Polski Tenis

WYNIKI

STUTTGART ATP 250: Musetti - Koepfer 6:7 (9), 7:6 (5), 63 Tiafoe - Hanfmann 7:5, 7:6 (5); Bublik - Medjedovic 6:1, 7:6 (4); Draper - Giron 6:4, 3:6, 6:3;  'S-HERTOGENBOSCH ATP 250: Brouwer - Mannarino 6:3, 6:3; Griekspoor - McDonald 6:3, 7:6 (5); Humbert - Fils 6:3, 7:6 (1).

Tenis. Jan Zieliński o deblowym sukcesie w turnieju ATP 1000 w Rzymie

Jan Zieliński i Monakijczyk Hugo Nys w niedzielę zwyciężyli w grze podwójnej turnieju ATP 1000 w Internazionali BNL d’Italia 2023 w Rzymie. 

Po finale Australian Open 2023 w Melbourne (w styczniu) to ich największy sukces. Zieliński w najnowszym rankingu ATP deblistów zajmuje najwyższe w karierze, dwunaste, miejsce. Natomiast Nys jest czternasty.  

Niesamowite uczucie

Przed całe zawody utrzymywali znakomitą formę. Nie stracili seta. W finale pokonali Holendrów Robina Haase i Botica van de Zandschulpa 7:5, 6:1. 

– To po prostu niesamowite uczucie przyjechać tu na Foro Italico po raz pierwszy i wygrać tak duży turniej. Po wielkim sukcesie w Australii wiele rzeczy nie układało nam się po naszej myśli. Było po drodze wiele zwątpień, ale teraz jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, że wróciliśmy na właściwie tory. Wyjeżdżamy stąd z pucharem, bez straty seta, więc to jest niesamowite i wspaniałe uczucie. Mamy nadzieję, że teraz będzie nam szło już tylko lepiej – mówił Zieliński.

Apetyty rosną

To trzeci triumf Janka w turniejach ATP. Wcześniej dwa razy triumfował w Metz (z Hubertem Hurkaczem i Hugo Nysem). 

– Po niedzielnym sukcesie nasze oczekiwania przed Roland Garros są na pewno duże. Ale nie chcemy zapeszać i nastawiać się na coś wielkiego, jak to było zaraz po Australian Open. Ze spokojem się będziemy przygotowywać do pierwszego meczu w Paryżu. Potem będzie podobnie przed każdym kolejnym, a każdy będziemy traktować jak finał i czekać na następne osiągnięcia – podkreśla podopieczny trenera Mariusza Fyrstenberga. 

Z siódemką w Paryżu 

Wiele wskazuje, że w stolicy Francji Zieliński i Nys będą rozstawieni z siódemką. Natomiast w rankingu ATP Doubles Race są na pierwszym miejscu..

– Na pewno to bardzo cieszy, bo ten sezon zaczęliśmy z Hugo zakładając, że będziemy w nim walczyć o miejsce w czołowej ósemce i nasz debiut w ATP Finals. Finał w Melbourne nas mocno tego zbliżył, kolejny wielki krok wykonaliśmy w Rzymie, ale musimy się skupiać na jak najlepszej grze. Przed nami jeszcze trzy Wielkie Szlemy, kilka turniejów ATP 1000, więc w czołówce rankingu najlepszych debli sezonu jeszcze będzie wiele przetasowań. Ważne, żebyśmy dalej grali na wysokim poziomie, jak w Australii czy tu w Rzymie, a wtedy przyjdą odpowiednie wyniki – zaznacza Janek. 

Wciąż piąty

Zieliński nadal jest piąty w polskim Top 10 wszech czasów w klasyfikacji ATP w deblu. Wyprzedzają go: Łukasz Kubot (był 1), Wojciech Fibak (2), Mariusz Fyrstenberg (6) i Marcin Matkowski (7).  

Ranking Top 10

 

Kategoria: ATP