Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ WTA 1000: Paolini - Kalinskaya 4:6, 7:5, 7:5; RIO DE JANEIRO ATP 500: F. Cerundolo - Lajovic 3:6, 6:4, 6:4; Baez - Monteiro 6:4, 1:6, 6:2; Norrie - Seyboth Wild 6:1, 3:6, 6:2; Navone - Fonseca 2:6, 6:3, 6:3; DOHA ATP 250: Khachanov - Mensik 7:6 (12), 6:4; LOS CABOS ATP 250: Thompson - A. Zverev 7:5, 4:6, 7:6 (2); Ruud - S. Tsitsipas 6:4, 7:6 (4).

Tenis. Jan Zieliński w czołowej 100 deblistów w rankingu ATP

Jan Zieliński jest dziewiątym Polakiem, który znalazł się w czołowej 100 deblistów świata w rankingu ATP. 

– To symboliczny moment, bo wiadomo, że każdy tenisista stawia sobie za cel wejście do Top 100 na świecie, ale nie każdemu się to udaje. To dopiero przystanek w karierze, bo zamierzam iść dalej – mówi Zieliński.

Celem Top 50

– Myślę, że jest możliwe wejście do Top 50 i regularna gra w turniejach wielkoszlemowych – podkreśla Janek. 

W tym tygodniu wspólnie z Szymonem Walkowem walczyć będą w challengerze ATP 80 w Ismaning.

– Planujemy z Szymkiem teraz dwa występy w challengerach w Niemczech i jest bardzo prawdopodobne, że na tym zakończę ten sezon. Zobaczymy, jak nam tu pójdzie, ale mam nadzieję, że w obydwu uzyskamy dobre wyniki i umocnię swoją pozycję w czołowej setce rankingu ATP. Chciałbym zakończyć rok w okolicach 95. miejsca, może nawet trochę wyżej, jeśli uda nam się jeszcze dobrze pograć. Samo wejście do Top 100, to jest dla mnie jak najbardziej satysfakcjonujące wydarzenie, które przerosło moje oczekiwania. Przyznam szczerze, że na początku roku nie przypuszczałem, że to będzie możliwe tak szybko. Teraz muszę sporo pracy wykonać, żeby wspiąć się jeszcze wyżej – dodał Jan. 

Marzenia o Australian Open

W tym roku Zieliński zwyciężył w turnieju ATP 250 w Metz (z Hubertem Hurkaczem), a był też w finale zawodów ATP 250 w Gstaad (z Walkowem). Ponadto z Szymonem triumfowali w trzech challengerach ATP (Meerbusch, Brunszwik i Splt)

– Obecnie tracę niewiele punktów, bo rok temu o tej porze mniej więcej przechodziłem zakażenie koronawirusem. Natomiast Szymek jeszcze trochę punktów na jesieni broni, więc tym bardziej liczymy na dobre wyniki w Niemczech. On w tej chwili jest 118. na świecie, ja setny, ale to wciąż zbyt niskie rankingi, żebyśmy mogli myśleć o wspólnym występie w Australian Open. Dlatego na pewno będziemy szukali partnerów, z którymi uda się nam zagrać w Melbourne – powiedział Zieliński.

– Zresztą obaj już zaczęliśmy wysyłać pierwsze wiadomości i pytać zawodników o możliwość gry w Australian Open. Na pewno nie będzie to łatwe, bo żeby załapać się do głównej drabinki każdy z nas musi znaleźć partnera z Top 50, a nawet Top 40. A tenisiści z tego przedziału zazwyczaj tworzą już stałe pary i są poumawiani na wspólną grę w Wielkim Szlemie już dużo wcześniej. Ale nie tracimy nadziei i będziemy próbować w najbliższych tygodniach. Wierzę, że nam się to uda i spotkamy się z Szymkiem w Australian Open – dodał Janek. 

Kategoria: ATP