MADRYT: Świątek - Sorribes Tormo 6:1, 6:0; Haddad Maia - Sakkari 6:4, 6:4; Jabeur - Ostapenko 6:0, 6:4; Lehecka - Monteiro 6:4, 7:6 (7); Bublik - Shelton 3:6, 7:6 (2), 6:4; Medvedev - Korda 5:7, 7:6 (4), 6:3.

Tenis. Jan Zieliński i Hugo Nys obronili tytuł w turnieju ATP 250 w Metz

Jan Zieliński i Hugo Nys byli rozstawieni z jedynką w halowym turnieju ATP 250 Moselle Open 2023 w Metz. Zwycięstwem zakończyli starty w tym sezonie.

W pierwszej rundzie zawodów we Francji (korty twarde w hali, 562,8 tys. € w puli nagród) Polak i Monakijczyk wygrali z Holendrem Sanderem Arendsem i Meksykaninem Reyesem-Varelą 6:3, 6:7 (4), 10:1.

W pierwszym secie Janek i Hugo raz przełamali rywali (3:1) i utrzymali przewagę (6:3). W drugiej partii dwukrotnie mieli przewagę breaka (2:1, 3:2), ale przeciwnicy odpowiadali przełamaniami powrotnymi (2:2, 5:5). Obronili pięć piłek meczowych. W tie-breaku Zieliński i Nys przegrali 4:7.

W decydującym super tie-breaku zwyciężyli bardzo pewnie 10:1.

W ćwierćfinale Polak i Monakijczyk mieli zmierzyć się z Włochem Fabiem Fogninim i Francuzem Pierrem-Huguesem Herbertem (WC), ale przeciwnicy poddali mecz.

W półfinale Janek i Hugo pokonali Francuzów Sadio Doumbię i Fabiena Reboula (nr 4) 6:7 (6), 6:2, 10:2. W pierwszej partii nie wykorzystali dwóch piłek setowych przy stanie 5:4. W tie-breaku przegrali 6:8 choć prowadzili 4:0. W drugim secie dwukrotnie przełamali przeciwników, a w super tie-breaku rozgromili rywali (10:2).

W finale Zieliński i Nys uporali się z Niemcami Constantinem Frantzenem i Hendrikiem Jebensem 6:4, 6:4. W pierwszym secie obronili dwa breakpointy w szóstym gemie (3:3). W kluczowym momencie przełamali rywali (5:4). Skutecznie serwowali po zwycięstwo w partii (6:4). Drugą odsłonę rozpoczęli od breaka (1:0). Utrzymali przewagę (6:4).