Polski Tenis

WYNIKI

ROLAND GARROS: Świątek - Osaka 7:6 (1), 1:6, 7:5; Gauff - Zidansek 6:3, 6:4; Jabeur - Osorio 6:3, 1:6, 6:3; Kenin - C. Garcia 6:3, 6:3; Alcaraz - De Jong 6:3, 6:4, 2:6, 6:2; S. Tsitsipas - Altmaier 6:3, 6:2, 6:7 (2), 6:4; Rublev - P. Martinez 6:3, 6:4, 6:3.

Tenis. Joanna Zawadzka i Karol Filar zwyciężyli w turnieju Halowego Pucharu Polski 2023 w Stalowej Woli

W Stalowej Woli odbył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Kobiet i Mężczyzn w ramach Halowego Pucharu Polski 2023. 

W singlu triumfowali Joanna Zawadzka i Karol Filar. W finałach pokonali Valerię Darashuk i Piotra Kusiewicz. W grach podwójnych najlepsi byli: Alicja Formella i Magdalena Świerczyńska oraz Adam Bajurko i Mateusz Cisło. 

SINGIEL KOBIET

Pierwsza runda: (1) Zawadzka – bye; Pawelska – bye; Bednarz – Szmyd 6:1, 6:2; (6) Sasiak – bye; (4) Mazurek – bye; Telżyńska – Olszewska 6:0, 7:5; Z. Witkowska – Pietras 6:3, 6:2; (8) Niemc – bye; (7) Zaremba – bye; Durska – Węglowska 6:1, 6:1; Jodłowska – bye; (3) Dziarkowska – bye; (5) Formella – bye; Świerczyńska – Kaczmarska 6:1, 6:1; Maja Bajorek – Brzezińska 6:2, 6:3; (2) Darashuk – bye. 

Druga runda: Zawadzka – Pawelska 6:2, 6:3; Bednarz – Sasiak 6:4, 6:1; Mazurek – Telżyńska 4:6, 6:2, 6:3; Z. Witkowska – Niemc 6:0, 6:4; Zaremba – Durska 6:7 (4), 6:2, 6:1; Jodłowska – Dziarkowska 6:2, 6:2; Formella – Świerczyńska 6:1, 6:4; Darashuk – Maja Bajorek 6:3, 6:2.

Ćwierćfinały: Zawadzka – Bednarz 7:5, 6:2; Mazurek – Z. Witkowska 6:3, 7:6 (2); Jodłowska – Zaremba 6:4, 6:2; Darashuk – Formella 6:4, 6:2.

Półfinały: Zawadzka – Mazurek 6:0, 6:2; Darashuk – Jodłowska 6:4, 6:4.

Finał: Zawadzka – Darashuk 6:3, 6:4.

SINGIEL MĘŻCZYZN

Pierwsza runda: (1) Kusiewicz – bye; P. Voigt – Kiełb 6:2, 6:3; Bronka – Tarapacki 6:0, 6:0; (7) Bajurko – bye; (4) Samojłowicz – bye; Sobczyński – Gontar 6:3, 4:6, 7:6 (6); F. Czyrek – bye; (6) Cisło – bye; (8) K. Kowal – bye; Kazanowski – P. Kowalski 6:2, 6:1; Sroka – Wrona 6:0, 6:0; (3) Matuszczyk – bye; (5) Filar – bye; Nawój – Jarosz 6:2, 6:1; K. Czyrek – Plewa 7:5, 6:0; (2) Bojarski – bye.  

Druga runda: Kusiewicz – P. Voigt 6:3, 6:2; Bronka – Bajurko 3:6, 7:6 (3), 6:2; Samojłowicz – Soboczyński 6:4, 7:6 (4); Cisło – F. Czyrek 6:4, 6:3; Kazanowski – K. Kowal 6:2, 6:4; Matuszczyk – Sroka 7:6 (6), 7:5; Filar – Nawój 6:0, 6:2; Bojarski – K. Czyrek 6:2, 6:3.

Ćwierćfinały: Kusiewicz – Bronka 6:1, 6:3; Samojłowicz – Cisło 7:5, 0:6, 6:1; Kazanowski – Matuszczyk 6:4 i krecz M; Filar – Bojarski 6:4, 6:0.

Półfinały: Kusiewicz – Samojłowicz 6:2, 6:2; Filar – Kazanowski 6:1, 6:2.

Finał: Filar – Kusiewicz 7:5, 6:1.

DEBEL KOBIET

Pierwsza runda: (1) Bajorek/Jodłowska – bye; Formella/Świerczyńska – Darashuk/Szmyd 6:4, 6:4; Dziarkowska/Sasiak 6:1, 6:0; Durska/Pawelska – (2) Mazurek/Zaremba 6:4, 6:2.

Półfinały: Formella/Świerczyńska – Bajorek/Jodłowska 6:3, 6:1; Durska/Pawelska – Dziarkowska/Sasiak 2:6, 6:4, 12:10.

Finał: Formella/Świerczyńska – Durska/Pawelska 6:2, 7:5.

DEBEL MĘŻCZYZN

Pierwsza runda: (1) Gontar/Matuszczyk – Nawój/Soboczyński 7:6 (4), 6:3; K. Czyrek/Filar – Kiełb/Kowalski 6:0, 6:2; Bronka/Kowal – Jarosz/Wrona 6:2, 6:1; Bajurko/Cisło – (2) Kusiewicz/Samojłowicz 1:6, 6:3, 10:5.

Półfinały: Gontar/Matuszczyk – K. Czyrek/Filar 3:6, 7:5, 10:7; Bajurko/Cisło – Bronka/Kowal 7:5, 7:5.

Finał: Bajurko/Cisło – Gontar/Matuszczyk walkower.

Kategoria: PZT