Polski Tenis

WYNIKI

AUSTRALIAN OPEN: Djokovic - T. Paul 7:5, 6:1, 6:2; S. Tsitsipas - Khachanov 7:6 (2), 6:4, 6:7 (6), 6:3; Krejcikova/Siniakova - Kostyuk/Ruse 6:2, 6:2; Aoyama/Shibahara - Gauff/Pegula 6:2, 7:6 (7); Stefani/Matos - Mirza/Bopanna 7:6 (2), 6:2.

Tenis. Iga Świątek trenowała z Coco Gauff i Hubertem Hurkaczem

Iga Świątek (1 WTA) do Wimbledonu 2022 przygotowała się na trawie w Michałówku. Od kilku dni ćwiczy już w Londynie.

Najlepsza tenisistka świata trenowała z Amerykanką Coco Gauff (12 WTA) i Hubertem Hurkaczem (10 ATP). – Spotkałam dziś na kortach Huberta i było to bardzo fajne spotkanie – napisała Iga na Instagramie. 

Iga Świątek nie zagrała przed Wimbledonem w żadnym turnieju. Wycofała się ze zmagań w Berlinie. Hubert Hurkacz za to wygrał w Halle oraz odpadł w drugiej rundzie w Stuttgarcie. 

5 pań i 2 panów 

W piątek o godz. 11 rozpocznie się losowanie drabinek singlowych. Rywali poznają: Iga Świątek (będzie rozstawiona z nr 1), Magda Linette, Magdalena Fręch, Katarzyna Kawa, Maja Chwalińska, Hubert Hurkacz (rozstawiony z nr 7) i Kamil Majchrzak. 

Deblowe pary

W Londynie w deblu rywalizować będą: Magda Linette, Alicja Rosolska, Katarzyna Piter, Katarzyna Kawa, Magdalena Fręch, Jan Zieliński, Szymon Walków, Łukasz Kubot i Kamil Majchrzak. 

Z „11” będą rozstawione Ala Rosolska i Nowozelandka Erin Routliffe. Magda Linette stworzy ponownie duet z Amerykanką Bernardą Perą. Partnerką deblową Kasi Piter będzie Gruzinka Oksana Kalashnikova, Kasia Kawa zagra u boku Australijki Monique Adamczak. Natomiast Magda Fręch niespodziewanie walczyć będzie razem z Brazylijką Beatriz Haddad Maią. Losowanie w piątek o godz. 13. 

Kategoria: ATP, WTA