Polski Tenis

WYNIKI

MONTE CARLO ATP 1000: Tsitsipas - Ruud 6:1, 6:4; Gille/Vliegen - Melo/Zverev 5:7, 6:3, 10:5. 

Tenis. Iga Świątek laureatką Nagrody Nieobojętności Oświęcimskiego Instytutu Praw Człowieka

Iga Świątek została laureatką Nagrody Nieobojętności Oświęcimskiego Instytutu Praw Człowieka w kategorii „Postać”. 

Kapituła wyróżniła ją za cenną świadomość, że popularność można wykorzystać do krzewienia wartości humanistycznych, ważnych idei i promowania godnych naśladowania postaw, za wrażliwość i ofiarność.

Od początku wojny w Ukrainie Iga Świątek odważnie solidaryzuje się z ofiarami wojny, jest wrażliwa na ludzką krzywdę i niedolę ludzi. Może być wzorem dla wielu ludzi, młodych i starszych.

Drugim laureatem – w kategorii „Inspiracja” – jest Piotr Knast, współwłaściciel firmy Forglass, który wraz z biznesowymi partnerami w sposób mocno ponadprzeciętny angażuje się w liczne akcje społeczne i charytatywne, a od kilku lat nieprzerwanie wspiera projekt Marka Kamińskiego Life Plan, w ramach którego pomaga odkryć potencjał młodych ludzi w potrzebie, a przede wszystkim budować poczucie ich własnej wartości.

Nagroda Specjalna

Przyznano również Nagrodę Specjalną OIPC dla Grażyny Aondo-Akka. Jest ona pedagogiem specjalnym i wolontariuszką. Zajmuje się pomocą osobom z niepełnosprawnościami. Po agresji Rosji na Ukrainę od razu włączyła się w organizację pomocy humanitarnej uchodźcom ukraińskim. Z czasem zaczęła pomagać ofiarom wojny na miejscu, tam, gdzie ludzie byli najbardziej dotknięci wojną. W styczniu 2023 r., podczas misji humanitarnej, została ciężko ranna.

Kategoria: Wyróżnienia