Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ ATP 500: Hurkacz - O'Connell 7:6 (5), 6:4; Medvedev - Sonego 3:6, 6:3, 6:3; Davidovich Fokina - Mensik 7:6 (7), 1:0 i krecz Czecha; Humbert - A. Murray 6:2, 6:4; Bublik - Griekspoor 7:6 (8), 7:6 (2); Lehecka - Khachanov 6:7 (6), 7:6 (5), 6:4; Korda - Van de Zandschulp 6:1, 6:0; Rublev - Cazaux 6:4, 6:4; AUSTIN WTA 250: Y. Wang - Arango 6:2, 6:2.

Tenis. Jerzy Janowicz chce zagrać w meczu Polska – Czechy w Zielonej Górze

Powrót na kort Jerzego Janowicza ma być hitem meczu Polska – Czechy w Zielonej Górze (10-11 grudnia). 

W hali CRS MOSiR w biało-czerwonym zespole pojawić się mają także m.in. Magdalena Fręch, Katarzyna Kawa, Alicja Rosolska, Kamil Majchrzak, Kacper Żuk, Łukasz Kubot, Jan Zieliński czy Szymon Walków. 

Jerzy Janowicz wraca na kort

– Obecnie przygotowuję formę na nowy sezon i nie mogę się doczekać powrotu do rywalizacji na korcie. Mecz z Czechami w Zielonej Górze będzie dla mnie pierwszym oficjalnym występem przed publicznością od prawie dwóch lat. Od paru miesięcy intensywnie trenuję, ale wiadomo, że to nie to samo, co możliwość poważnej gry na punkty z solidnymi rywalami. Dlatego nie mogę się doczekać tego występu, tym bardziej, że wreszcie na trybunach będą obecni kibice – powiedział Janowicz (502 ATP). 

– Gra w reprezentacji kraju to zawsze wielkie emocje i niesamowita energia z trybun, dlatego cieszę się, że w Zielonej Górze będę mógł zagrać wreszcie przed widownią. Uważam, że sport zawodowy bez udziału publiczności nie ma sensu, bo jednak sportowcy grają i dają z siebie wszystko właśnie dla ludzi, a ich doping dodaje dodatkowej energii. Przed ponad rokiem w Kaliszu tego mi właśnie brakowało, ciężej mi się grało bez widowni. Jestem zawodnikiem, który na korcie potrzebuje czasem dodatkowej dawki adrenaliny i wierzę, że dostanę ją od kibiców właśnie w Zielonej Górze – dodaje Jerzy. 

Pojawi się Łukasz Kubot

W Zielonej Górze pojawi się także Łukasz Kubot, dwukrotny triumfator imprez wielkoszlemowych i były lider deblowego rankingu ATP.

– Jurek i Łukasz to zawodnicy światowego kalibru i ich obecność w Zielonej Górze jest wielkim wydarzeniem. Reprezentacja zawsze może liczyć na ich wsparcie, a obaj chętnie dzielą się swoim doświadczeniem z młodszymi zawodnikami, którzy często są wręcz w nich wpatrzeni i wiele się od nich uczą. Mecz z Czechami poprzedzi zgrupowanie kadry, w którym wezmą też udział m.in. Kamil Majchrzak, Kacper Żuk, Janek Zieliński, Szymon Walków, Daniel Michalski, Szymon Kielan czy Maks Kaśnikowski – zapowiada Mariusz Fyrstenberg, kapitan reprezentacji Polski w Pucharze Davisa.

Kamil Majchrzak wznowił treningi

W Szwecji treningi po urazie nadgarstka wznowił Kamil Majchrzak. 

– Przyjadę do Zielonej Góry specjalnie ze Szwecji, gdzie pod okiem swoich trenerów rozpocząłem już okres przygotowawczy do nowego sezonu. Będę do pełnej dyspozycji kapitana i drużyny. Myślę, że wszystko z moim nadgarstkiem jest na dobrej drodze i jeśli tak dalej się to potoczy będę mógł zagrać przeciwko Czechom. Zapowiada się wielkie wydarzenie tenisowe i to z udziałem widowni, na którą bardzo liczymy. Ja zawsze wolno wchodzę w sezon i potrzebuję trochę meczów, zanim wejdę na pełne obroty swojej gry. Dlatego poważnie przygotowuję się do występu w Zielonej Górze, bo to będzie dla mnie świetna rozgrzewka przed nowym sezonem – mówi Majchrzak.

Równolegle w tygodniu poprzedzającym mecz z Czechami odbędzie się zgrupowanie reprezentacji kobiecej, która w kwietniu będzie walczyć z ekipą Rumunii w meczu play off o miejsce w finałowym turnieju o Billie Jean King Cup.

Trenować mają m.in. Magdalena Fręch, Katarzyna Kawa, Alicja Rosolska, Maja Chwalińska, Weronika Falkowska i Martyna Kubka.

W najbliższych dniach dowiemy się jak będzie wyglądał ostateczny skład czeskiej reprezentacji, która przyjedzie do Zielonej Góry. 

Bilety 

Wydarzenie w Zielonej Górze zwieńczy rok obchodów stulecia Polskiego Związku Tenisowego. Trwa sprzedaż biletów i karnetów – pzt.abilet.pl.

10 grudnia (piątek) rywalizacja rozpocznie się o godz. 15 (singiel mężczyzn, singiel kobiet, debel mężczyzn), a dzień później (sobota) o godz. 11 (singiel kobiet, singiel mężczyzn, debel kobiet, ewentualnie mikst w przypadku wyniku 3:3.

Sponsorzy Główni Meczu Polska-Czechy – Grupa LOTOS, forBET
Partnerzy Główni Meczu Polska-Czechy – SuperBid, Lubuskie

Kategoria: Pokazówka