Polski Tenis

WYNIKI

KANTON WTA 250: Xiyu Wang - Linette 6:0, 6:2; GUADALAJARA WTA 1000: Dolehide - Kenin 7:5, 6:3; Sakkari - C. Garcia 6:3, 6:0; CHENDGU ATP 250: Dimitrov - Varillas 6:3, 6:4; Rinderknech - Giron 7:6 (2), 6:4; Musetti - Sekulic 7:6 (2), 6:7 (4), 6:0; Kecmanovic - Moutet 6:2, 6:4; ZHUHAI ATP 250: Korda - A. Muller 6:1, 2:6, 6:3; Etcheverry - Svrcina 6:2, 6:3.
Polska Liga Tenisa

Tenis. Iga Świątek razem z UNICEF Polska zbierają środki na wsparcie dla dzieci z Ukrainy

– Pamiętacie, gdy wielu z Was dopytywało w komentarzach, gdzie można kupić koszulki IGA & FRIENDS? Albo czapki i t-shirty 1GA? – napisała Iga Świątek na Facebooku.

– Od dziś na Allegro Charytatywni, gdzie razem z UNICEF Polska znów zbieramy środki na wsparcie dla dzieci, które przez wojnę w Ukrainie musiały uciec ze swojego kraju – dodała najlepsza tenisistka rankingu WTA. 

Do limitowanych koszulek i czapek, które mają tylko osoby z najbliższego otoczenia tenisistki, Iga dorzuciła też wyjątkowe pamiątki z ostatniego sezonu.

Na aukcje charytatywne trafiły cztery komplety strojów i butów z każdego wielkiego szlema 2022.

Do sprzedaży trafiły pamiątkowe koszulki z mottem Igi: You did not wake up to be ordinary, a także czapki 1GA, które zostały wyprodukowane w ograniczonej ilości przez ASICS w ramach pamiątki dla Igi i teamu po tym, jak tenisistka zajęła pierwsze miejsce w światowym rankingu WTA.

Link do wszystkich produktów i aukcji

– Będzie mi bardzo miło, gdy zdecydujecie się wesprzeć ten cel. Za oprawienie moich pamiątek z sezonu 2022 dziękujemy Frame the Shirt – napisała Iga Świątek.

W lipcu w Krakowie odbył się charytatywny turniej tenisowy „Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy”. W czasie wydarzenia, można było zakupić okolicznościowe koszulki „Iga & Friends for Ukraine”. Zebrano wówczas 2,5 mln zł. Środki wsparły dzieci i nastolatków dotkniętych wojną w Ukrainie. Już w trakcie turnieju jego pomysłodawczyni i organizatorka, Iga Świątek, zapowiedziała kolejne działania pomocowe.

Obdarzyła UNICEF zaufaniem

– Sport pozwala dzieciom oderwać się od otaczającej je rzeczywistości i choć na chwilę zapomnieć o problemach i smutkach. Dlatego zawsze ogromnie cieszę się, gdy sportowcy aktywnie włączają się w działania pomocowe, tym samym udowadniając że sport i pomaganie można znakomicie połączyć. To dla nas bardzo ważne, że Iga Świątek obdarzyła UNICEF Polska zaufaniem i po raz kolejny zdecydowała się zaangażować w akcję charytatywną by wspomóc dzieci z Ukrainy przebywające w naszym kraju. Od marca w Polsce działa Biuro UNICEF ds. Reagowania Kryzysowego. We współpracy z samorządami i lokalnymi organizacjami pomogliśmy setkom tysięcy ukraińskich dzieci w dostępie do edukacji i opieki zdrowotnej. Każdego dnia dbamy o bezpieczeństwo i realizację praw wszystkich dzieci w Polsce. Zebrane środki pozwolą pomóc jeszcze większej liczbie najmłodszych – powiedziała Renata Bem, Zastępca Dyrektora Generalnego UNICEF Polska.

Kategoria: Charytatywnie