Polski Tenis

WYNIKI

MIAMI: Mertens - Kasatkina 4:6, 6:2, 6:2; Badosa - Siegemund 7:6 (2), 4:6, 6:2; Q. Zheng - Begu 2:6, 6:1, 6:1; Garin - Giron 6:4, 2:6, 6:4; Lehecka - Coria 6:3, 6:4; Mannarino - J. Shang 1:6, 6:4, 6:2; Halys - P. Martinez 6:2, 7:6 (4); Kovacevic - Munar 7:6 (4), 2:6, 6:1; Carballes Baena - Zapata Miralles 6:0, 3:0 i krecz Bernabe.
Canal+
Polska Liga Tenisa

Tenis. Iga Świątek pierwszy mecz w Roland Garros rozegra w poniedziałek w południe

Iga Świątek przygotowuje się do startu w Roland Garros 2022. W piątek miała luźniejszy dzień od treningów. Odprężona pojawiła się na konferencji prasowej.

– Świat się zmienił. Po tym jak zostałam liderką rankingu, wszyscy traktują mnie inaczej. Ja pozostałam tą samą osobą, tą samą tenisistką – mówiła Polka. 

Pierwszy mecz w Paryżu Iga rozegra w poniedziałek o godz. 12. W niedzielę walczyć będą zawodniczki z dolnej połówki drabinki. W piątek po zakończeniu eliminacji – poznała nazwisko przeciwniczki. Będzie nią niespełna 32-letnia Lesia Tsurenko. 

Drabinka singla kobiet

Plan gier na niedzielę

Złapała rytm

– Bardzo lubię atmosferę panującą na paryskich kortach. Przygotowania do turnieju przebiegają pomyślnie. Trenowałam kilka dni, złapałam właściwy rytm – podkreśla Świątek. 

Polka chce wygrać drugi wielkoszlemowy tytuł w karierze. W Roland Garros triumfowała w 2020 roku.

– Zdaję sobie sprawę, że moja dobra passa może się wkrótce skończyć. Myślę, że bycie świadomym, że seria zwycięstw się zakończy, jest całkiem zdrowe. Tak jak w poprzednich zawodach – myślę tylko o najbliższym meczu. Mam już wystarczająco dużo punktów i jestem całkiem zadowolona z ostatnich turniejów, więc mój sezon jest już dla mnie sukcesem – powiedziała z uśmiechem. 

Fot. Jimmie48 Photography

Kategoria: WTA