Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ WTA 1000: Paolini - Kalinskaya 4:6, 7:5, 7:5; PUERTO VALLARTA WTA 125: Preston - Carle 6:2, 6:2; Kessler - Baptiste 6:4, 6:4; RIO DE JANEIRO ATP 500: Baez - F. Cerundolo 7:5, 6:0; Navone - Norrie 6:4, 6:2; DOHA ATP 250: Khachanov - Mensik 7:6 (12), 6:4; LOS CABOS ATP 250: Thompson - Ruud 6:3, 7:6 (4).

Tenis. Iga Świątek zagra w turnieju WTA w Warszawie, bilety do kupienia od 21 czerwca

W dniach 24-30 lipca na kortach Legia Tenis & Golf przy ul. Myśliwieckiej 4A w Warszawie odbędzie się turniej WTA 250 BNP Paribas Warsaw Open. Udział w nim zapowiedziała Iga Świątek (1 WTA).

Partnerami tytularnymi turnieju będą Bank BNP Paribas (strategicznie wspiera tenis na całym świecie) i miasto stołeczne Warszawa – miejsce łączące bogatą historię polskiego tenisa z jego nowoczesną odsłoną.

Miasto gospodarz dołączyło w tym roku do grona partnerów tytularnych, właśnie stąd nowa nazwa turnieju – BNP Paribas Warsaw Open.

Już na kortach twardych

Organizatorzy turnieju z Tennis Consulting tworzą wydarzenie o coraz silniejszej marce przyciągające do Polski gwiazdy tenisa. Tegoroczny turniej odbędzie się na zmodernizowanych kortach twardych Legia Tenis & Golf, a dokładniej na nowej nawierzchni Laykold. To, biorąc pod uwagę termin, powinno zachęcić do gry w Warszawie tenisistki światowego formatu.

Na ich czele stanie Iga Świątek – trzykrotna mistrzyni Roland Garros (2020, 2022 i 2023) oraz zwyciężczyni US Open 2022. O lepszą promocję polskiego tenisa trudno, a samo wydarzenie będzie wyjątkowe nie tylko z perspektywy kibica.

Coś wyjątkowego

– Rywalizacja przed własną publicznością zawsze jest dla mnie czymś wyjątkowym. Tym bardziej cieszę się, że turniej rangi WTA odbędzie się w Warszawie. Słyszę doping polskich kibiców podczas turniejów na całym świecie, ale tym razem będą ich tysiące. Mam nadzieję, że razem z pozostałymi tenisistkami dostarczymy dużo sportowych emocji – tak w minionym roku o grze przed polską publicznością mówiła Iga Świątek.

Fakt organizacji turnieju rangi WTA 250 w Warszawie to wielka szansa na rozwój dla polskich zawodniczek młodego pokolenia i występ innych czołowych tenisistek. Nie ulega wątpliwości, że największa tenisowa impreza w kraju o zasięgu globalnym będzie wielkim świętem tenisa nie tylko na korcie, ale także na trybunach.

W turnieju głównym zagrają 32 zawodniczki i 16 par deblowych, jego rozpoczęcie poprzedzą tradycyjne eliminacje startujące w niedzielę 23 lipca – tego dnia wstęp na korty będzie bezpłatny.

Na mecze turnieju głównego, odbywającego się w dniach 24-30 lipca, obowiązywać będą bilety, których sprzedaż rozpocznie się już 21 czerwca.

Strona turnieju

Kategoria: WTA