Polski Tenis

WYNIKI

HALLE ATP 500: Hurkacz - A. Zverev 7:6 (2), 6:4; Sinner - Zh. Zhang 6:4, 7:6 (3); LONDYN ATP 500: Musetti - Thompson 6:3, 3:6, 6:3; T. Paul - Korda 6:4, 7:6 (2); BERLIN WTA 500: Kalinskaya - Azarenka 6:1, 6:7 (3), 6:1; Pegula - Siniakova 7:6 (3), 3:6, 6:3; Gauff - Jabeur 7:6 (9) i krecz Ons; Kalinskaya - Sabalenka 5:1 i krecz Aryny; BIRMINGHAM WTA 250: Putintseva - Cocciaretto 6:2, 6:2; Tomljanovic - Potapova 7:6 (5), 6:4; GAIBA WTA 125: Parks - Bandecchi 6:3, 1:6, 6:3; Pera - Errani 4:6, 7:5, 6:3.

Tenis. Iga Świątek przekaże 280 tysięcy złotych Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce

– Dziś jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, dlatego tak jak zapowiadałam chciałabym w tym roku znowu podjąć pewne działania – napisała w mediach społecznościowych Iga Świątek.

Tenisistka przekaże całą wygraną z turnieju w Ostrawie organizacji charytatywnej. 280 tysięcy złotych trafi do Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce na psychologiczne wsparcie.

– Mówię o tym głośno, bo wiem, że każdy gest i każda złotówka się liczą, gdy chodzi o coś tak ważnego jak nasze zdrowie psychiczne. Szczególnie, że hasło tegorocznego święta mówi o tym, aby zdrowie psychiczne stało się priorytetem nas wszystkich. Zachęcam każdego z Was do wpłacenia dziś choćby symbolicznej kwoty na rzecz jednej z organizacji, bo razem możemy zrobić wielką różnicę – podkreśla liderka rankingu.

Zadawajcie pytania 

– Już teraz zapowiadam i zachęcam do zostawiania swoich pytań w komentarzach. Po turnieju w San Diego wraz z moją psycholog Darią Abramowicz, która ma dziś urodziny, zorganizujemy dla Was Q&A u mnie na stories. Obie będziemy odpowiadać na pytania z zakresu dbania o zdrowie psychiczne, psychologii, wsparcia mentalnego. Ja na pewno nie ekspercko, a ze swojej perspektywy, opowiadając o tym, jak ja radzę sobie z różnymi wyzwaniami i “zakrętami”. Daria odpowie na wybrane pytania eksperckie. Chcemy wspólnie dać gest wsparcia wszystkim, którzy go potrzebują, ale też otworzyć social media na rozmowę o zdrowiu psychicznym. Wiem, że istnieje i działa wiele kont, które robią to na co dzień, chcę dołożyć swoją cegiełkę dzięki dużym zasięgom i wpływowi, jaki mam. Pytania zostawiajcie w komentarzach pod tym postem. Na wybrane z nich odpowiemy w Q&A za około tydzień. Wcześniej dam znać na stories. Dbajcie o siebie! – wyjawiła Iga Świątek.

Tu można zadawać pytania Idze i Darii

Kategoria: Charytatywnie