MADRYT: Świątek - Keys 6:1, 6:3; Sabalenka - Rybakina 1:6, 7:5, 7:6 (5); Rublev - Fritz 6:4, 6:3; Auger-Aliassime - Lehecka 3:3 i krecz Czecha.

Tenis. Iga Świątek przegrała z Coco Gauff w półfinale turnieju WTA 1000 w Cincinnati

Iga Świątek (1 WTA) nie sprostała Amerykance Coco Gauff (7 WTA) 6:7 (2), 6:3, 4:6 w bardzo zaciętym półfinałowym meczu turnieju WTA 1000 Western & Southern Open 2023 w Cincinnati.

Polka walczyła z zawodniczką z USA już po raz ósmy. Amerykanka była dla niej do tej pory wymarzoną przeciwniczką. W siedmiu meczach nie straciła do dziś ani jednego seta (14:0). Zdobyła 85 gemów (rywalka 35).

Przebieg meczu

W pierwszej partii bez przełamań do stanu 3:2. W szóstym gemie Gauff nie utrzymała podania (4:2), ale szybko wywalczyła rebreaka (4:3). Świątek wykorzystała czwartego breakpointa (5:3). Nieskutecznie serwowała po seta (5:4).

Coco nie wykorzystała szansy, aby po raz trzeci przełamać Polkę (6:5). Obroniła dwie piłki setowe (6:6). W tie-breaku Świątek przegrała 2:7.

W drugim secie Iga wywalczyła podwójnego breaka (2:1, 6:3). W trzeciej partii gemy dla podających do stanu 3:3. W siódmym Amerykanka przełamała liderkę rankingu WTA (3:4).

Świątek nie wykorzystała okazji na rebreaka (3:5). Obroniła trzy meczbole, miała szansa na odrobienie strat, ale przy czwartej piłce meczowej Gauff zakończyła pojedynek.

Iga zwyciężyła w 103 akcjach (Coco w 99), ale to rywalka cieszyła się z wygranej.

– Świątek została zapytana po spotkaniu, co oznacza dla niej przegrana z amerykańską tenisistką. Polka udzieliła krótkiej odpowiedzi, lecz nie zabrakło wątku zmęczenia organizmu – informuje WP SportoweFakty.

– Myślę, że powinnam być z siebie dumna, bo dałam z siebie wszystko, walczyłam do końca. Coco jest świetną tenisistką, zasłużyła na zwycięstwo. Trzeba wziąć kilka dni wolnego przed wyjazdem do Nowego Jorku. Mój zbiornik energii jest prawie pusty – przyznała Iga Świątek, cytowana przez stronę puntodebreak.com –

Ćwierćfinały: Świątek – Vondrousova 7:6 (3), 6:1; Gauff – Paolini 6:3, 6:2; Muchova – Bouzkova 3:0 i krecz Marie; Sabalenka – Jabeur 7:5, 6:3.

Półfinały: Gauff – Świątek 7:6 (2), 3:6, 6:4; Muchova – Sabalenka 6:7 (4), 6:3, 6:2.

Finał: Gauff – Muchova 6:3, 6:4.