MADRYT: Sabalenka - Linette 6:4, 3:6, 6:3; Rybakina - Bronzetti 6:4, 6:3; Pavlyuchenkova - D. Saville 6:1, 6:4; A. Krueger - Alexandrova 6:3, 6:3; M. Andreeva - Noskova 4:6, 6:3, 6:3; C. Garcia - Xinyu Wang 6:1, 6:4; Paolini - Jimenez Kasintseva 6:0, 6:1; F. Cerundolo - Marozsan 6:2, 7:6 (5); Seyboth Wild - Musetti 6:4, 6:4; T. Paul - L. Klein 6:7 (5), 6:1, 6:4; Rublev - Bagnis 6:1, 6:4; Altmaier - Fils 6:2, 6:3; Davidovich Fokina - J. Shang 7:5, 6:3.

Tenis. Iga Świątek w finale turnieju WTA 500 AGEL Open 2022 w Ostrawie

Iga Świątek (1 WTA) awansowała do finału halowego turnieju WTA 500 AGEL Open 2022 w Ostrawie. W półfinale wygrała z Rosjanką Jekateriną Alexandrovą (21 WTA) 7:6 (5), 2:6, 6:4.

Polka walczyła nie tylko z dobrze dysponowaną przeciwniczką, ale także z przeziębieniem. O tytuł przegrała z Czeszką Barborą Krejcikovą (23 WTA) 7:5, 6:7 (4), 3:6.

Przebieg meczu Świątek – Alexandrova

Pierwsza partia była bardzo wyrównana. Nie było w niej przełamań (6:6). Obydwie zawodniczki miały po jednym breakponcie (6:6). Przy stanie 6:5 Świątek nie wykorzystała piłki setowej. W tie-breaku była nieznacznie lepsza (7:5).

Drugi set to popis Alexandrovej. Trzy razy odebrała podanie Idze (0:2, 0:4, 2:6), a tylko raz dała się przełamać (2:5).

W siódmym gemie trzeciego seta Polka zdobyła kluczowego breaka (4:3). W dziewiątym Jekaterina obroniła trzy meczbole (5:4). Iga skutecznie serwowała na seta (6:4) i całe spotkanie.

Drabinki

Plan gier

Gra podwójna

W grze podwójnej walczą Alicja Rosolska i Nowozelandka Erin Routliffe oraz Paula Kania-Choduń i Gruzinka Oksana Kalashnikova (pierwotnie miała grać w Monastyrze z Katarzyną Piter). Ala i Erin są rozstawiona z trójką.

Wygrały z Paulą i Oksaną 6:4, 6:3, Brytyjkami Alicją Barnett i Olivią Nicholls 6:1, 6:2. oraz Kazaszką Anną Daniliną i Brazylijką Beatriz Haddad Maią (nr 2) 6:4, 6:2.

W finale przegrały z Amerykankami Caty McNally i Alycią Parks 3:6, 2:6.