Polski Tenis

WYNIKI

HALLE ATP 500: Hurkacz - A. Zverev 7:6 (2), 6:4; Sinner - Zh. Zhang 6:4, 7:6 (3); LONDYN ATP 500: Musetti - Thompson 6:3, 3:6, 6:3; T. Paul - Korda 6:4, 7:6 (2); BERLIN WTA 500: Kalinskaya - Azarenka 6:1, 6:7 (3), 6:1; Pegula - Siniakova 7:6 (3), 3:6, 6:3; Gauff - Jabeur 7:6 (9) i krecz Ons; Kalinskaya - Sabalenka 5:1 i krecz Aryny; BIRMINGHAM WTA 250: Putintseva - Cocciaretto 6:2, 6:2; Tomljanovic - Potapova 7:6 (5), 6:4; GAIBA WTA 125: Parks - Bandecchi 6:3, 1:6, 6:3; Pera - Errani 4:6, 7:5, 6:3.

Tenis. Iga Świątek, Magdalena Fręch i Magda Linette poznały rywalki w turnieju WTA 1000 w Madrycie

Iga Światek (1 WTA), Magda Linette (48 WTA) i Magdalena Fręch (51 WTA) grają w turnieju WTA 1000 Mutua Madrid Open 2024. 

Świątek jest najwyżej rozstawiona. Miała wolny los w pierwszej rundzie. W drugiej zmierzy się z Chinką Xiyu Wang (54 WTA), która pokonała Rumunkę Anę Bogdan (64 WTA). 

Kolejną rywalką Igi może być Rumunka Sorana Cirstea (29 WTA).

Linette spotka się w środę około godz. 14-15 z Włoszką Elisabettą Cocciaretto (55 WTA). Zwyciężczyni trafi na Białorusinkę Arynę Sabalenkę (2 WTA). 

Fręch zagra w środę około godz. 15.30-16.30 z zawodniczką z kwalifikacji – Rumunką Jaqueline Cristian (73 WTA). W przypadku wygranej czeka ją starcie z Czeszką Barborą Krejcikovą (24 WTA). 

W Madrycie zabrakło m.in. Amerykanki Jessiki Peguli, Czeszki Karoliny Muchovej czy Rumunki Simony Halep.

Drabinki

Turniej główny

Pierwsza runda: Rus – B. Fruhvirtova 7:5, 6:3; Eala – Tsurenko 2:6, 6:4, 6:4; Podoroska – Siniakova 6:2, 7:6 (2); Maria – Stearns 6:7 (4), 6:2, 7:6 (5); Begu – L. Fruhvirtova 6:4, 7:6 (0); Potapova – Shnaider 7:5, 6:4; Xiyu Wang – A. Bogdan 6:7 (5), 7:6 (4), 6:2; Schmiedlova – Kenin 6:3, 6:4.

Eliminacje

Pierwsza runda: Bejlek – Wickmayer 6:1, 6:4; Minnen – Semenistaja 3:6, 6:2, 6:4; Arango – Rakhimova 6:4, 6:1; Z. Bai – Burillo Escorihuela 6:2, 6:7 (5), 6:3; Gracheva – Maristany Zuleta de Reales 6:2, 6:3; Mandlik – Ponchet 6:4, 6:2; Niemeier – Parrizas Diaz 7:6 (9), 7:5; Danilovic – Osorio 6:3, 7:5; D. Saville – Zakharova 6:1, 5:7, 6:2; Cristian – Kessler 7:6 (4), 6:4; Bouzas Maneiro – C. Liu 6:2, 2:6, 6:4; Vickery – Masarova 6:4, 4:6, 6:1; Timofeeva – Ferro 7:5, 3:6, 6:2; Dart – Sasnovich 0:6, 6:3, 7:6 (1); Sharma – Volynets 4:6, 6:1, 6:4; Carle – Preston 6:2, 7:5; Zarazua – Parks 6:1, 6:1; Siegemund – T. Grant 4:6, 6:2, 6:2; Romero Gormaz – Dodin 6:3, 6:1; Baptiste – Geerlings 2:6, 6:1, 6:2; Errani – Riera 2:6, 6:0, 6:2; Pera – Pigossi 6:4, 6:2; Martinez Cirez – Bondar 6:3, 6:2; Sramkova – Tauson 7:6 (6) i krecz Dunki.

Druga runda: Gracheva – Mandlik 6:1, 6:1; Bejlek – Z. Bai 6:4, 1:6, 6:3; Arango – Minnen 2:6, 7:6 (8), 6:1; Bouzas Maneiro – Vickery 7:6 (5), 6:2; Cristian – D. Saville 6:4, 2:6, 6:2; Danilovic – Niemeier 6:4, 6:4; Carle – Sharma 6:3, 7:5; Dart – Timofeeva 4:6, 6:3, 7:5; Pera – Zarazua 6:3, 6:2; Baptiste – Sramkova 6:2, 6:0; Errani – Romero Gormaz 7:5, 4:6, 6:1; Siegemund – Martinez Cirez 6:1, 6:2.

Kategoria: WTA