Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 500: Linette - Alexandrova 6:7 (5), 6:3, 6:3; Vondrousova - Fręch 5:7, 6:1, 6:0; Keys - Xinyu Wang 7:5, 6:0; Samsonova - L. Fernandez 4:6, 6:4, 6:2; Haddad Maia - E. Navarro 6:4, 7:6 (1); RABAT WTA 250: Tomova - Y. Wang 7:6 (4), 6:0; Bronzetti - Trevisan 6:2, 6:3; Stearns - Xiyu Wang 6:3, 6:1; GENEWA ATP 250: Baez - Carballes Baena 6:3, 6:0; Machac - Moreno de Alboran 4:6, 7:5, 6:0; Michelsen - Fritz 6:4, 4:6, 7:5; LYON ATP 250: Darderi - Mannarino 7:6 (4), 6:3; Koepfer - Humbert 2:6, 6:4, 6:4; Etcheverry - Seyboth Wild 7:5, 3:0 i krecz Brazylijczyka; Mpetshi Perricard - Nishioka walkower. 

Tenis. Iga Świątek wygrała z Angelique Kerber w turnieju WTA 1000 w Rzymie

Iga Świątek (1 WTA) pokonała Angelique Kerber (331 WTA) 7:5, 6:3 w meczu czwartej rundy turnieju WTA 1000 Internazionali BNL d’Italia 2024 w Rzymie. 

Była to ich trzecia konfrontacja. Poprzednie dwie również wygrała liderka rankingu WTA. W styczniu w United Cup w Sydney Iga wygrała 6:3, 6:0. Była tez lepsza dwa lata temu w Indian Wells 4:6, 6:2, 6:3.

Przebieg mecz

Bez przełamań do stanu 4:3. W ósmym gemie Świątek wywalczyła breaka (5:3), ale nieskutecznie serwowała po zwycięstwo w partii (5:4). Nie wykorzystała pięciu setboli po podaniach Kerber (5:5). W dwunastym gemie zamknęła seta przy trzeciej okazji (7:5). 

Angelique przełamała Igę (0:1). Polka zdobyła rebreaka (2:2). Zmarnowała breakpointa w szóstym gemie (3:3), ale w ósmym zmęczona Niemka straciła podanie po raz czwarty w meczu (5:3). Polka skutecznie serwowała po wygraną w pojedynku (6:3).

We wtorek o godz. 14.10 w ćwierćfinale Iga spotka się z Amerykanką Madison Keys (16 WTA).

Dziś wyłonione zostaną wszystkie ćwierćfinalistki zawodów w stolicy Włoch. 

Wyniki

Czwarta runda: Świątek – Kerber 7:5, 6:3; Keys – Cirstea 6:2, 6:1; Gauff – Badosa 5:7, 6:4, 6:1; Q. Zheng – Osaka 6:2, 6:4; Azarenka – Sakkari 6:4, 6:1; D. Collins – Begu 6:0, 6:3; Ostapenko – Sramkova 4:6, 6:4, 7:6 (3); Sabalenka – Svitolina 4:6, 6:1, 7:6 (7).

Ćwierćfinały: Świątek – Keys (wtorek godz. 14.10); Q. Zheng – Gauff; Azarenka – D. Collins; Ostapenko – Sabalenka. 

Drabinki

Kategoria: WTA