Polski Tenis

WYNIKI

PRAGA WTA 250: Linette - Noskova 6:3, 3:6, 7:6 (2); Fręch - Samson 3:6, 6:0, 4:2 i krecz Laury; JASSY WTA 250: Avanesyan - Paquet 6:2, 6:3; M. Andreeva - Danilovic 3:6, 6:3, 7:6 (1); Avanesyan - Cristian 7:5, 6:4; WARSZAWA WTA 125: Chwalińska - Semenistaja 7:5, 4:6, 6:2; Joint - Bolkvadze 6:0, 6:4; Parks - Shinikova 7:5, 6:2; Kung - Glushko 6:1, 3:6, 6:3; KITZBUHEL ATP 250: Hanfmann - Seyboth Wild 7:6 (2), 6:4; M. Berrettino - Moreno de Alboran 7:6 (5), 6:3.

Tenis. Hurkacz o sukcesie w Delray Beach

– Nie spodziewałem się, że tak dobrze rozpocznę sezon – mówił Hubert Hurkacz po wygraniu Delray Beach Open. 

– Zagrałem kilka dobrych spotkań. Jestem zadowolony ze swojej formy, chociaż przed Australian Open czeka mnie jeszcze dużo pracy i treningów już tam na miejscu – dodaje tenisista. 

Hubert Hurkacz wygrał w Delray Beach

Na Florydzie Hubert zarobił ponad 30 tysięcy $. Zdobył też 250 punktów do rankingu ATP Tour. Da mu awans o sześć lokat – na 29. pozycję (najwyżej dotychczas był notowany na 28. pozycji).

– Byłem bardzo dobrze przygotowany do tego startu i tuż przed nim poprawiłem kilka ważnych elementów w swojej grze, pracując intensywnie z trenerem Craigiem Boyntonem. Cieszę się bardzo z tego zwycięstwa i z udanego powrotu do rywalizacji w tourze – podkreśla wrocławianin. 

Medal olimpijski marzeniem

Na ten sezon Hurkacz nie stawia sobie celów rankingowych. Głównym zadaniem jest poprawianie gry.

– Wiadomo, że chciałbym w każdym turnieju dochodzić jak najdalej i wygrywać, ale najważniejsze jest to żebym jak najlepiej grał w tenisa. Jeśli wszystko będzie ok, to wyniki w turniejach przyjdą. Na pewno Igrzyska Olimpijskie będą szczególnym startem dla mnie, bo reprezentowanie Polski na tak wspaniałych zawodach to wielka sprawa i moim marzeniem jest zdobycie medalu – wyjawił Hubert. 

W sierpniu w Tokio Hubert odnotuje olimpijski debiut. Oprócz startu w singlu, planuje tam też występ w deblu razem z Łukaszem Kubotem.

Teraz Australia

– Po Delray Beach czeka mnie od razu przelot do Australii, kwarantanna i treningi na miejscu, a na początku lutego start w Melbourne w turnieju ATP poprzedzającym Australian Open, no i sam występ wielkoszlemowy. Tak wygląda plan na najbliższe tygodnie, a co dalej, na razie jeszcze nie ustalaliśmy dokładnie. Na pewno nie będzie to łatwy rok. Przez koronawirusa trudno jest precyzyjnie zaplanować starty z dużym wyprzedzeniem, bo wszystko ciągle się zmienia. Ale na pewno z Łukaszem będziemy chcieli w miarę możliwości potrenować, a może też zagrać jakieś turnieje razem przed IO, jeśli to będzie możliwe – zaznaczył Polak.

Obowiązkowa dwutygodniowa kwarantanna w Melbourne będzie dość dużym wyzwaniem dla wszystkich uczestników Australian Open. Większość czasu będą spędzać w hotelach. Wszelkie naruszenia regulaminu będą surowo karane grzywnami, a poważniejesze nawet deportacją.

– Myślę, że nie będzie tak źle. Już jesteśmy przyzwyczajeni do obostrzeń. Wiadomo, że nie jest to normalny rytm turniejów, treningów i wypoczynku, ale trzeba umieć się adaptować. Przede wszystkim w trakcie dwutygodniowej kwarantanny będziemy mogli przebywać po pięć godzin dziennie poza hotelem, wliczając dojazdy. Czyli dwie godziny na korcie i półtorej na treningu ogólnorozwojowym. Pozostały czas będziemy musieli spędzać w pokojach. Dopiero w trakcie turnieju nie będziemy już przebywać w takiej ścisłej izolacji – wyjaśnił Hurkacz.

Kategoria: ATP