Polski Tenis

WYNIKI

BUDAPESZT WTA 250: Avanesyan - Fręch 7:6 (5), 6:4; Lamens - Gracheva 6:3, 6:0; Monnet - Toth 6:1, 6:1; Masarova - Szabanin 6:2, 6:3; Schmiedlova - Rakhimova 3:6, 6:4, 6:0; Sorribes Tormo - Topalova 4:6, 6:3, 7:5; Timofeeva - Waltert 7:5, 7:6 (3); PALERMO WTA 250: Sharma - Blinkova 6:0, 7:5; Noha Akugue - Barthel 6:4, 2:6, 6:2; HAMBURG ATP 500: Cobolli - Altmaier 6:4, 6:7 (6), 6:3; Blanchet - Popyrin 4:6, 7:6 (6), 6:2; Marterer - Kwon 6:4, 6:7 (6), 7:5; Djere - Bergs 6:3, 7:6 (4); GSTAAD ATP 250: Riedi - Barrere 7:6 (2), 7:5; Fognini - Droguet 6:4,  6:3; Struff - Ramos-Vinolas 7:6 (6), 7:6 (4); Varillas - Thiem 6:3, 5:7, 7:6 (4); Galan - Kopriva 6:3, 6:2; NEWPORT ATP 250: Kovacevic - Mayot 7:6 (1), 6:4.

Tenis. Iga Świątek wygrała z Ons Jabeur w trzecim meczu turnieju WTA Finals 2023 w Cancun

Iga Świątek (2 WTA) mierzy się z Ons Jabeur (7 WTA) 6:1, 6:2 w trzecim meczu grupowym turnieju WTA Finals 2023 w Cancun. 

Polka tenisistka ma pozytywny bilans gier z Tunezyjką (4:2). Zwyciężyła w czterech ostatnich spotkaniach. W tym sezonie rywalizowały wcześniej raz – i to krótko – w półfinale w Stuttgarcie 3:0 i krecz Ons. 

Przebieg meczu

Świątek w pierwszej partii wywalczyła podwójnego breaka (3:1, 5:1). Wykorzystała pierwszą piłkę setową (6:1).

W drugim secie pierwsze trzy gemy dla odbierających (1:0, 1:1, 2:1). Iga po raz piąty przełamała Ons (5:2). Skutecznie serwowała po zwycięstwo (6:2). Triumfowała w 60 z 94 akcji.

Iga wcześniej w w Canucn pokonała Czeszkę Marketę Vondrousovą 7:6 (3), 6:0 i Amerykanką Coco Gauff 6:0, 7:5. Zajęła pierwsze miejsce w Grupie Chetumal. W półfinale zmierzy się z Aryną Sabalenką. 

Wyniki 

Niedziela: Aoyama/Shibahara – Krawczyk/Schuurs 7:5, 6:2; Pegula – Rybakina 7:5, 6:2; Sabalenka – Sakkari 6:0, 6:1; Dabrowski/Routliffe – Gauff/Pegula 7:6 (2), 6:3.

Poniedziałek: Hunter/Mertens – Aoyama/Shibahara 6:4, 6:2; Świątek – Vondrousova 7:6 (3), 6:0; Gauff – Jabeur 6:0, 6:1.

Wtorek: Siegemund/Zvonareva – Krejcikova/Siniakova 6:3, 6:7 (6), 10:5; Pegula – Sabalenka 6:4, 6:3: Rybakina – Sakkari 6:0, 6:7 (4), 7:6 (2); Hunter/Mertens – Melichar-Martinez/Perez 7:5, 6:4.

Środa: Dabrowski/Routliffe – Siegemund/Zvonareva 6:4, 6:2; Świątek – Gauff 6:0, 7:5; Jabeur – Vondrousova 6:4, 6:3; Krejcikova/Siniakova – Gauff/Pegula 3:6, 7:5, 10:6.

Czwartek: Melichar-Martinez/Perez – Aoyama/Shibahara 4:6, 6:2, 10:6; Hunter/Mertens – Krawczyk/Schuurs 6:2, 6:3; Pegula – Sakkari 6:3, 6:2.

Piątek: Dabrowski/Routliffe – Krejcikova/Siniakova 6:4, 7:5; Melichar-Martinez/Perez – Krawczyk/Schuurs 6:2, 7:5; Sabalenka – Rybakina 6:2, 3:6, 6:3; Gauff – Vondrousova 5:7, 7:6 (4), 6:3; Świątek – Jabeur 6:1, 6:2.

Sobota: Dabrowski/Routliffe – Melichar-Martinez/Perez (godz. 21); Pegula – Gauff (godz. 23); Świątek – Sabalenka (około godz. 0.30-1); Siegemund/Zvonareva – Gauff/Pegula 3:6, 1:1.

Tabele 

Grupa Bacalar: 1. Pegula 3 zwycięstwa, 2. Sabalenka 2, 3. Rybakina 1, 4. Sakkari 0. 

Grupa Chetumal: 1. Świątek 3 wygrane, 2. Gauff 2, 3. Jabeur 1, 4. Vondrousova 0. 

Grupa Mahahual: 1. Dabrowski/Routliffe 3 zwycięstwa, 2. Siegemund/Zvonareva 1, 3. Krejcikova/Siniakova 1, 4. Gauff/Pegula 0.

Grupa Maya Ka’an: 1. Hunter/Mertens 3 wygrane, 2. Melichar-Martinez/Perez 2, 3. Ayoama/Shibahara 1, 4. Krawczyk/Schuurs 0. 

Kategoria: WTA