Polski Tenis

WYNIKI

MONTE CARLO ATP 1000: Tsitsipas - Ruud 6:1, 6:4; Gille/Vliegen - Melo/Zverev 5:7, 6:3, 10:5. 

Tenis. Jerzy Janowicz leczy uraz pleców

W Kaliszu odbyła się konferencja prasowa przed meczem Polska – Salwador w Pucharze Davis (5-6 marca).

Kapitan Mariusz Fyrstenberg powołał pięciu tenisistów: Kamila Majchrzaka, Kacpra Żuka, Wojciecha Marka, Szymona Walkowa i Jana Zielińskiego. Tym razem nie zagrają: Hubert Hurkacz, Łukasz Kubot i Jerzy Janowicz.

Jerzy Janowicz zaczyna się ruszać

– Zawsze możliwe są jeszcze zmiany, ponieważ obostrzenia ITF są bardzo ostre. Dlatego będziemy mieli robione testy w niedzielę i w środę. Popieram to, dlatego jesteśmy przygotowani też na różne scenariusze i mamy zawodników numer sześć i siedem, jeśli zajdzie taka konieczność – mówił Fyrstenberg.

Na pewno w żadnym nie ma Jerzego Janowicza, bo Jurek wciąż leczy kontuzję pleców.

– Mam z nim stały kontakt i wiem, że powoli zaczyna się ruszać. Sam powiedział, że jest na dobrej drodze do powrotu. To kultowy zawodnik, nie tylko w naszej kadrze, ale i na świecie. Mieć go w zespole, to ciekawa sprawa. Wspierał nas, był od początku do końca, pomagał młodym zawodnikom. Znamy go i to wartość dodana do kadry narodowej – podkreślił kapitan biało-czerwonych.

Nowi sponsorzy i partnerzy PZT

Przed środową konferencją prasową doszło do podpisania umów z nowymi sponsorami i partnerami Polskiego Związku Tenisowego.

Zostali nimi: klinika ArtDent (Partner Medyczny Reprezentacji Polski w Tenisie), CarNet (Partner Generalny PZT), grupa Mapei (Sponsor oraz Partner Techniczny PZT), DrogBruk (Partner Główny Polskiego Związku Tenisowego) oraz firma Pellet (Partner Główny PZT).

Natomiast Zakłady Mięsne Werblińscy są Oficjalnym Partnerem Meczu Polska – Salwador.

Kategoria: Davis Cup