Polski Tenis

WYNIKI

AUSTRALIAN OPEN: Djokovic - T. Paul 7:5, 6:1, 6:2; S. Tsitsipas - Khachanov 7:6 (2), 6:4, 6:7 (6), 6:3; Krejcikova/Siniakova - Kostyuk/Ruse 6:2, 6:2; Aoyama/Shibahara - Gauff/Pegula 6:2, 7:6 (7); Stefani/Matos - Mirza/Bopanna 7:6 (2), 6:2.

Tenis. Iga Świątek wycofała się z turnieju WTA w Charleston, uraz jest niegroźny

Niegroźna kontuzja ramienia jest oficjalnym powodem wycofania się Igi Świątek (2 WTA) z turnieju WTA 500 Credit One Charleston Open.

Polka potrzebuje czasu na regenerację po intensywnych i bardzo udanych czterech tygodniach w Kalifornii i na Florydzie. W Indian Wells i Miami sięgnęła po tytuły.  

W Charleston Iga Świątek musiałaby zagrać na kortach ziemnych. Poinformowała organizatorów, że w tym sezonie nie zagra w zawodach w mieście w stanie Karolina Południowej.

https://twitter.com/CharlestonOpen/status/1510356674338504711

Maraton za Igą Świątek

– Bardzo mi przykro, że wycofuję się z Charlestonu, ale po maratonie trzech turniejów, w których grałem w finale, doznałem niegroźnej kontuzji ręki. Muszę odpocząć. Miałam nadzieję, że sezon na kortach ziemnych rozpocznę w Charleston, ale niestety muszę poczekać, aby zagrać w tym wspaniałym turnieju z dużymi tradycjami. Do zobaczenia w przyszłości – wyjaśniła Polka.

– Jesteśmy rozczarowani, że Iga Świątek nie weźmie udziału w tegorocznym turnieju, ale rozumiemy, że w ciągu ostatnich czterech tygodni dużo grała w tenisa – powiedział dyrektor turnieju Bob Moran. – Gratulujemy jej nowego światowego rankingu nr 1 i zdobycia trzech tytułów w Doha, Indian Wells i Miami. Czekamy na powitanie jej w Charleston w 2023 roku.

Kolejnym występem Świątek będzie mecz Polska – Rumunia BJK Cup w Radomiu (15-16 kwietnia).

Kategoria: WTA