Polski Tenis

WYNIKI

ANDORA WTA 125: Cornet - Tauson 6:3, 6:3; E. Andreeva - Seidel 6:4, 7:5; Watson - Ponchet walkower; BUENOS AIRES WTA 125: Sierra - Montgomery 6:4, 7:5; Zarazua - Giovannini 6:0, 6:4; NEXT GEN FINALS DŻEDDA: Fils - Van Assche 2:4, 4:1, 4:3 (1), 4:3 (6).
Polska Liga Tenisa

Tenis. Karol Drzewiecki spędzi miesiąc w Japonii

Rok temu wyleciał na ponad miesiąc do Ameryki Południowej, a teraz podąży w odwrotnym kierunku. Od 6 listopada będzie startował w serii turniejów ATP Challenger Tour w Japonii.

Karol Drzewiecki w tym sezonie zdobył dwa tytuły: w Poznaniu i Lizbonie. Dzięki pierwszemu zwycięstwu awansował na najlepsze w karierze 110. miejsce, ale kontuzja wyhamowała jego dalsze plany. 

Opłacalne w punkty wyjazdy

Pauzował od lipca do połowy września. Wówczas zadebiutował w kadrze, a następnie przez kolejne tygodnie szukał punktów w Europie. Po udanym starcie w stolicy Portugalii i zwycięstwie zdecydował się na kontynuowanie współpracy ze Zdenkiem Kolarem.

– Turnieje w Europie są bardzo mocno obsadzone, bo jest ich niewiele. Po ubiegłorocznym wyjeździe wiem, że takie wyprawy są opłacalne, jeśli chodzi o zdobywanie punktów – powiedział Drzewiecki.

Cztery turnieje 

Swój wyjazd do Japonii rozpocznie w Matsuyamie, a następnie przeniesie się do Kobe i Jokohamy. Będą to turnieje ATP Challenger 75. Wszystko zakończy się w Yokkaichi, imprezą rangi ATP Challenger 100.

W miarę możliwości polski tenisista będzie starał się brać udział w kwalifikacjach gry pojedynczej.

W ubiegłym tygodniu Karol startował w challengerze ATP 100 w miejscowości Brest we Francji. Wraz z Białorusinem Ivanem Liutarevichem do ćwierćfinału awansowali bez gry (walkower od Kanadyjczyka Gabriela Diallo i Brytyjczyka Arthura Fery’ego). W nim przegrali z Amerykanami Evanem Kingiem i Reese’m Stadlerem 5:7, 2:6.

Kategoria: ATP