Polski Tenis

WYNIKI

ANDORA WTA 125: Cornet - Tauson 6:3, 6:3; E. Andreeva - Seidel 6:4, 7:5; Watson - Ponchet walkower; BUENOS AIRES WTA 125: Sierra - Montgomery 6:4, 7:5; Zarazua - Giovannini 6:0, 6:4; NEXT GEN FINALS DŻEDDA: Fils - Van Assche 2:4, 4:1, 4:3 (1), 4:3 (6).
Polska Liga Tenisa

Tenis. Katarzyna Kawa dołączyła do drużyny

Katarzyna Kawa dopiero w środę dołączyła do reprezentacji Polski, która spotka się w Bytomiu z Brazylią (w dniach 16-17 kwietnia w Hali na Skarpie).

Tenisistka (133 w rankingu WTA) jest w Bytomiu od niedzieli, ale musiała zostać poddana obowiązkowej kwarantannie w hotelu, wskutek pozytywnego wyniku testu na COVID-19.

Drugi test przeprowadzony u Kawy dał wynik nieokreślony, a trzeci był negatywny, w związku z tym Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF) zgodziła się na dopuszczenie zawodniczki do gry, uwzględniając wszystkie okoliczności z ostatnich tygodni.

Kasia z powodu pozytywnego wyniku testu na COVID-19 nie wystąpiła w eliminacjach Rolanda Garrosa 2020

– Od początku zgrupowania było nerwowo. W niedzielę, po przyjeździe, przechodziliśmy wszyscy testy. U Kasi Kawy dosyć nieoczekiwanie wyszedł pozytywny wynik. Mówię nieoczekiwanie, bo całkiem niedawno przechodziła chorobę i to dosyć poważnie. Konsekwencja była najpewniej taka, że w jej organizmie utrzymała się resztka wirusa, stąd taki właśnie wynik testu. Kasia czuje się dobrze, nic nie wskazywało na taki obrót sytuacji. Od tego czasu była jednak w izolacji, nie mogła trenować, własnym sumptem próbowała utrzymać formę ruchu, tak jak to było możliwe w pokoju hotelowym – wyjaśnił Dawid Celt.

– Procedura była taka, że od razu wykonaliśmy drugi test. Wynik był nierozstrzygnięty, więc nie dało nam to odpowiedzi. Wykonaliśmy kolejny, a on okazał się negatywny. Udało się procedury wyjaśnić i uwolnić Kasię z izolacji i po południu już uczestniczyła w pierwszym treningu na korcie. Kasia nie ma szczęścia. Pamiętamy sytuację z Paryża. Tamto zamieszanie z wynikami jej testów, najpierw pozytywny, potem negatywny. Był problem. Przechodziła koronawirusa 6-7 tygodni temu i wyjście z tego, odbudowanie formy zajęło jej trochę czasu. Nie ma farta. Tu przyjechała, a test pokazał jej wynik pozytywny. Mam nadzieję, że jak już wróci na kort i do treningu, to z podwójną energią i radością, że to wszystko dobrze się skończyło – dodaje Celt.

Oprócz Kawy, na mecz w Bytomiu, kapitan powołał: Urszulę Radwańską, Magdalenę Fręch, Weronikę Falkowską i Paulę Kanię-Choduń.

Stawką spotkania jest awans do przyszłorocznych kwalifikacji do finałowego turnieju Billie Jean King Cup w Budapeszcie.

Kategoria: Fed Cup