Polski Tenis

WYNIKI

MONTE CARLO ATP 1000: Tsitsipas - Ruud 6:1, 6:4; Gille/Vliegen - Melo/Zverev 5:7, 6:3, 10:5. 

Tenis. Iga Świątek w doskonałym nastroju przed WTA Finals 2022 w Fort Worth

W sobotę w Fort Worth odbył się tzw. Media Day. Tenisistki uczestniczące w WTA Finals 2022 odpowiadały na pytania dziennikarzy. 

– Warunki w Kalifornii były zupełnie niż tu w Teksasie. Teraz muszę ponownie dostosować się do piłek, ponieważ gramy US Open Regular Duty. Muszę po prostu włożyć więcej energii w uderzenie i kontrolowanie piłki – mówiła Iga Świątek.

Zadowolona z przygotowań

Liderka rankingu WTA po turniejach w Ostrawie i San Diego miał czas na odpoczynek i spokojną pracę. 

– Przygotowania poszły dobrze. Zrobiliśmy wszystko, co zaplanowaliśmy. Udało mi się odzyskać siły. Po tych dwóch turniejach czułam się naprawdę obolała. Teraz czuję się bardziej wypoczęta, a to jest ważne, ponieważ jestem w stanie dać z siebie wszystko podczas meczów – podkreślała Iga.

– WTA Finals to wyzwanie, ale ona sama jest wyzwaniem. Iga przegrała bardzo mało meczów. Wygrałam z nią w Polsce, ale warunki były zupełnie inne – oceniła Caroline Garcia. 

Pierwsze treningi w Dickies Arena

Świątek ma za sobą już pierwsze treningi w Dickies Arena w Fort Worth – zdjęcia.

Pierwszy mecz w WTA Finals 2022 Iga rozegra we wtorek o godz. 23. Rywalką będzie Rosjanka Daria Kasatkina. Transmisja w Canal+ Sport.

Ons wystraszyła Igę 

Tenisistkom dopisują humory. Z okazji Halloween Tunezyjka Ons Jabeur przebrała się za tajemniczego stwora w czarnej pelerynie i z maską przypominającą czaszkę. Wiceliderka klasyfikacji WTA wystraszyła Igę. 

Kategoria: WTA