0:2, 3:3, 3:5).

Wyżej od wrocławianina rozstawieni są tylko: Amerykanie Taylor Fritz (9 ATP) i Frances Tiafoe (10 ATP) oraz Kanadyjczyk Felix-Auger-Aliassime (12 ATP).

Gra podwójna

W deblu Hurkacz i Tiafoe wygrali z Amerykanami Christopherem Eubanksem i Sebastianem Kordą 2:6, 7:6 (9), 10:7. W tie-breaku drugiego seta obronili piłkę meczową przy stanie 8:9.

W ćwierćfinale nie sprostali Brytyjczykowi Lloydowi Glasspoolowi i Finowi Harriemu Heliovaarze (nr 3) 3:6, 6:7 (5).

Do Waszyngtonu nie wybrał się Jan Zieliński. Monakijczyk Hugo Nys stworzył wyjątkowo duet z Francuzem Fabricem Martinem. Ulegli Glasspoolowi i Heliovaarze 6:3, 2:6, 10:12.