Polski Tenis

WYNIKI

AUSTRALIAN OPEN: Djokovic - T. Paul 7:5, 6:1, 6:2; S. Tsitsipas - Khachanov 7:6 (2), 6:4, 6:7 (6), 6:3; Krejcikova/Siniakova - Kostyuk/Ruse 6:2, 6:2; Aoyama/Shibahara - Gauff/Pegula 6:2, 7:6 (7); Stefani/Matos - Mirza/Bopanna 7:6 (2), 6:2.

Tenis. Iga Świątek spotkała się w Lublinie z Dobrą Drużyny PZU

7 czerwca na boisku Centrum Sportowego Politechniki Lubelskiej odbyła się konferencja prasowa dotycząca programu Dobra Drużyna PZU. Wzięły w niej udział Iga Świątek i prezes PZU dr hab. Beata Kozłowska-Chyła.

Nie zabrakło też pozostałych ambasadorów programu i dzieci z różnych klubów, które rywalizowały o Puchar Dobrej Drużyny PZU.

Iga jest inspiracją dla młodych ludzi

Prezes PZU pogratulowała Idze niesamowitego w tym sezonie pasma sukcesów. Odniosła się także do jej roli głównej ambasadorki i kapitanki Dobrej Drużyny PZU. 

– Iga jest inspiracją dla wszystkich, zwłaszcza młodych ludzi i przykładem osoby, która pokazuje, jak można i należy realizować marzenia i ambitne cele. Współpracę z nią jako główny sponsor podejmowaliśmy, gdy była siedemnastą rakietą świata. Już wtedy byliśmy przekonani, że ma wielki potencjał, a wspierając ją finansowo możemy pomóc jej stać się najlepszą zawodniczką na świecie – mówiła dr hab. Beata Kozłowska-Chyła.

Motywować dzieci do aktywności fizycznej

– Chcę być osobą, która motywuje dzieci do aktywności fizycznej. To nie musi być od razu sport na wysokim poziomie. W tym wieku istotne jest, by ruch był przede wszystkim zabawą dla najmłodszych, by sportowa pasja ich wciągnęła. Najważniejsze są korzyści zdrowotne, jakie z tego wyniosą. Dlatego Dobra Drużyna PZU to świetna inicjatywa, tym bardziej, że wyrównuje szanse dzieci z różnych miejsc i w różnej kondycji. Bardzo zależy mi też na tym, by za moją sprawą tenis stał się bardziej popularny – podkreślała Iga Świątek.

Spotkanie z Igą uradowało dzieci z różnych klubów i drużyn sportowych uczestniczących w programie Dobra Drużyna PZU, które pojawiły się w Lublinie. Mali zawodnicy mieli okazję przywitać się z nią i wręczyć rakiecie nr 1 bukiet urodzinowych kwiatów. Podczas wydarzenia młodzi zawodnicy rywalizowali także o puchar Dobrej Drużyny PZU.

– Jest większy od tego, który wywalczyłam na kortach Rolanda Garrosa – zażartowała Iga Świątek.

Liderka rankingu WTA otrzymała koszulkę od Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia w Rzeszowie.

https://twitter.com/smsrzeszow/status/1534124871315341312

Berlin pod znakiem zapytania

Tenisistka nie podjęła jeszcze decyzji czy zagra w turnieju WTA 500 w Berlinie (na trawiastych kortach od 13 czerwca).

– Ostatnie miesiące były bardzo intensywne i przez najbliższych kilka dni nie będę dotykać rakiety. Jeśli nie zagram w Niemczech, to pierwszym sprawdzianem na trawie będzie Wimbledon – powiedziała Świątek. 

Uczestniczki turnieju głównego w BerlinieŚWIĄTEK, Kontaveit, Badosa, Jabeur, Sakkari, Sabalenka, Kar. Pliskova, Muguruza, Kasatkina, Gauff, Bencic, Rybakina, Keys, Teichmann, Zidansek, Andreescu, Muchova, Samsonova, V. Kudermetova, Alexandrova, Kalinina, Osaka. 

Wycofały się: Pegula, Collins, L. Fernandez, Azarenka, Kenin. 

Kategoria: WTA