MONACHIUM ATP 250: Fritz - Draper 4:6, 6:3, 7:6 (1); BUKARESZT ATP 250: Barrere - Korda 6:4, 6:4; Navone - Seyboth Wild 6:3, 2:6, 7:5; P. Martinez - Kecmanovic 7:6 (4), 3:6, 6:3; OEIRAS WTA 125: Lamens - Falei 6:4, 6:1; Mladenovic - Lepchenko 6:3, 6:4.

Tenis. Iga Świątek przegrała z Aryną Sabalenką w finale turnieju WTA 1000 w Madrycie

Iga Świątek (1 WTA) przegrała z Białorusinką Aryną Sabalenką (2 WTA) 3:6, 6:3, 3:6 w finale turnieju WTA 1000 Mutua Madrid Open 2023 po pasjonującym widowisku.

Pojedynek dwóch najlepszych tenisistek świata zapowiadał się ciekawie. W finale zawodów w Stuttgarcie Polka zwyciężyła 6:3, 6:4. Na mączce pokonała Sabalenkę także w Rzymie i Stuttgarcie w 2022 roku (6:2, 6:1 i 6:2, 6:2).

Białorusinka po raz pierwszy wygrała ze Świątek na korcie ziemnym.

Przebieg meczu

Iga obroniła dwa breakpointy w szóstym gemie (3:3), ale w ósmym Aryna wykorzystała drugą okazję (3:5). Sabalenka skutecznie serwowała po zwycięstwo w pierwszym secie (3:6). Świątek wygrała w niej 22 z 52 akcji.

W drugiej partii Polka przełamała rywalkę (2:0). Białorusinka uzyskała odrobiła straty (3:2). Nie wykorzystała dwóch breakpointów (4:3). Iga odebrała serwis Arynie (5:3). Zwyciężyła w drugim secie (6:3). Triumfowała w nim w 34 akcjach (przeciwniczka w 24).

W decydującej odsłonie Świątek straciła podanie w drugim gemie (0:2). Na sucho przełamała Sabalenkę (2:3), ale ponownie nie utrzymała serwisu (3:5). Nie wykorzystała breakpointa, obroniła trzy piłki meczowe, ale czwarta powędrowała na konto Aryny (3:6). Polka wygrała 85 piłek, a rywalka 88.