Polski Tenis

WYNIKI

AUSTRALIAN OPEN: Sabalenka - Linette 7:6 (1), 6:2; Rybakina - Azarenka 7:6 (4), 6:3; Nys/Zieliński - Chardy/F. Martin 6:3, 5:7, 6:3; Hijikata/Kubler - M. Granollers/H. Zeballos 6:4, 6:2.

Tenis. Kadrowicze trenują na zgrupowaniu w Zielonej Górze

W Zielonej Górze trwa zgrupowanie reprezentacji Polski w Pucharze Davisa, która na początku lutego zagra w Japonii mecz play-off o miejsce w Grupie Światowej I.

Pod kierunkiem Mariusza Fyrstenberga, Marcela Du Coudray i Wojciecha Kowalskiego trenują: Kacper Żuk, Maks Kaśnikowski, Szymon Kielan, Jan Zieliński i Szymon Walków. 

– Do meczu wyjazdowego pozostało już tylko kilka tygodni. Zagramy w na początku lutego, czyli tak naprawdę na początku sezonu. Między innymi dlatego przygotowania są tak ważne. W trakcie zgrupowania budujemy potrzebę wspólnego, a nie jedynie indywidualnego treningu, budujemy również pozytywną atmosferę. To co wyróżnia grę w Pucharze Davisa to fakt, że tu nie gra się tylko dla siebie. Każdy z nas trenuje, gra dla całej reprezentacji, dla kolegów z kortu. To właśnie tu rodzą się emocje, których zawodnicy nie doświadczają w grze na co dzień. Wszyscy wzajemnie się wspieramy – mówi Mariusz Fyrstenberg, kapitan reprezentacji Polski w Pucharze Davisa. 

Do udziału w zgrupowaniu zostali zaproszeni również czołowi juniorzy: Olaf Pieczkowski, Goran Zgoła i Alan Ważny. Ćwiczą pod okiem Aleksandra Charpantidisa.

Równolegle, pod okiem Dawida Celta, kapitana reprezentacji kobiet trenują Maja Chwalińska i Martyna Kubka.

Tenis. Japonia rywalem Polski w meczu o Grupę Światową I Pucharu Davisa

Kategoria: Davis Cup