MADRYT: Świątek - Keys 6:1, 6:3; Rublev - Alcaraz 4:6, 6:3, 6:2; Fritz - F. Cerundolo 6:1, 3:6, 6:3; Auger-Aliassime - Sinner walkower.

Tenis. Jacek Kalinowski trzeci w Międzynarodowych Mistrzostwach Czech Osób Niesłyszących

Jacek Kalinowski i Juliusz Sawka startowali w Międzynarodowych Mistrzostwach Czech Osób Niesłyszących, które odbyły się w Pradze.

Znakomicie wypadł Kalinowski, który uplasował się na trzeciej pozycji. W fazie grupowej wygrał z Czechami Karelem Saitim 6:0, 6:0 i Vojtkiem Vicherkiem 6:1, 6:0 oraz uległ Słoweńcowi Marino Keglowi 0:6, 0:6.

W półfinale przegrał z Czechem Jaroslavem Smedkiem 2:6, 0:6, ale w spotkaniu o trzecią lokatę pokonał Czecha Vita Prochazkę 6:0, 6:0.

Sawka zbierał tak potrzebne turniejowe doświadczenie. Był słabszy od Prochazki 0:6, 2:6 i Smedka 0:0, 0:6.

– W zawodach nie startowała Sara Twardowska, która po występie w Mistrzostwach Świata wróciła do treningów dopiero w drugiej połowie listopada – wyjaśnia trener Bartosz Olszewski.

Ambitne plany

Tenisiści mają wstępny plan startów w nowym sezonie. Pierwszy turniej (z Sarą i Jackiem) planują na początek Marca (Rouen we Francji).

W kwietniu ma odbyć się impreza w Warszawie (o ile uda się dopiąć tematy organizacyjne). W maju zawodników czeka gra w Murskiej Sobocie (Słowenia). Natomiast w czerwcu zaplanowano są Mistrzostwa Europy w Villach w Austrii.