Polski Tenis

WYNIKI

ANDORA WTA 125: Parks - Peterson 6:1, 6:4; Bucsa/Falkowska - Gabueva/Zakharova 7:6 (4), 6:1.

Tenis. Iga Świątek otrzymała nagrodę dla liderki rankingu WTA na koniec sezonu 2022

Iga Świątek i Czeszka Katerina Siniakova odebrały nagrody dla liderem singla i debla rankingu Hologic WTA Tour na koniec 2022 roku. 

Polka po raz pierwszy w swojej karierze zakończyła sezon na najwyższym miejscu, stając się 15. zawodniczką w historii klasyfikacji. Na czele kobiecego tenisa jest już 32. tydzień. Z pewnością liderką pozostanie na długo.

Niezapomniany sezon

– Iga i Katerina miały niezapomniane sezony. Cieszę się, że zajęły pierwsze miejsce w rankingu WTA na koniec roku. W tym roku Hologic WTA Tour był bardziej konkurencyjny niż kiedykolwiek, z ponad 50 turniejami na sześciu kontynentach. Iga i Katerina zasługują na ogromne uznanie i uznanie, ponieważ nadal redefiniują doskonałość w naszym sporcie – powiedział Steve Simon, prezes i dyrektor generalny WTA. 

Świątek wygrała osiem turniejów w 2022 roku, w tym sześć wygranych z rzędu. Miała serię 37 wygranych meczów. Wśród tych ośmiu tytułów były dwa wielkoszlemowe (Roland Garros i US Open).

Triumfowała także w zawodach WTA 1000 w Doha, Indian Wells, Miami i Rzymie oraz imprezach WTA 500 w Stuttgarcie i San Diego. 

Drugi wynik w historii

Iga Świątek wygrała w 67 spotkaniach. Wywalczyła 11085 punktów, to drugi rezultat w historii od wprowadzenia rankingów WTA. Amerykana Serena Williams jest jedyną zawodniczką, która miała więcej pkt. – w 2013 roku zdobyła 13 260. 

Kategoria: WTA