Polski Tenis

WYNIKI

STUTTGART WTA 500: Rybakina - Świątek 6:3, 4:6, 6;3; Kostyuk - Vondrousova 7:6 (2), 6:2; ROUEN WTA 250: Linette - Kalinina 6:1, 4:6, 6:2; Stephens - C. Garcia 6:3, 6:2; BARCELONA ATP 500: S> Tsitsipas - Lajovic 5:7, 6:4, 6:2; Ruud - Etcheverry 7:6 (6), 6:4; MONACHIUM ATP 250: Struff - Rune 6:2, 6:0; Fritz - Garin 6:3, 6:4; Struff - Auger-Aliassime 7:5, 6:4; BUKARESZT ATP 250: Navone - Barrere 6:3, 6:4; Fuscovics - Tabilo 6:4, 6:4; Navone - F. Cerundolo 5:7, 6:4, 7:5; OEIRAS WTA 125: Lamens - Mladenovic 4:6, 6:0, 6:0; Tauson - Pera walkower. 

Tenis. Iga Świątek w turnieju WTA 1000 w Dubaju zagra we wtorek z Leylah Fernandez

Iga Świątek (1 WTA) rywalizację w turnieju WTA 1000 Dubai Duty Free Tennis Championships 2023 rozpocznie od drugiej rundy. W pierwszej miała bowiem wolny los. 

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich (korty twarde, 2,788 mln $ w puli) zmierzy się z Kanadyjką Leylah Fernandez (39 WTA), która pokonała Austriaczkę Julię Grabher (90 WTA). 

Mecz Polki z Kanadyjką we wtorek nie przed godz. 16. 

W eliminacjach Magdalena Fręch (104 WTA) przegrała z Czeszką Terezą Martincovą (98 WTA) 4:6, 4:6.

Wyniki 

Pierwsza runda: Rybakina – Andreescu 6:3, 6:4; Ostapenko – Zavatska 6:1, 6:4; S. Rogers – C. Liu 6:4, 6:4; Azarenka – Pavlyuchenkova 6:3, 7:5; Putintseva – Martyic 6:4, 0:6, 6:2; Sasnovich – Masarova 2:6, 6:4, 6:4; L. Davis – Teichmann 6:4, 4:6, 6:3; Pliskova – Vondrousova 6:3, 6:4; Kalinina – V. Kudermetova 6:3, 5:7, 7:5; Cirstea – Haddad Maia 4:6, 7:6 (7), 7:5; Muchova – Pera 6:1, 6:4; A. Bogdan – Siegemund 7:5, 6:3; Q. Zheng – S. Zhang 6:3, 6:1; Bouzkova – Kenin 6:1, 6:1; Krejcikova – Begu 6:4, 6:2; Kvitova – Trevisan 6:2, 6:1; Keys – Paolini 6:1, 6:1; D. Yastremska – Cornet 6:2, 6:3; Tomova – Kanepi 6:3, 6:1; Anisimova – Zvonareva 6:3, 6:2; L. Fruhvirtova – Collins 6:3, 6:4; Samsonova – Badosa 6:7 (3), 7:6 (5), 6:4; L. Fernandez – Grabher 6:4, 6:2; Kostyuk – Oz 4:6, 6:4, 6:2.

Druga runda: Świątek – L. Fernandez (wtorek godz. 16); Q. Zheng – Samsonova; Kalinina – D. Yastremska; Pliskova – Sakkari; Garcia – Keys; Azarenka – Anisimova; Rybakina – Bouzkova; Gauff – Sasnovich; Bencic – Kostyuk; Muchova – Cirstea; S. Rogers – A. Bogdan; Pegula – Tomova; Kasatkina – Krejcikova; Kvitova – Putintseva; Ostapenko – L. Fruhvirtova; Sabalenka – L. Davis. 

Kwalifikacje – pierwsza runda: L. Davis – Danilina 6:3, 6:1; D. Yastremska – Errani 6:1, 6:3; Jang – Kalinskaya 3:6, 7:6 (6), 6:2; Tomova – Raina 3:6, 6:1, 6:4; C. Liu – Kucova 6:3, 6:4; Siegemund – Bucsa 6:2, 6:1; Bojica – Kovinic 6:3, 7:6 (2); Zavatska – Brengle 3:6, 6:1, 6:4; Paolini – Betova (dawniej Gasparyan) 6:4, 6:1; Dodin – Jani 3:6, 6:2, 6:2; Marino – Dart 7:6 (1), 6:7 (5), 6:1; Masarova – Danilovic 6:3, 6:2; A. Bogdan – Burel 6:0, 6:3; Martincova – Fręch 6:4, 6:4; Mladenovic – Zanevska 3:6, 6:3, 6:2; Grabher – E. Silva 6:2, 6:3.

Kwalifikacje – druga runda: D. Yastremska – L. Davis 6:3, 6:3; Tomova – Jang 6:3, 7:6; Siegemund – C. Liu 6:4, 6:4; Zavatska – Bojica 6:2, 6:1; Paolini – Dodin 6:1, 7:5; Masarova – Marino 4:6, 6:3, 7:6 (5); A. Bogdan – Martincova 6:4, 7:5; Grabher – Mladenovic 6:3, 6:2.

Plan gier 

Gra podwójna

W deblu Alicja Rosolska i Norweżka Ulrikke Eikeri wygrały z Chilijką Alexą Guarachi i Nowozelandką Erin Routliffe 6:2, 7:6 (3).

W drugiej rundzie przegrały z rozstawionymi z trójką Amerykanką Desirae Krawczyk i Holenderką Demi Schuurs 1:6, 2:6. Rywalki miały wolny los w pierwszej rundzie. 

Drabinki

Kategoria: WTA