Polski Tenis

WYNIKI

PUCHAR DAVISA: Niemcy - Wielka Brytania 2:1: Gojowczyk - Evans 2:6, 1:6; Struff - Norrie 7:6 (6), 3:6, 6:2; Krawietz/Puetz - Salisbury/N. Skupski 7:6 (10), 7:6 (5); Chorwacja - Włochy 2:1: Gojo - Sonego 7:6 (2), 2:6, 6:2; Cilic - Sinner 6:3, 6:7 (4), 3:6; Mektic/Pavic - Fognini/Sinner 6:3, 6:4.

Tenis. Iga Świątek już w Meksyku. Znamy jej plany na najbliższe miesiące

Iga Świątek (10 WTA) – po treningach w Kalifornii i Arizonie – dotarła już do Meksyku, gdzie od 10 listopada będzie walczyła w Akron WTA Finals 2021. 

O końcówce sezonu i planach na kolejny, także związanych ze startami w Polsce, opowiadają trener Igi Piotr Sierzputowski i jej managerka Paulina Wójtowicz.

Iga Świątek przeskoczyła cele 

– Iga miała grać solidnie, równo i utrzymać się w czołówce, co po wygraniu wielkiego szlema w tak młodym wieku jest bardzo trudne. Iga to zrobiła. Nie tylko weszła do top 10 i się w niej utrzymała, przez chwilę była czwarta rakietą świata i zakwalifikowała się do Finałów, ale też wygrała dwa turnieje – 500-tkę w Adelajdzie i prestiżowy turniej WTA 1000 w Rzymie. Kwalifikacja do WTA Finals to przeskoczenie celów, które wyznaczyliśmy na ten sezon i nagroda dla zawodniczki oraz szansa na zdobycie kolejnych doświadczeń – podsumowuje sezon Piotr Sierzputowski.

Po tak intensywnym i dobrym sezonie priorytety są dwa – krótki odpoczynek po 11 miesiącach grania, bez którego niemożliwa będzie efektywna regeneracja i okres przygotowawczy do kolejnego sezonu.

– Standardowo na obóz treningowy powinniśmy poświęcić 5-6 tygodni, ale w tym roku nie będzie to możliwe przez skrócenie przerwy między sezonami za sprawą późnego terminu WTA Finals – mówi trener Igi. 

Nie zagra w Zielonej Górze

Początek sezonu 2022 odbędzie się w Australii, gdzie najważniejszym startem dla zawodniczek jest pierwszy szlem roku – Australian Open.

Rozgrywki między reprezentacjami krajowymi w Billie Jean King Cup odbędą się najpewniej po zakończeniu tej rywalizacji i znalazły się w planach Igi.

Miejsca zabrakło na dodatkową inicjatywę Polskiego Związku Tenisa – mecz towarzyski z Czechami (10-11 grudnia w Zielonej Górze).

– Do Australii planujemy wyruszyć zaraz po świętach Bożego Narodzenia. To oznacza, że obóz potrwa tylko cztery tygodnie. Z uwagi na to, że początek sezonu rozgrywamy w gorącym klimacie – przynajmniej dwa tygodnie musimy spędzić za granicą w odpowiednich warunkach klimatycznych. Z powodu odbywania zagranicznego obozu przygotowawczego – i tak krótkiego – Iga nie zagra w meczu towarzyskim organizowanym w połowie grudnia przez PZT w Zielonej Górze. Gra z orzełkiem na piersi jest dla Igi kluczowa, dlatego robimy wszystko, aby w planach na 2022 rok było odpowiednie miejsce na start w Billie Jean King Cup – dodaje Sierzputowski.

Pojawi się w Gdyni

– Poinformowaliśmy PZT, że im szybciej w przyszłości będziemy wiedzieć o podobnych inicjatywach, tym łatwiej będzie je wpisać w kalendarz sportowy Igi, tu zabrakło tego wyprzedzenia, a data pokrywa się z obozem treningowym poza Polską. Obok reprezentowania kraju Idze bliska jest gra dla polskich kibiców. To kolejny powód, dla którego w miarę możliwości korzysta z okazji, aby grać w turniejach, do których Polacy mają łatwy dostęp. Tak było w tym roku w pobliskiej Ostrawie. Latem z kolei chce wystartować w turnieju rangi WTA 250 BNP Paribas Poland Open w Gdyni, co w tym roku nie było możliwe ze względu na reprezentowanie Polski na Igrzyskach w Tokio. W tym momencie polski turniej jest już w kalendarzu sportowym Igi – podsumowuje dalsze plany managerka Igi Paulina Wójtowicz.

Kategoria: WTA

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności