Polski Tenis

WYNIKI

WIEDEŃ ATP 500: S. Tsitsipas - Dimitrov 7:6 (6), 6:4; Auger-Aliassime - Berankis 6:3, 6:2; Ruud - L. Harris 7:5, 7:6 (2); Norrie - Fucsovics 7:6 (4), 6:1; SANKT PETERSBURG ATP 250: Millman - Oliel 6:1, 6:1; Van de Zandschulp - Nishioka 6:2, 6:2; Paul - P. Martinez 6:3, 6:2; Ivashka - Djere 6:3, 6:2; Andujar - Delbonis 6:2, 7:6 (1); McDonald - Gerasimov 7:5, 6:4; COURMAYEUR WTA 250: S. Zheng - Martic 6:3, 6:4; Samsonova - Wagner 6:3, 6:0; S. Zhang - Pieri 6:1, 6:3; Vekic - Q. Zheng 7:6 (1), 6:2; Xinyu Wang - Bucsa 6:1, 5:0 i krecz Hiszpanki; KLUŻ-NAPOKA WTA 250: Kostyuk - Pera 6:3, 6:4; Bara - Begu 7:6 (2), 0:6, 6:4; Peterson - Fett 6:1, 6:3; Van Uytvanck - Kovinic 6:4, 6:4.

Tenis. Sukcesy juniorów w Adazi Open

Ada Piestrzyńska, Anastazja Bozova, Olivia Bergler, Gabriel Matuszewski, Maciej Kos i Filip Tatera walczyli w turnieju ITF juniorów na Łotwie. 

W Adazi Open 2021 (korty twarde w hali, kategoria grade 4) do półfinałów singla awansowali: Piestrzyńska, Kos i Matuszewski. W deblu Ada i Maciek sięgnęli po tytuły.

Singiel juniorek

Piestrzyńska (rozstawiona z nr 5) wygrała z Łotyszką Laurą Pliksą 6:0, 6:0, Litwinką Smilte Bakyte 6:3, 6:1 i Estonką Andreą Roots 6:1, 6:1. W półfinale uległa Litwince Emilii Tverijonaite (nr 4) 4:6, 5:7.

Bozova pokonała Łotyszkę Evelinę Kivite 6:2, 6:2, ale nie sprostała Tverijonaite 3:6, 1:6. 

Bergler przegrała z Rosjanką Valerią Krokhotiną 3:6, 0:6.

Singiel juniorów

Matuszewski (nr 2) rozbił Łotysza Edvardsa Snepstsa 6:0, 6:0 i Fina Otto Leikolę 6:0, 6:0 oraz pokonał Estończyka Olivera Ojakaara (nr 5) 1:6, 6:4, 6:0. W półfinale przegrał ze Szwedem Albertem Saarem 2:6, 6:4, 6:7 (5).

Kos (nr 4) był lepszy od Szweda Gabriela Bernera 1:6, 6:3, 7:6 (5), Łotysza Nikołajsa Galkinsa 6:2, 6:3 i Szwajcara Nicolasa Kobelta 6:2, 6:2. W półfinale uległ Słoweńcowi Maticiowi Kriznikowi (nr 8) 5:7, 3:6.  

Eliminacje

W kwalifikacjach Tatera wygrał z Łotyszem Haraldsem Rozkalnsem 6:2, 6:0, ale uległ Bernerowi 3:6, 1:6.

Gra podwójna juniorek

W deblu Bergler i Bozova były skuteczniejsze od Rosjanki Ariny Arifulliny i Łotyszki Nikoli Nikolajevej 6:3, 6:4. W ćwierćfinale uległy Estonce Anet Angelicy Koskel i Rosjance Darii Monakhovej (nr 4) 4:6, 6:1, 8:10.

Piestrzyńska i Belgijka Flo Helsen (nr 2) pokonały Estonki Lisette Aljas i Meribel Jarnę 6:1, 6:1, Białorusinki Jekaterinę Lazarevą i Hannę Serhel 6:1, 6:4 oraz Koskel i Monakhovą 6:2, 6:2. W finale wygrały z Holenderkami Annelin Bakker i Isis Louise Van den Broek 6:4, 6:1.

Gra podwójna juniorów

Matuszewski i Tatera (nr 3) przegrali z Estończykiem Alexem-Andre Ojassalu i Finem Indrekiem Soome 6:1, 3:6, 8:10.

Kos i Kriznik (nr 2) pokonali Francuza Mimalta Merjou i Niemca Daniela Podoprygorę 6:0, 6:0, Czecha Simona Myslivca i Litwina Dominykasa Stonkusa 6:4, 6:2 oraz Białorusina Alexiego Khamrotau i Łotysza Davidsa Spaksa 6:1, 6:3. W finale byli lepsi od Ojassalu i Soome 7:6 (5), 6:3.

Drabinki

Kategoria: ITF Juniors

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności