MADRYT: Świątek - Sabalenka 7:5, 4:6, 7:6 (7); Rublev - Fritz 6:4, 6:3; Auger-Aliassime - Lehecka 3:3 i krecz Czecha.

Tenis. Iga Świątek wygrała z Jil Teichmann w turnieju WTA 250 Bad Homburg Open 2023

Iga Świątek (1 WTA) wygrała ze Szwajcarką Jil Teichmann (129 WTA) 6:3, 6:1 w 1/8 finału turnieju WTA 250 Bad Homburg Open 2023.

Polka w pierwszym meczu pokonała Niemkę Tatianę Marią (58 WTA) 5:7, 6:2, 6:0. Szwajcarka (przed rokiem była 21. tenisistką świata) odniosła w Niemczech dwa zwycięstwa (jedno z nich w eliminacjach).

Iga gra z Jil po raz drugi w karierze. Dwa lata temu w półfinale zawodów WTA w Adelajdzie Świątek zwyciężyła 6:3, 6:2.

Przebieg meczu

Polka obroniła trzy breakpointy (1:1). Efektowny tweener (hot dog) dał jej breaka (3:2). Po raz drugi i tym razem na sucho przełamała Szwajcarkę (6:3). W pierwszym secie wygrała 33 z 57 akcji.

W drugiej partii Świątek dwukrotnie odebrała podanie Teichmann (3:1, 5:1). Obroniła dwa breakpointy i zakończyła seta (6:1) i cały pojedynek, który trwał 80 minut. Liderka rankingu WTA nie straciła w nim serwisu ani razu. Triumfowała w 60 z 96 akcjach.

– Polka zdobyła 33 z 42 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Naliczono jej 14 kończących uderzeń przy 16 niewymuszonych błędach. Teichmann również miała 16 pomyłek, a zanotowano jej 11 piłek wygranych bezpośrednio – wyliczył serwis WP SportoweFakty.

W czwartek około godz. 18 w ćwierćfinale Iga zmierzy się z Rosjanką Anną Blinkovą (39 WTA).

Druga runda: Świątek – Teichmann 6:3, 6:1; Blinkova – L. Fernandez 7:5, 6:2; Bronzetti – Sherif 1:6, 7:6 (2), 6:3; Gracheva – Errani 6:2, 7:5; Masarova – Andreescu 6:3, 6:2; E. Navarro – Cornet 7:5, 7:6 (6); Siniakova – Rodina 6:2, 6:4; Samsonova – Noskova 6:4, 6:7 (4), 6:3.

Ćwierćfinały: Świątek – Blinkova; Bronzetti – Gracheva 6:4, 6:3; E. Navarro – Masarova 6:7 (2), 1:1 i krecz Hiszpanki; Samsonova – Siniakova.