Polski Tenis

WYNIKI

PUCHAR DAVISA: Niemcy - Wielka Brytania 2:1: Gojowczyk - Evans 2:6, 1:6; Struff - Norrie 7:6 (6), 3:6, 6:2; Krawietz/Puetz - Salisbury/N. Skupski 7:6 (10), 7:6 (5); Chorwacja - Włochy 2:1: Gojo - Sonego 7:6 (2), 2:6, 6:2; Cilic - Sinner 6:3, 6:7 (4), 3:6; Mektic/Pavic - Fognini/Sinner 6:3, 6:4.

Tenis. Iga Świątek podsumowała start w WTA Finals

– Nie był to rezultat w WTA Finals, jakiego oczekiwałam, ale jestem pewna, że to przyniesie efekty w przyszłości – pisze Iga Świątek o starcie w Guadalajarze. 

Pokonała Paulę Badosę, a przegrała z Marią Sakkari i Aryną Sabalenką. – Dobrze zakończyć sezon zwycięstwem, bo jak wiecie, to nie zdarza się często w tenisie. Dzięki temu zacznę okres przygotowawczy z dobrą energią – mówi Iga. 

Iga Świątek docenia kibiców

– Bardzo Wam dziękuję! Byliście ze mną tutaj, w Guadalajarze. Byliście ze mną przez cały rok. Bardzo to doceniam i także dzięki Wam mam nadzieję mieć coraz więcej radości z bycia na korcie, tak jak wczoraj i wiele razy w tym roku – kontynuuje podsumowanie polska tenisistka. 

– Nauczyłam się w Meksyku wiele o sobie. Udowodniłam, że to ja sama mogę dać sobie siłę po trudnych sytuacjach i meczach i że potrafię pozbierać się szybko. Wstawałam w tym sezonie, wstałam teraz, wstanę też w przyszłości, jeśli będę tego potrzebowała – dodaje Świątek. – Wiedziałam, że moje ciało nie jest maszyną, ale w tej kwestii mój pierwszy mecz był dużą lekcją pokory względem mojego organizmu. Nasze ciało może być zmęczone i nie w pełni możliwości z wielu powodów, także… cyklu menstruacyjnego. To nie jest wymówka, zależało mi, żeby mówić o tym otwarcie. No i na koniec… Mam zamiar skończyć ten sezon z dużym uśmiechem i pozytywnym nastawieniem. Co Wy na to?

Konferencja prasowa oraz otwarty dla dziennikarzy trening tenisowy Igi odbędą się 30 listopada o godz. 12 w Warszawie. Będzie to jedyna w tym roku i przed startem kolejnego sezonu szansa, aby podsumować ten rok, zadać wiele pytań Idze czy członkom jej zespołu.

Kategoria: WTA

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności